Inspiracje folklorystyczne w muzyce polskiej czyli pierwszy koncert na scenie MOK w czasie pandemii

Na to wydarzenie wszyscy czekaliśmy bardzo długo. Po ponad 17 miesięcznej przerwie, znów w MOK było słychać gwar przed koncertem, oklaski i bisy…

„Inspiracje folklorystyczne w muzyce polskiej” to przepiękny koncert pełen barw, skocznych utworów i melancholijnych melodii, których publiczność mogła wysłuchać za sprawą rodzimych artystów… Na scenie pojawiła się świetnie znana ozorkowskiej publiczności – sopranistka Anna Szoszkiewicz, na akordeonie akompaniował jej związany z Ozorkowem Maciej Ćwikliński, nie zabrakło także artystów związanych z niedalekim Parzęczewem Mowa tu o Macieju Janecki – piano oraz Marcinie Seweryńskim – klarnet. Skład zespołu wzbogaciła także Marta Bednarek – skrzypaczka związanej z ozorkowskim zespołem Jolly Roger.

Okazało się, że zarówno bliski sercu repertuar oraz rodzimi artyści i przepiękne aranżacje ludowych utworów przypadły do serc publiczności. Słuchających koncertu porywały rytmy oberka, poloneza, krakowiaka. Wysłuchaliśmy, między innymi, takich utworów jak: „Polonez warszawski”  „To i hola”, „Dwa serduszka” T. Sygietyński z repertuaru Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, „Koraliki” St. Niewiadomski, utwór instrumentalny G. Bacewicz – Oberek, St. Moniuszko „Krakowiak” , W. Lutosławski „Zachodzi słoneczko” ze zbioru  „10 pieśni ludowych na tematy żołnierskie”  i  „Taniec” ze zbioru  „6 piosenek dziecinnych”.

Dziękujemy za przybycie wspaniałej, ozorkowskiej publiczności. Jak mówili sami artyści pozytywna energia oraz żywe reakcje uczyniły ten koncert niezapomnianym wydarzeniem.

Zaszufladkowano do kategorii Koncert

16 listopada 2021 Przegląd Piosenki Patriotycznej „Rozszumiały się wierzby płaczące”

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej, który odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, we wtorek 16 listopada 2021 roku. O szczegółach konkursu przeczytacie Państwo w Regulaminie.

Na zgłoszenia czekamy do 8 listopada br.

Finał Festiwalu „DIALOGI”

W niedzielę, 10 października, koncertem zespołu ETNOS ENSEMBLE, zakończyliśmy 6. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Kameralnej „Dialogi”

ETNOS ENSEMBLE

Cóż to było za zakończenie. Artyści, swoim wirtuozowskim występem, zachwycili ozorkowską publiczność. Mimo chłodu, serca zebranych rozgrzewały bałkańskie i tureckie motywy muzyczne. Nie zabrakło też akcentów inspirowanych rodzimą muzyką ludową. Wśród nich utwory: „W moim ogródeczku” oraz „Dwa serca”

Czytaj dalej

Rozstrzygnięcie konkursu – „Pejzaż latem malowany”

Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie był organizatorem konkursu plastycznego dla dzieci w wieku 5 – 12 lat, pt. ,, PEJZAŻ LATEM MALOWANY’’. W wydarzeniu wzięło udział ponad pięćdziesięcioro młodych artystów, którzy konkurowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się w piątek, 8 października 2021 roku.

Propozycja ta skierowana była do dzieci, chcących rozwijać swój warsztat plastyczny, doskonalić wrażliwość artystyczną oraz podejmować wyzwania w zakresie kreatywnego odwzorowywania otaczającego świata.

Czytaj dalej

19 października 2021, g.17.00 Koncert „Inspiracje folklorystyczne w muzyce polskiej”

We wtorek, 19 października 2021, o godzinie 17.00 zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie na koncert zatytułowany „Inspiracje folklorystyczne w muzyce polskiej”. Wystąpią: Anna Szoszkiewicz – sopran, Maciej Ćwikliński – akordeon, piano, Marcin Seweryński – klarnet, Marta Bednarek – skrzypce, Maciej Janecki – piano.

Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie od 13 października 2021, w godz. 8.00 – 16.00

Rezerwacje pod numerem telefonu 42 710 31 18

Ze względu na warunki pandemii ilość miejsc ograniczona.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert

„Czułość” czyli kolejny koncert w ramach Festiwalu „DIALOGI”

Za nami kolejny koncert w kościele św. Józefa w Ozorkowie, który odbył się w ramach VI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”. Tym razem w programie zatytułowanym „Czułość” zaprezentowali się Iza Połońska – wokal, Leszek Kołodziejski – akordeon oraz Robert Stefański – klarnet.

Artyści wykonali utwory z gatunku poezji śpiewanej i muzyki żydowskiej. Publiczność wysłuchała między innymi świetnych tekstów Jeremiego Przybory z muzyką Jerzego Wasowskiego wśród nich takie szlagiery jak „W kawiarence Sułtan” czy „Stacyjka Zdrój”, a także „Miłość Ci wszystko wybaczy” z muzyką Henryka Warsa do tekstu Juliana Tuwima. Nie zabrakło także barwnych aranżacji napisanych przez Leszka Kołodziejskiego – akordeonisty, kompozytora i aranżera.

Część programu wykonana została w duecie akordeonowo-klarnetowym: Leszek Kołodziejski- Robert Stefański, a pozostałe utwory zostały opowiedziane i zaśpiewane przez znakomitą Izę Połońską. Nie byłoby tak wspaniałego koncertu bez licznie przybyłej, zasłuchanej, ozorkowskiej publiczności. Piękny repertuar okraszony został komentarzem Witolda Paprockiego.

Czytaj dalej