Zespół „Kwintesencja” zagrał w Ozorkowie

Zespół „Kwintesencja”

W ostatnią niedzielę września w kościele św. Józefa w Ozorkowie wystąpił kwintet instrumentów dętych blaszanych – „Kwintesencja”. W bogatym repertuarze artyści zaprezentowali swój kunszt, wdzięk, subtelność i poczucie humoru. W programie koncertu nie zabrakło utworów klasycznych oraz przebojów muzyki filmowe, porywających serca publiczności. Doznania artystyczne oraz gra świateł złożyły się na szczególny klimat wydarzenia, które zakończyło się owacjami na stojąco.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert

10 października 2021, godz. 18.30 Zespół „Etnos Ensemble”

W drugą niedzielę października zapraszamy do wysłuchania koncertu Zespołu „Etnos Ensemble” w składzie: Bartosz Pacan – klarnet, Konrad Merta – akordeon, Piotr Gach – wiolonczela, Dawid Lewandowski – kontrabas, Przemysław Pacan – perkusja. To ostatnie wydarzenie realizowane w ramach 6. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”

ETNOS ENSEMBLE

ETNOS ENSEMBLE powstał przez spotkanie czterech artystów poszukujących przestrzeni na samorealizację, których połączyła miłość do folkloru – a więc tego co piękne, proste, tętniące życiem i najbliższe duszy każdego człowieka. Połączyli tę pasję z mistrzostwem gry na instrumentach, tworząc zupełnie wyjątkowy projekt – wyrafinowany i uniwersalny w swym przekazie.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert

3 października 2021, godz.18.30 Koncert „Czułość”

Zapraszamy, na kolejne wydarzenie w ramach 6. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”. Tym razem w koncercie zatytułowanym „Czułość” wystąpią Iza Połońska – wokal, Robert Stefański – klarnet oraz Leszek Kołodzieski – akordeon. Na ten niezwykły, poetycki koncert złożą się jedne z najpiękniejszych polskich utworów, które pobudzają do refleksji i czułego zaglądania w głąb własnej duszy. Usłyszymy między innymi takie utwory jak: „Miłość Ci wszystko wybaczy” (sł. Julian Tuwim, muz. Henryk Wars), „Lubię być szczęśliwa” (sł. Antoni Marianowicz, muz. Jerzy Wasowski) czy „Co to jest czułość” (sł. Magda Czapińska, muz. Seweryn Krajewski).

Słowo o muzyce przygotował Witold Paprocki.

Koncert odbędzie się w Kościele św. Józefa w Ozorkowie, Plac Jana Pawła II 5.

WSTĘP WOLNY

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert

26 września 2021, godz. 18.30 Koncert inauguracyjny Festiwalu „Dialogi”

Koncertem Zespołu „Kwintesencja” zainaugurujemy 6. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Kameralnej „Dialogi”. Miłośnicy kameralistyki będą mieli okazje w trzy kolejne niedziele rozkoszować się różnorodnością brzmień i wykonań artystycznych.   

Zespół „Kwintesencja”

Zespół „”Kwintesencja” tworzą absolwenci łódzkiej akademii muzycznej, którzy na co dzień związani są z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Pomysł na stworzenie zespołu zrodził się latem 2017 roku, a założeniem projektu była „odskocznia repertuarowa”. Młody wiek, potencjał i wspólne zainteresowania sprawiły, że panowie postanowili powołać do życia muzyczny kolektyw, w którym oddadzą się swojej pasji do „dętych” dźwięków.
Chętnie sięgają po szeroko pojętą muzykę rozrywkową. Swing i jazzowa harmonia są dla nich motorem, ale nieobca jest im „wpajana” od dziecka muzyka klasyczna, która – odpowiednio wyselekcjonowana – daje im nie mniejszą radość niż jazzowe standardy.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert