Muzyczne potyczki 2024 – rozstrzygnięte!

Po wielogodzinnych przesłuchaniach wykonawców, którzy prezentowali swoje możliwości w 4 kategoriach wiekowych, informujemy, że Wojewódzki Konkurs Wokalny dla Dzieci i Młodzieży „MUZYCZNE POTYCZKI” został rozstrzygnięty.

Jury w składzie: Dorota Rollova – przewodnicząca, Magdalena Szymańska, Marcin Sówka, przyznali następujące nagrody i wyróżnienia:

W konkursie wzięli udział reprezentanci Łodzi, Poddębic, Zduńskiej Woli, Zgierza, Ozorkowa, Łęczycy, Kutna, Żychlina oraz Dalikowa, Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom i wychowawcom. Gratulujemy laureatom i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach.

17 kwietnia 2024, godz.18.00 RECITAL IZY POŁOŃSKIEJ – „Wystarczy być”

Z wielką radością zapraszamy Państwa do udziału w niezwykłym spotkaniu z piosenkami Agnieszki Osieckiej i Magdy Czapińskiej. Już 17 kwietnia br. na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie wystąpi Iza Połońska – osoba o niezwykłej wrażliwości i przepięknym głosie. Towarzyszyć będzie jej kompozytor i multiinstrumentalista Witold Cisło.

Przypomnę tylko, że artystka kilka lat temu, gościła w Ozorkowie podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”, a jej koncert spotkał się z zachwytem publiczności. W lutym 2024 roku Iza Połońska została nominowana do Nagrody FRYDERYKI „Fryderyki” Muzyka Klasyczna w kategorii Duety.

Zapraszamy do rezerwacji bezpłatnych wejściówek na koncert. Rezerwacje przyjmujemy pod numerem telefonu 42 710 31 18/19.

Muzyczny wieczór zatytułowany „WYSTARCZY BYĆ”, który współtworzą Iza Połońska (wokal) i Witek Cisło (gitara) będzie wypełniony piosenkami znakomitej autorki tekstów Magdy Czapińskiej, która jest twórczynią znanych nam wszystkim piosenek, jak choćby „Wsiąść do pociągu”, „Nie pożałuje Pan” czy właśnie „Wystarczy być”. W programie nie mogło zabraknąć także twórczości Agnieszki Osieckiej. Emocji będzie wiele, cały kalejdoskop, w delikatnym ujęciu. Zapraszamy do wspólnego ich przeżywania.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert

Fotorelacja z Kiermaszu Wielkanocnego 2024

W tym roku, po raz kolejny odbył się Kiermasz Wielkanocy, na którym swoje prace zaprezentowali Twórczy i Rękodzielnicy z woj. łódzkiego. Królowały ozdoby stołu wielkanocnego, haftowane i wykonywane na szydełku serwety, obrusy i bieżniki, różnorodne pisanki, świece i stroiki. Nie zabrakło obrazów, ręcznie wykonywanej biżuterii, zabawek czy rzeźb . Jednym słowem nieskończona ilość barw i pomysłów.

Czytaj dalej

„Stylowe Seniorki” czyli artystyczne spotkanie w Klubie Seniora

Niedawne Święto Pań oraz zbliżająca się wiosna, stały się przyczynkiem do prezentacji programu artystycznego zat. „Stylowa Seniorka”. Program, zaprezentowany 13 marca br., przygotowały Panie z kabaretu „Wesoła wdówka” działającego w naszej placówce przy wsparciu śpiewających kolegów – Marka Zytka oraz Tomasza Andrzejczaka.

Oświetlenie i obsługę akustyczną zapewnił Marcin Sówka, zaś w rolę reżyserki wcieliła się Małgorzata Eljasik.

Panie przepięknie zaprezentowały się w czterech stylizacjach: wieczorowej i biznesowej, a także szczególnie okraszonych humorem propozycji na deszczowe dni i wreszcie Pani Wiosny. Poruszały się z gracją i dużym wyczuciem, krocząc w świetle reflektorów po czerwonym dywanie. Przez moment poczuliśmy się jak na prawdziwym wybiegu. W rolę przesympatycznych konferansjerek wcieliły się Bożena Wojciechowska oraz Halina Miterka.

W spotkaniu wzięli udział przedstawicieli ozorkowskich środowisk senioralnych, a także Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Socha, Wicestarosta Powiatu Zgierskiego Dominik Gabrysiak, Radna Rady Miejskiej – Magdalena Michalak oraz oczywiście członkinie Klubu Seniora.

To był wspaniały wieczór …

Wernisaż Danuty Michałowskiej w obiektywie

We wtorek, 5 marca, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie odbył się wernisaż Danuty Michałowskiej. Tematem spotkania stały się kobiety, a to oczywiście nie bez powodu, ponieważ wystawa nosi tytuł „Jej portret”.

Artystka posługuje się różnymi technikami malarskimi (pastelem, akwarelą, akrylem) nie stroni od mocnych akcentów kolorystycznych i złoceń. Wszystko to sprawia, że prace ogląda się z zapartym tchem. I nie chodzi tylko o wielość pomysłów i faktur, ale także o głębsze przesłanie, które niesie każda z prac.

Artystka nie tylko maluje, jest także pasjonatką tanga argentyńskiego, które z pasją tańczy od wielu lat.

Była to uczta nie tylko dla oka ale i dla ucha. O akcent muzyczny zadbali Marek Zytek i Marcin Sówka, którzy doborem repertuaru podkreślili piękno oglądanych obrazów.

Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Miasta Ozorkowa Pan Jacek Socha, Wicestarosta Powiatu Zgierskiego Pan Dominik Gabrysiak oraz Radni Rady Miejskiej w Ozorkowie i Radni Powiatu Zgierskiego.

Wystawę można oglądać do 5 kwietnia br. w godzinach pracy placówki. Grupy zorganizowane są proszone o wcześniejsze uzgodnienie zwiedzania wystawy pod numerem telefonu 42 710 31 18 lub 19. Serdecznie zapraszamy.