Warsztaty plastyczne w MOK

We wrześniu, pełna parą ruszyły zajęcia warsztatowe dla dzieci od 6 roku życia. Kleimy, malujemy, wycinamy, uczymy się różnych technik plastycznych. Zajęcia odbywają się w każdy piątek, w dwóch grupach wiekowych: Gr I, dzieci w wieku 6-9 lat w godz. 16.30-17.30, Gr II, dzieci w wieku 10+, godz. 18.00 – 19.00.

Wrześniowe tematy to: Logo z imieniem, Wodny świat- meduzy, Jesienny liść, W świecie bajek i baśni – syrenka.

Ciekawi jesteście czym zaskoczy nas październik ? Chętnych zapraszamy serdecznie. W młodszej grupie mamy jeszcze 2 wolne miejsca, zaś w starszej 5. Na prawdę warto …

Emilia Kudra i „Quinteto el Tango” w Ozorkowie

W pierwszą niedzielę października, w kościele św. Józefa w Ozorkowie, odbył się koncert inaugurujący 7. Ozorkowski Festiwal Muzyki Kameralnej Dialogi.

Emilia Kudra i Quinteto el Tango w kościele św. Józefa w Ozorkowie

Rozpoczęliśmy mocnym akcentem muzycznym, a to za sprawą Emilii Kudry oraz zespołu „Quinteto el Tango”. Emilia Kurdra jest absolwentką Complete Vocal Academy w Kopenhadze oraz finalistką licznych konkursów wokalnych.  Współpracowała z wieloma teatrami m.in.: Jaracza, Rampa, Nowym w Łodzi oraz V6. Wystąpi z towarzyszeniem – „Quinteto el Tango” – zespołu specjalizującego się w wykonywaniu tang, muzyki klezmerskiej, a także polskiej muzyki okresu międzywojennego. Wspólnie i z sukcesami, koncertują od roku 2017. W Ozorkowie zaprezentują właśnie muzykę klezmerską, a zagrają w składzie Emilia Kudra – wokal, Oliwia Różańska – fortepian/cajon, Maciej Ćwikliński – akordeon, Michał Nowak – kontrabas, Jacek Matuszewski – gitara, Rafał Rydyger – skrzypce.

Licznie przybyła Ozorkowska publiczność żywo reagowała na kolejno wykonywane przez artystów utwory. Nie zabrakło gromkich braw, bisów i gratulacji po koncercie. Program Festiwalu został tak pomyślany, by każdy z melomanów mógł znaleźć coś dla siebie, a to za sprawą dyrektora artystycznego – Marcina Sówki. Patronat nad tegoroczną edycją wydarzenia objął Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Socha. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Wernisaż wystawy malarskiej ROMANA WRZEŚKIEWICZA

We wtorek, 27 września 2022 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie odbył się wernisaż prac malarskich Romana Wrześkiewicza.

Artysta – Roman Wrześkiewicz z rodziną

Licznie przybyła publiczność wysłuchała nie tylko fantastycznego wykładu autora prac dotyczącego tytułu wystawy – „Ziemia, człowiek i kolor niebieski”, ale także wprowadzenia muzycznego, w wykonaniu Marcina Sówki.

Czytaj dalej

2 października 2022, godz. 18.30 Koncert inauguracyjny 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”

Emilia Kudra oraz zespół „Quinteto el Tango”

Tegoroczny Festiwal rozpoczniemy 2 października o godz. 18.30, mocnym akcentem muzycznym, a to za sprawą Emilii Kudry oraz zespołu „Quinteto el Tango”. Emilia Kurdra jest absolwentką Complete Vocal Academy w Kopenhadze oraz finalistką licznych konkursów wokalnych. Współpracowała z wieloma teatrami m.in.: Jaracza, Rampa, Nowym w Łodzi oraz V6. Wystąpi z towarzyszeniem – „Quinteto el Tango” – zespołu specjalizującego się w wykonywaniu tang, muzyki klezmerskiej, a także polskiej muzyki okresu międzywojennego. Wspólnie i z sukcesami, koncertują od roku 2017. W Ozorkowie zaprezentują właśnie muzykę klezmerską, a zagrają w składzie Emilia Kudra – wokal, Oliwia Różańska – fortepian/cajon, Maciej Ćwikliński – akordeon, Michał Nowak – kontrabas, Jacek Matuszewski – gitara, Rafał Rydyger – skrzypce.

Wszystkie wydarzenia festiwalowe odbywają się w kościele św. Józefa w Ozorkowie

Wstęp wolny

Czytaj dalej

Oferta zajęć artystycznych na sezon 2022/2023

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie na sezon 2022/2023. Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie, w zakładce OFERTA.

Zapisy telefoniczne do zespołów i kół zainteresowań potrwają do wyczerpania miejsc. Numer telefonu pod którym można uzyskać więcej informacji i dokonać zapisu w godzinach 8.30-16.00 to: 42 710 31 18 lub 42 710 31 19.

Wesołe wakacje z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Ozorkowie

Aktualizacja, piątek 15 lipca 2022

Wesołe wakacje z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Ozorkowie dobiegły końca… Piekliśmy chleb w skansenie usytułowanym w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi, odwiedziliśmy kino, korzystaliśmy z obiektów sportowych na terenie naszego miasta, a poza tym malowaliśmy, śpiewaliśmy i tańczyliśmy..

Ale to nie wszystko… w wolnych chwilach tworzyliśmy piękne i użytkowe dzieła 🙂

Wytężaliśmy umysły grając w planszówki 🙂

Dobrej zabawie nie było końca 🙂