Finał Festiwalu “DIALOGI”

W niedzielę, 10 października, koncertem zespołu ETNOS ENSEMBLE, zakończyliśmy 6. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Kameralnej “Dialogi”

ETNOS ENSEMBLE

Cóż to było za zakończenie. Artyści, swoim wirtuozowskim występem, zachwycili ozorkowską publiczność. Mimo chłodu, serca zebranych rozgrzewały bałkańskie i tureckie motywy muzyczne. Nie zabrakło też akcentów inspirowanych rodzimą muzyką ludową. Wśród nich utwory: “W moim ogródeczku” oraz “Dwa serca”

Czytaj dalej

Rozstrzygnięcie konkursu – “Pejzaż latem malowany”

Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie był organizatorem konkursu plastycznego dla dzieci w wieku 5 – 12 lat, pt. ,, PEJZAŻ LATEM MALOWANY’’. W wydarzeniu wzięło udział ponad pięćdziesięcioro młodych artystów, którzy konkurowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się w piątek, 8 października 2021 roku.

Propozycja ta skierowana była do dzieci, chcących rozwijać swój warsztat plastyczny, doskonalić wrażliwość artystyczną oraz podejmować wyzwania w zakresie kreatywnego odwzorowywania otaczającego świata.

Czytaj dalej

“Czułość” czyli kolejny koncert w ramach Festiwalu “DIALOGI”

Za nami kolejny koncert w kościele św. Józefa w Ozorkowie, który odbył się w ramach VI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”. Tym razem w programie zatytułowanym „Czułość” zaprezentowali się Iza Połońska – wokal, Leszek Kołodziejski – akordeon oraz Robert Stefański – klarnet.

Artyści wykonali utwory z gatunku poezji śpiewanej i muzyki żydowskiej. Publiczność wysłuchała między innymi świetnych tekstów Jeremiego Przybory z muzyką Jerzego Wasowskiego wśród nich takie szlagiery jak “W kawiarence Sułtan” czy “Stacyjka Zdrój”, a także “Miłość Ci wszystko wybaczy” z muzyką Henryka Warsa do tekstu Juliana Tuwima. Nie zabrakło także barwnych aranżacji napisanych przez Leszka Kołodziejskiego – akordeonisty, kompozytora i aranżera.

Część programu wykonana została w duecie akordeonowo-klarnetowym: Leszek Kołodziejski- Robert Stefański, a pozostałe utwory zostały opowiedziane i zaśpiewane przez znakomitą Izę Połońską. Nie byłoby tak wspaniałego koncertu bez licznie przybyłej, zasłuchanej, ozorkowskiej publiczności. Piękny repertuar okraszony został komentarzem Witolda Paprockiego.

Czytaj dalej

Kolejny seans za nami

W piątek, 27 sierpnia, mimo niesprzyjającej pogody, w hali sportowej widzowie obejrzeli kolejny film w ramach “Kina plenerowego”. Tym razem, ponad 60 osób , wspólnie bawiła się oglądając francuską komedię pt. “I znowu zgrzeszyliśmy dobry Boże”.

OFERTA NA SEZON 2021/2022

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć z zakresu edukacji artystycznej dla dzieci i młodzieży, jaką przygotował Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie. Zapisy telefoniczne w godz. 8.30 – 15.30 pod numerem 42 710 31 18 lub 19 ruszają, od poniedziałku 30 sierpnia 2021 i trwać będą do wyczerpania miejsc. Więcej informacji można uzyskać klikając w poniżej zamieszczone plakaty lub dzwoniąc do MOK.

Zajęcia są organizowane zgodnie z wytycznymi sanitarnymi dotyczącymi pandemii Sars-CoV2. Ilość miejsc ograniczona.

27 sierpnia 2021, godz.20.00 Kino plenerowe

Ze względu na warunki pogodowe zaplanowany na dziś seans filmowy odbędzie się w hali sportowej z zachowaniem wytycznych sanitarnych dla tego typu wydarzeń. ZAPRASZAMY

W przypadku niesprzyjającej pogody seans filmowy zostanie przeniesiony do hali sportowej

Podczas seansu prosimy o przestrzeganie aktualnych zaleceń  związanych z epidemią COVID-19. Przypominamy o zachowaniu bezpieczną odległość, zasłanianiu ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. 

Czytaj dalej

Kino plenerowe – spotkanie 1

W piątek, 18 czerwca br., przy hali sportowej odbył się pokaz Kina plenerowego. Licznie zgromadzona publiczność obejrzała film produkcji południowo – koreańskiej, nagrodzony czterema Oskarami . Mowa o wybranym podczas internetowego plebiscytu obrazie “Paraside”.

Czytaj dalej