Majowe warsztaty plastyczne za nami – fotorelacja

Uchylamy rąbek tajemnicy… Na majowych warsztatach plastycznych dzieci, malowały, tworzyły, zdobiły jednym słowem – nie próżnowały. A przy okazji powstały: roztańczona baletnica na tle natury, maki i chabry – akwarela, wazon w stylu boho dla Mam oraz torebka z t- shirt – ów. Piękne , prawda?

Wystawa malarstwa inspirowanego twórczością Józefa Chełmońskiego

We wtorek, 23 kwietnia br., w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, odbyło się otwarcie międzypokoleniowej wystawy po warsztatowej „Realizm twórczości Józefa Chełmońskiego”. Zaprezentowano na niej pracy inspirowane twórczością Józefa Chełmońskiego, która stała się tematem przewodnim projektu dofinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego. Realizatorem projektu jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pastelistów Pastel Art, zaś zajęcia z techniki suchego pastelu, dla dzieci, młodzieży i dorosłych , poprowadził ozorkowski artysta Roman Wrześkiewicz.

Uczestnicy warsztatów otrzymali upominki, zaś o akcent muzyczne zadbały dwie sympatyczne i zdolne dziewczyny – skrzypaczka Blanka Tabaka (uczennica szkoły muzycznej II stopnia w Zgierzu) oraz wokalistka Aniela Wrześkiewicz.

Serdecznie gratulujemy realizatorom projektu oraz uczestnikom warsztatów. Wystawę można oglądać w MOK do 14 maja br. Grupy prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty pod nr telefony 42 710 31 18 lub 19.

Z

Koncert zespołu „SZWADRON” w Ozorkowie

We wtorek 18 kwietnia, na scenie MOK zaprezentował się zespół wokalny „Szwadron” z Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego w Warszawie. Występ był powiązany z promocją szkół wojskowych. Wzięli w nim udział uczniowie klas ósmych ozorkowskich szkół podstawowych.

Serdeczne podziękowania dla opiekuna młodych artystów Pana Andrzeja Królikowskiego oraz wszystkich osób, które przyczyniły się do organizacji wydarzenia.

Wystarczy być…

We wtorkowe popołudnie , 17 kwietnia, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie, wydarzyła się rzecz niezwykła. To wszystko za sprawą dwójki wspaniałych artystów – wokalistki Izy Połońskiej i wirtuoza gitary Witolda Cisło.

Publiczność oczarowały wspaniale wykonane utwory Magdy Czapińskiej i Agnieszki Osieckiej. Było sentymentalnie, lirycznie, nostalgicznie, ale i dynamicznie. Artyści czarowali nie tylko muzyką. Koncert okraszony był wspaniałym komentarzem Izy Połońskiej, odnoszącym się do prezentowanego repertuaru oraz do tego co w życiu najważniejsze. Zastanawialiśmy się zatem „Jak żyć?”, „Co to jest czułość”. Przeżywaliśmy emocje zaklęte w takich utworach jak „Uciekaj moje serce”, czy „Ludzie gadanie”, by wyruszyć w podróż w głąb siebie śpiewając „Wsiąść do pociągu”. Nie zabrakło także odniesień roli artystów w życiu każdego z nas.

Koncert wzruszał i poruszał. Był także zaproszeniem do refleksji o tym co to znaczy prawdziwie być.

Czytaj dalej

18 kwietnia 2024 Koncert zespołu „SZWADRON” (impreza dla uczniów klas ósmych)

W czwartek, 18 kwietnia br. o godzinie 13.00, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, odbędzie się koncert zespołu „Szwadron” z Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego w Warszawie. Koncert będzie połączony z promocją liceów wojskowych i informacją o zasadach rekrutacji. Serdecznie zapraszamy uczniów klas ósmych

Muzyczne potyczki 2024 – rozstrzygnięte!

Po wielogodzinnych przesłuchaniach wykonawców, którzy prezentowali swoje możliwości w 4 kategoriach wiekowych, informujemy, że Wojewódzki Konkurs Wokalny dla Dzieci i Młodzieży „MUZYCZNE POTYCZKI” został rozstrzygnięty.

Jury w składzie: Dorota Rollova – przewodnicząca, Magdalena Szymańska, Marcin Sówka, przyznali następujące nagrody i wyróżnienia:

W konkursie wzięli udział reprezentanci Łodzi, Poddębic, Zduńskiej Woli, Zgierza, Ozorkowa, Łęczycy, Kutna, Żychlina oraz Dalikowa, Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom i wychowawcom. Gratulujemy laureatom i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach.