Podwieczorek z Jackiem Wójcickim

„Podwieczorek z …” to cykl spotkań z popularnymi gwiazdami polskiej estrady, które realizowane są przez redaktora Leszka Bonara – dziennikarza i prezentera muzycznego Telewizji Łódź.

Jacek Wójcicki w Ozorkowie

Właśnie w ramach tego cyklu spotkań z artystami zawitał do Ozorkowa Jacek Wójcicki – nieprawdopodobnie uzdolniony, cieszący się sympatią publiczności, piosenkarz, aktor z Krakowa. Początki jego kariery związane są z Piwnicą pod Baranami, choć związki artysty z muzyką rozpoczęły się znacznie wcześniej, kiedy jako chłopiec podróżował po świecie z chórem Filharmonii Krakowskiej.

Publiczność mogła go zobaczyć w licznych produkcjach filmowych i teatralnych. Na szklanym ekranie pojawił się między innymi jako główny bohater filmu “Ostatni dzwonek”. Zagrał także rolę Henryka Rosnera w produkcji Spielberga “Lista Schindlera”. Nieco młodsza publiczność świetnie pamięta go z programu muzycznego dla dzieci gdzie był uwielbianym Panem Tenorkiem.

Obdarzony wspaniałym głosem i zdolnościami aktorskimi, bawił ozorkowską publiczność piosenkami między innymi ze wspaniałego, dla kultury polskiej, okresu dwudziestolecia międzywojennego. “Umówiłem się z nią na dziewiątą” czy “Już taki jestem zimny drań” to tylko dwie z zaprezentowanych podczas tego wieczoru piosenek. Artysta opowiadał przy tym o swoim życiu, początkach kariery, nie zabrakło wielu humorystycznych anegdot zza scenicznych kulis.

Jednym słowem była to wspaniała uczta artystyczna.

Chór “Apasjonata” i Przyjaciele w Koncercie Pieśni Patriotycznych

Chór “Apasjonata” i Przyjaciele

W niedzielę, 21 listopada br. w Kościele św. Józefa w Ozorkowie, odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych przygotowany przez Chór “Apasjonata” pod dyrekcją Marcina Sówki. W koncercie zaprezentowali się także przyjaciele chóru: Anna Szoszkiewicz, Natalia Sadowska oraz Marek Zytek.

Odzyskanie niepodległości po 123 latach zaborów ziściło się w roku 1918 , ale prowadził do niego szereg wydarzeń i zrywów niepodległościowych. Nie byłby one możliwe gdyby nie miłość do ojczyzny, którą przekazywały sobie kolejne pokolenia. Bo choć Polski nie było na mapie Europy to była ona zawsze w sercach Polaków.

Przygotowując niniejszy koncert ozorkowscy artyści chcieli oddać hołd tym wszystkim, którzy walczyli o wolność Ojczyzny.

Czytaj dalej

Warsztaty plastyczne w MOK

Na zajęciach w MOK, pod okiem pani Agaty Włodarczyk, dzieci rozwijają swój zmysł artystyczny i umiejętności. Kleją, malują, wycinają, zdobią, projektują … zabawie nie ma końca. Za to na końcu zawsze jest satysfakcja z dobrze i samodzielnie wykonanej pracy.

Przegląd Piosenki Patriotycznej

We wtorek , 16 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych zat. “Rozszumiały się wierzby płaczące”. W wydarzeniu o charakterze konkursowym wzięło udział ponad czterdziestu wykonawców, którzy zaprezentowali wybrane utwory w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV-VI, VII – VIII oraz szkoły ponadpodstawowe.

Prezentacje uczestników oceniało jury w składzie Laura Sołek, Jolanta Zacharska – Bołdowska oraz Marek Zytek. Młodzi artyści odznaczali się nie tylko wysokim poziomem artystycznym, ale także dużym wyczuciem repertuaru oraz dojrzałością wykonania.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz laureatom, rodzicom i opiekunom artystycznym. Dziękujemy za zaufanie i zapraszamy do Ozorkowa na kolejne wydarzenia konkursowe.

Seniorzy – Patriotycznie

W środę 10 listopada br., Seniorzy wraz z Chórem “Apasjonata” oraz Kapelą folklorystyczną “Ozorkowianie”, uczcili Święto Niepodległości. Pomysł zrodził się z potrzeby serc i chęci oddania hołdu tym, którzy nie wahali się poświęcić własnego życia w walce o odrodzenie Ojczyzny. Wspólny śpiew, przeplatany historycznym komentarzem oraz poezją patriotyczną sprawiły, że znów mogliśmy poczuć klimat tego ważnego wydarzenia.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku powrócimy do tradycji Ozorkowskiego Śpiewania Patriotycznego.

16 listopada 2021 Przegląd Piosenki Patriotycznej “Rozszumiały się wierzby płaczące”

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej, który odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, we wtorek 16 listopada 2021 roku. O szczegółach konkursu przeczytacie Państwo w Regulaminie.

Na zgłoszenia czekamy do 8 listopada br.

Finał Festiwalu “DIALOGI”

W niedzielę, 10 października, koncertem zespołu ETNOS ENSEMBLE, zakończyliśmy 6. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Kameralnej “Dialogi”

ETNOS ENSEMBLE

Cóż to było za zakończenie. Artyści, swoim wirtuozowskim występem, zachwycili ozorkowską publiczność. Mimo chłodu, serca zebranych rozgrzewały bałkańskie i tureckie motywy muzyczne. Nie zabrakło też akcentów inspirowanych rodzimą muzyką ludową. Wśród nich utwory: “W moim ogródeczku” oraz “Dwa serca”

Czytaj dalej