Kiermasz Świąteczny

W niedzielę, 8 grudnia br. w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się Kiermasz Świątecznym. Gościliśmy twórców z terenu województwa łódzkiego, którzy prezentowali swoje dekoracje świąteczne , ale także obrazy, biżuterię i wszystko co mogło stać się wspaniałym prezentem z okazji zbliżających się Świąt. Nie zabrakło także występów artystycznych. Na scenie zaprezentowały się dzieci z Przedszkoli Miejskich, młodzież z pracowni muzycznej MOK oraz Kapela folklorystyczna “Ozorkowianie” i gościnnie Kapela “Aleksandrowianie”. Dopisali jak zwykle mieszkańcy, którzy z zainteresowaniem oglądali wspaniałe prace rękodzielników i artystów.

Czytaj dalej

Turniej Tańca Narodowego 2019 w obiektywie

Tegoroczny Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej odbył się w Ozorkowie po raz ósmy. Po raz pierwszy jednak pod patronatem Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Młodzi i nieco starsi tancerze konkurowali ze sobą w siedmiu kategoriach wiekowych zdobywając nagrody i wyróżnienia. W Turnieju wystąpiło ponad 80 par tanecznych. Patronat nad imprezą objął także Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Socha.

Czytaj dalej

Sukces młodzieży z pracowni muzycznej MOK

16 listopada w Domu Kultury w Strykowie odbył się XVII Przegląd Konkursowy Młodzieżowych Zespołów Wokalnych i Solistów. Rokrocznie utalentowane wokalistki z Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie biorą w nim udział .  W tym roku naszą placówkę i Ozorków  reprezentowały Anna Gończar, Wiktoria Bień, Jagoda Stąporek oraz Klaudia Kuźmińska. Wszystkie podopieczne pani Anny Szoszkiewicz stanęły na wysokości zadania, przezwyciężyły tremę i konfrontując się z konkurencją. Dziewczęta oprócz satysfakcji wokalnej otrzymały nagrody: Anna Gończar –  wyróżnienie , Wiktoria Bień – wyróżnienie. Wielkie  gratulacje dla solistek, dalszego rozwoju wokalnego i jeszcze wielu owocnych konkursów wokalnych.

Konkurs piosenki patriotycznej

W tegorocznej edycji Przeglądu Pieśni i Piosenek Patriotycznych “Komu piosnkę komu” wzięli udział wykonawcy ze Strykowa, Jeżowa, Aleksandrowa Łódzkiego, Zduńskiej Woli, Poddębic Ozorkowa, Łęczycy, Piątku oraz Łodzi. Jury w składzie Stefan Zawadzki – przewodniczący, Jolanta Zacharska – Bołdowska oraz Marek Zytek, po wysłuchaniu blisko pięćdziesięciu prezentacji przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Czytaj dalej

Patriotyczne śpiewanie 2019

Tegoroczna edycja Ozorkowskiego Śpiewania Patriotycznego odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie po raz ósmy. Temat przewodni “W wojennej zamieci” nawiązywał do 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Większość wydarzeń historycznych odciska swoje piękno na dziedzictwie kulturowym. Ku pokrzepieniu serc poeci piszą wiersze, komponowane są piosenki. Warto pamiętać o naszej bogatej i trudnej historii, warto przekazywać ją w nawiązaniu do utworów , które towarzyszyły polskim żołnierzom w niełatwej drodze do zwycięstwa.

Czytaj dalej

Małgorzata Hutek z zespołem gościem koncertu finałowego 4.Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej “DIALOGI”

W niedzielę , 20 października, odbył się ostatni z cyklu koncertów organizowanych w ramach 4. Edycji Festiwalu “Dialogi”. Tym razem kościół św. Józefa rozbrzmiewał na jazzową nutę, a publiczność z zachwytem i zaangażowaniem wysłuchała starotestamentalnych Psalmów w przepięknych, współczesnych, autorskich aranżacjach Małgorzaty Hutek. Podczas koncertu towarzyszyli jej Dominik Wania – fortepian, Paweł Wszołek – kontrabas oraz Szymon Madej – perkusja.

Cyfrowa akademia seniora 55+

Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii oraz Stowarzyszenie Aktywni.eu realizują projekt pn.  „Cyfrowa Akademia Seniora”. W ramach projektu osoby w wieku 55+ będą mogły wziąć udział w szkoleniach podnoszących umiejętności korzystania z komputera i Internetu w codziennym życiu. Szkolenia podzielone zostały na następujące bloki tematyczne:- podstawy obsługi komputera i Internetu – jak uruchomić przeglądarkę internetową i wyszukać w Internecie interesujące mnie treści, tworzenie i zapisywanie plików na komputerze,- komunikacja – rozwijanie i utrzymywanie relacji z bliskimi za pomocą Facebooka, Gadu-gadu, Skypa, Messengera,- e-zakupy – korzystanie ze sklepów internetowych, bezpieczne płatności kartą/przelewem w Internecie,- finanse i płatności – jak sprawdzić stan konta bankowego online, wykonać przelew krajowy, zagraniczny,- e-zdrowie – odnajdywanie w Internecie informacji na temat zdrowego trybu życia, odżywiania, umawianie wizyt u lekarza bez kolejki, wyszukiwanie informacji dotyczących bezpłatnych badań i szczepień.

Czytaj dalej

Teatr “CHOREA” i Pieśni przejścia w Ozorkowie

W sobotę. 12 października, w kościele św. Józefa w Ozorkowie , odbyły się warsztaty i koncert muzyki tradycyjnej. W całodziennych warsztatach wzięło blisko 30 osób, które uczyły się śpiewu tradycyjnego, charakterystycznego dla muzyki ludowej. Repertuar, choc niełatwy, dotykający spraw ostatecznych, został ciepło przyjęty zarówno przez uczestników warsztatów jaki i uczestniczącą w koncercie publiczność. Prose teksty, dotykające głębi ludzkich przeżyć brzmiały jak prawdziwe “memento”. Podczas koncertu wystąpili: Paweł Grochocki – śpiewak i nauczyciel śpiewu, śpiewak pogrzebowy, psychotanatolog, Olga Kozieł – śpiewaczka, pedagożka, gra na trąbce i bębenku obręczowym, tańczy, Paweł Odorowicz – instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent. Gra na altówce. Laureat dwóch Grand Prix festiwalu Nowa Tradycja. Przedsięwzięcie realizowanie jest w programie Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2019”.

więcej zdjęć na https://www.facebook.com/mr.potato.art/