“Kobieta o wielu twarzach” czyli wernisaż Jolanty Borowskiej

W środę, 25 maja, w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy ozorkowskiej malarki – Jolanty Borowskiej. Licznie przybyła publiczność podziwiała kunszt i artystyczną wizję kobiet, a także pejzaży oraz kwiatów zaprezentowanych na obrazach. Na wernisażu nie zabrakło muzycznych akcentów, a to za sprawą programu muzycznego na fortepian, który wykonał Marcin Sówka.

Prace zachwycają barwami, kunsztem a także doskonałym warsztatem. Wystawę można oglądać do 24 czerwca br.

Podróże w fotelu …

Tym razem, w ekspresową i przyjazną kieszeni, wycieczkę po Wilna zabrał uczestników spotkania z cyklu “Podróże w fotelu”, Jan Cholewczyński. Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania malarz, fotografik i podróżnik, opowiadał o ciekawostkach związanych z wileńską architekturą oraz historią. Wspominał o barwnych postaciach Towarzystwa Filaretów i Filomatów. Była to nie tylko podróż ciesząca oczy pięknymi fotografiami, ale także pełna anegdot opowieść o mieście i jego mieszkańcach.

Kapela Ozorkowianie na Przeglądzie w Łęczycy

W sobotę 14 maja br. Kapela folklorystyczna “Ozorkowianie” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie wzięła udział w XI Przeglądzie Artystycznym Ruchu Seniora “Nutki Złotej Jesieni”. Nie obyło się bez sukcesów – nasza Kapela zajęła III miejsce. GRATULUJEMY!

„Piosenki na życzenie” czyli Katarzyna Żak w Ozorkowie

Katarzyna Żak,  polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna oraz wokalistka, 10 maja br. zagościła na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie. Popularność wśród szerokiej publiczności, przyniosły jej role w serialach telewizyjnych. Do najbardziej znanych można zaliczyć Miodowe lata oraz Ranczo, gdzie wcieliła się w rolę Solejukowej.

Jako wokalistyka , w listopadzie 2019, została nagrodzona za recital pt. “Bardzo śmieszne piosenki” na Festiwalu Teatralnym im. Krystyny Sienkiewicz w Rawiczu. Wydała także kilka płyt – dwie ostatnie to – “Bardzo przyjemnie jest żyć” oraz  “Miłosna Osiecka”.

Licznie przybyła na koncert, ozorkowska publiczność, usłyszała znane i lubiane piosenki takich autorów A. Osiecka, W. Młynarski, M. Czapińska, M. Hemar, a także kilka nowych polskich utworów w aktorskiej interpretacji. Wieczór przepełniony był humorem, dobrą energią oraz wspólnym śpiewem. Było także nostalgicznie. Artystce towarzyszy wybitny kompozytor i pianista – Hadrian Filip Tabęcki.

Po koncercie pani Katarzyna chętnie rozmawiała z fanami, podpisywała płyty i zdjęcia, zaś rozmówcy nie szczędzili jej komplementów, chwaląc profesjonalizm i artystyczne talenty.

11 czerwca 2022, godz. 11.00 Konfrontacje Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych

Zapraszamy do udziału w Konfrontacjach Kapel Ludowych i zespołów Śpiewaczych “Komu piosnkę komu” organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie, 11 czerwca br.

Do udziału zapraszamy zespoły śpiewacze, kapele ludowe, kluby seniora, grupy wokalne, koła gospodyń wiejskich, solistów oraz duety ,

Zgłoszenia można składać do do dnia 3 czerwca br.

Wyniki “Muzycznych potyczek” 2022

W środę, 6 kwietnia br., w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, odbyła się kolejna edycja Konkursu wokalnego dla dzieci i młodzieży “Muzyczne potyczki”. W tegorocznej – stacjonarnej – edycji przedsięwzięcia wzięło udział ponad 70 uczestników z województwa łódzkiego.

Jury w składzie: Anna Szoszkiewicz – przewodnicząca w kat. I i II, Magdalena Szymańska – przewodnicząca w kat. III i IV, Ireneusz Walczak oraz Marek Zytek, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Fotorelacja

Gratulujemy wspaniałym, młodym Artystom, Rodzicom i Nauczycielom. Drodzy Wykonawcy – wspaniale jest słyszeć, jak rozwijacie swoje zdolności!

10 maja 2021, godz. 18.00 Recital Katarzyny Żak

Zapraszamy do spędzenia wspólnego wieczoru i wysłuchania nowego recitalu „Piosenki na życzenie” w wykonaniu Katarzyny Żak. Usłyszycie Państwo znane, lubiane, oczekiwane przez publiczność piosenki takich autorów A. Osiecka, W. Młynarski, M. Czapińska, M. Hemar, a także kilka nowych polskich piosenek w aktorskiej interpretacji aktorki. Będzie to humorystyczny i nostalgiczny wieczór. Artystce towarzyszy wybitny kompozytor, pianista – Hadrian Filip Tabęcki.

Zapraszamy do udziału w koncercie. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie.

Telefoniczne rezerwacje biletów przyjmujemy pod numerem 42 710 31 18 lub 19. Bilety zarezerwowane do odbioru oraz w sprzedaży od 25 kwietnia br.

Warsztaty plastyczne w MOK

W każdy piątek, pod czujnym okiem pani Agaty, dzieci zamieniają się w młodych twórców. Tym razem uczestnicy warsztatów tworzyli łapacze snów, kolorowe papugi, wielkanocne zające i wianki z krokusami, wiosenne płotki oraz projekty modowe.

Zabawie i kreatywności nie ma końca 🙂

Wznowienie zajęć tańca nowoczesnego

Informujemy, że od 4 kwietnia br. wznawiamy zajęcia tańca nowoczesnego.

Osoby, które dokonały opłaty organizacyjnej za zajęcia taneczne w miesiącu lutym lub marcu, nie dokonują płatności za miesiąc kwiecień. Osoby, które nie dokonały płatności w lutym lub marcu wnoszą opłatę za zajęcia w kwietniu do 20 dnia miesiąca.

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 42 710 31 18 lub mailowe mok.ozorkow@poczta.fm