Nauka gry na instrumentach klawiszowych

Zajęcia skierowane do dzieci od 6 roku życia, odbywają się w godzinach popołudniowych, w poniedziałki i czwartki (dzień i godzina ustalane indywidualnie). Dzieci uczą się w dwuosobowych zespołach lub indywidualnie. 

Zajęcia indywidulanie odbywają się w wymiarze 4 x 45 minut/miesiąc. Koszt 120 zł/ miesiąc. Zajęcia w dwuosobowych zespołach odbywają się w wymiarze 4 x 60 minut. Koszt 80 zł/ miesiąc

Zajęcia w sezonie 2024/2025 rozpoczynają się od 19 września 2024.

W procesie kształcenia uczestnicy zajęć zdobywają ogólną wiedzę muzyczną, uczą się grać z nut melodii i akordów, grają ulubione piosenki, przygotowują repertuar okolicznościowy. Dzieci mają możliwość prezentacji swoich osiągnięć muzycznych podczas koncertów organizowanych przez MOK. Zajęcia prowadzi Jolanta Zacharska – Bołdowska.

mgr Jolanta Zacharska-Bołdowska – wieloletni, dyplomowany nauczyciel akordeonu w PSM I i II st. w Kutnie (filia w Łęczycy). Wielokrotnie nagradzana przez dyrektora szkoły i ceniona przez jednostki samorządu lokalnego. Współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Ozorkowie oraz innymi instytucjami, jak DPS w Łęczycy, poprzez udział wraz z uczniami w konkursach, audycjach, koncertach uświetniających imprezy kulturalne w regionie. Jest autorką i organizatorką cyklicznie odbywającego się Konkursu Kolęd i Pastorałek dla Zespołów Instrumentalnych. W ramach prowadzonego zespołu akordeonowego opracowuje i aranżuje utwory. Napisała autorski program nauczania, a także Zbiór utworów pedagogicznych na akordeon, oraz Zbiór Pejzaż Folklorystyczny – zawierający stylizowane tańce ludowe również z regionu łęczyckiego. Uczniowie klasy akordeonu filii w Łęczycy są laureatami wielu konkursów (Makroregionalne Przesłuchania Klas Akordeonu, Międzywojewódzki Konkurs Miniatury Polskiej, Regionalny Konkurs – Wirtuoz, Spotkania Młodych Akordeonistów, Konkurs Zespołów Kameralnych, Konkurs Kolęd i Pastorałek dla Zespołów Instrumentalnych). Na lekcjach panuje przyjazna i wspierająca atmosfera, pozwalająca rozbudzać pasje i zamiłowanie do muzykowania amatorskiego czy kontynuacji nauki na wyższym szczeblu kształcenia muzycznego. Jestem bardzo dumna ze swoich uczniów, którzy często zostają wspaniałymi muzykami, jak pan Marcin Stańczyk – polski kompozytor, teoretyk muzyki, nauczyciel akademicki. Profesor sztuk muzycznych. Laureat licznych nagród, w tym – jako jedyny Polak – zdobywca prestiżowej Toru Takemitsu Award. Autor muzyki symfonicznej, kameralnej, scenicznej, elektronicznej i filmowej.