19 stycznia 2024, godz. 10.00 Konkurs kolęd i pastorałek „Bóg się rodzi”

Zapraszamy dzieci i młodzież (solistów oraz zespoły) do udziału w Konkursie kolęd i pastorałek „Bóg się rodzi” organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie.

RAMOWY PLAN PREZENTACJI KONKURSOWYCH

10.00-11.00 Prezentacje Konkursowe kat. I/11.10-11.40 Podsumowanie kat. I, wręczenie nagród/ 11.40 – 13.15 Prezentacje konkursowe kat. II/ 13.50 – 14.10 Podsumowanie kat. II, wręczenie nagród/ 14.30 – 15.15 Prezentacje Konkursowe kat. III/ 15.40 – 15.50 Podsumowanie kat. III, wręczenie nagród/16.00 – 17.00 Prezentacje konkursowe kat. III/17.00 – 17.20 Podsumowanie kat. III, wręczenie nagród. 17.30 Zakończenie konkursu

Na zgłoszenia czekamy do 8 stycznia 2024. Szczegóły w regulaminie.

Zaszufladkowano do kategorii Konkurs

Warsztaty plastyczne z Panią Agatą czyli listopadowa twórczość

Listopad czarował kolorami, formami i kształtami, zaś dzieci świetnie korzystały z różnorodnych inspiracji do pracy twórczej. Na efekty nie trzeba było długo czekać: „Jesienny skrzat” , „Symbole narodowe”, „Jarzębina malowana pastelami” oraz „Jesienna wydrapywanka” to tematy, z którymi młodzi twórcy mierzyli się podczas ostatnich spotkań.

Pięknie im wyszło, prawda?

„Uczeń i mistrz” czyli słów kilka o wernisażu Romana Wrześkiewicza i wystawie powarsztatowej

We wtorek 28 listopada 2023, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, gościliśmy po raz kolejny ozorkowskiego artystę Romana Wrześkiewicza. Tym razem wystawa zatytułowana „Uczeń i mistrz” była pokłosiem Warsztatów malarskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzonych przez Artystę w MOK.

Roman Wrześkiewicz z rodziną

Na wernisażu oprócz prac Romana Wrześkiewicza, zaprezentowane zostały twórcze próby adeptów sztuki w dziedzinie malarstwa abstrakcyjnego, czyli naszych przesympatycznych warsztatowiczów. Nie zabrakło także akcentu muzycznego w wykonaniu Anieli Wrześkiewicz, prywatnie córki Artysty.

Na wystawie gościli: Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Socha, Przewodniczący Rady Miejskiej w Ozorkowie Ryszard Kałużny, Starosta Powiatu Zgierskiego Bogdan Jarota, Wicestarosta Powiatu Zgierskiego Dominik Gabrysiak, Radna Powuatu Zgierskiego Joanna Mariankowska oraz wspaniała ozorkowska publiczność.

Wystawę można oglądać w MOK do 9 grudnia br.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii wystawa

ABSTRAKCJA na warsztatach malarskich z Romanem Wrześkiewiczem

Przed trzy dni pracowali uczestnicy warsztatów malarskich, aby zgłębić tajniki tworzenia obrazów abstrakcyjnych. Pierwsze zajęcia dla każdej z grup wiekowych miały charakter teoretyczne, a dwa kolejne spotkania poświęcone były już pracy z materiałami plastycznymi. Zatem pędzle, blejtramy, farby, sztalugi, palety, wałki… i wiele innych użytecznych narzędzi poszło w ruch. Jedynym ograniczeniem była własna wyobraźnia.

Efekty twórczej pracy będzie można podziwiać już niebawem, na wystawie „Uczeń i mistrz”, której otwarcie nastąpi 28 listopada o godzinie 17.00

Czytaj dalej

Mietek Szcześniak w Ozorkowie

We wtorek, 21 listopada 2023, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie gościliśmy Mietka Szcześniaka. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Podwieczorek z …” prowadzonego przez Leszka Bonara – łódzkiego dziennikarza muzycznego.

Było sentymentalnie, lirycznie, wesoło… Publiczność nie szczędziła braw i bisów, a nawet wspólnie z Artystą zaśpiewała „Dumkę na dwa serca”.

Mieczysław Szcześniak to artysta wyjątkowy, od wielu lat, niezmiennie, cieszy się sympatią znawców i publiczności. Na swoim koncie ma wiele płyt. Jego największe przeboje „Dumka na dwa serca” (w duecie z Edytą Górniak), „Przytul mnie mocno”, ” Twoja miłość”, czy „Kocham” na stałe wpisały się do kanonu polskiej piosenki. Artysta wielokrotnie był nagradzany na prestiżowych festiwalach. Jest zdobywca m.in. „Bursztynowego Słowika”.

Zdjęcia: Marcin Sówka

RADOSNA WIADOMOŚĆ… DWIE LAUREATKI W JEDNYM KONKURSIE

W dniu 2.11.2023 w DK Niesułków odbyły się obrady jury konkursu plastycznego zat. „JESIEŃ W LIŚCIACH ZAMKNIĘTA”. W konkursie o zasięgu wojewódzki wzięły udział także dzieci uczestniczące w warsztatach plastycznych prowadzonych w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie przez Panią Agatę. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie w formie plastycznej JESIENI , a w każdą pracę musiał być wkomponowany liść (lub bukiet) jesienny. Do konkursu zgłoszono 279 prac.

A my z dumą informujemy, że wśród laureatek znalazły się Vanessa Filipczak i Alicja Banasiuk z MOK w Ozorkowie. Obie Dziewczynki są laureatka I miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Gratulujemy zwyciężczynią i Pani Agacie

X Ozorkowskie Śpiewanie Patriotyczne za nami…

Tegoroczne Ozorkowskie Śpiewanie Patriotyczne zostało zorganizowane pod hasłem „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”. Te słowa Oskara Kolberga stały się myślą przewodnią koncertu. Na widowni zasiedli mieszkańcy naszego miasta na czele z Burmistrzem Miasta Ozorkowa Jackiem Sochą, Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Ryszardem Kałużnym i Radnymi Rady Miejskiej w Ozorkowie: Magdaleną Michalak, Michałem Małysą oraz Grzegorzem Tomczakiem, a także dyrektorami placówek oświatowych i kulturalnych oraz organizacjami społecznymi. (Szczególnie gorące podziękowania kierujemy do Sekcji kolarskiej „SZWADRON” im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich.)

Byli z nami także Pan Zbigniew Linkowski – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz Radna Powiatu Zgierskiego Pani Joanna Mariankowska.

Czytaj dalej