8 października 2023, godz. 18.30 KWARTET KONTRABASOWY

Wyróżnione

W niedzielę, 8 października br., o godz. 18.30, zapraszamy na kolejny koncert w ramach 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”. Tym razem zagra KWARTET KONTRABASOWY w składzie: Jakub Wójcik, Michał Przeździecki, Kamil Biadała, Miłosz Krupka. W repertuarze m.in. utwory klasyczne takich kompozytorów jak A. Vivaldi, J.S. Bach, W.A. Mozart, ale także współczesne kompozycje A.Piazzoli czy The Beatles.

Warto się zasłuchać. Zapraszamy

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert

Koncert inauguracyjny 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „DIALOGI” za nami…

1 października br. , w Międzynarodowy Dzień Muzyki, po raz ósmy zainaugurowaliśmy w Ozorkowie Festiwal Muzyki Kameralnej „Dialogi”.

Licznie przybyła ozorkowska publiczność wysłuchała utworów klasycznych w wykonaniu siostrzanego duetu TOMALA DUE w składzie: Joanna Jakubowska – harfa oraz Marta Kata – altówka.

Muzyczna opowieść, pełna emocji i harmonii wiodła nas przez świat dźwięków odsłaniając historie zaklęte w operach i musicalach. Zgromadzona publiczność wysłuchała utworów m.in. Madam Butterfly, Cyrulik Sewilski, Carmen, nie zabrakło też musicalowych akcentów reprezentowanych przez utwór Medley z „My fair Lady”.

Słowo wprowadzające wygłosił Marcin Sówka – dyrektor artystyczny Festiwalu. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Socha. Wsparcia udzielili nam: Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z.o.o, Ozorkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Bank Spółdzielczy w Ozorkowie.

Serdecznie dziękujemy zgromadzonej Publiczności.

Przegląd Kapel ludowych i Zespołów Śpiewaczych w MOK

„Komu piosnkę, komu…” czyli kolejny Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych za nami. Było jak zwykle barwnie, kolorowo, artystycznie i muzycznie, a do tego królował folklor. Zespoły odznaczały się wysokim poziomem artystycznym, pogodą ducha i radością, która emanowała ze sceny. Przegląd zgromadził ponad 120 wykonawców z powiatów: zgierskiego, łęczyckiego, poddębickiego, kutnowskiego, łowickiego oraz łódzkiego.

Czytaj dalej

Tymczasem we wrześniu na Warsztatach plastycznych

Podczas wrześniowych warsztatów plastycznych w Miejskim Ośrodku kultury w Ozorkowie uczestnicy wykonywali prace, których tematem były: Kreatywne meduzy, Wakacyjne wspomnienia, Biżuteria z masy porcelanowej oraz Letni pejzaż z brzozami.

Pomysłów na własne interpretacje tematu jak zawsze nie brakowało 🙂

24 października 2023, godz. 16.00 Otwarcie wystawy „105. Rocznica Odzyskania Przez Polskę Niepodległości”

We wtorek 24 października br., o godz. 16.00, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy Filatelistyczno – Militarnej zat. „105. Rocznica Odzyskania Przez Polskę Niepodległości”.

Na wystawie zaprezentowane zostaną zbiory filatelistyczne zat. „100. Rocznica Odzyskania Niepodległości”, „Józef Piłsudski i II Rzeczpospolita na wydaniach Solidarności” oraz „Symbole Narodowe”, a także zbiory militarne, w tym mundury i uzbrojenie.

Wystawa została przygotowana przez Polski Związek Filatelistów w Ozorkowie oraz Grupę Kolarską „Szwadron” im. 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich w Ozorkowie. Ekspozycję będzie można oglądać do 16 listopada br.

 Zapraszamy. Wstęp wolny.

15 października 2023, godz. 18.30 Koncert finałowy 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „DIALOGI”

Tym razem usłyszymy koncert zatytułowany „Niezapomniane melodie Wiednia” w wykonaniu śpiewaków: Jolanty Bobras /sopran/, Anny Kutkowskiej – Kass /sporan koloraturowy/, Emilii Klimczak /sopran/, Dariusza Pietrzykowskiego /tenor/ oraz instrumentalistów: Kamila Zawadzkiego /skrzypce/, Roberta Stefańskiego /klarnet/, Marcina Wernera /fortepian/. Koncert poprowadzi Krystyna Pietranek-Kulis .

Muzyka, związana z naddunajską stolicą, zwłaszcza ta przełomu  wieków XIX i XX nieodmiennie nas porywa i zachwyca. 

Jak to się stało, że Wiedeń  wytworzył wokół siebie tak niepowtarzalną, niezwykłą aurę muzyczną?…Tajemnica tkwi w złożoności stylistycznej tej muzyki, bo znajdujemy w niej elementy zarówno włoskiej kantyleny, jak i madziarskiej witalności, słowiańskiego sentymentalizmu i  wiedeńskiej wytworności oraz trudnego do nazwania wiedeńskiego esprit. Jednak przede wszystkim wytłumaczenia tego zjawiska należy szukać w samej naturze Wiedeńczyków, którzy nigdy nie tracili kontaktu z muzyką. Nawet w czasach klęsk i pożogi nie lubili się zbyt długo smucić, zawsze oczekując od swoich twórców muzyki lekkiej i przyjemnej, ale w najlepszym artystycznym ujęciu.

            Muzyczna atmosfera Wiednia oddziaływała na przełomie XIX i XX wieku na twórców całej Europy – przeważnie Czechów, Węgrów, Francuzów, Niemców oraz kompozytorów innych nacji. Kompozytorzy meldowali się w Wiedniu, którego teatry stawały się z czasem ich domem a oni zdobywali uznanie i miłość publiczności tworząc „muzyczny klan” wypowiadający się w swojej sztuce w jednolitym wiedeńskim stylu.

            Ośmielając się przypuszczać, że sympatie muzyczne naszej współczesnej publiczności nie odbiegają daleko od tych sprzed wieku, proponujemy koncert w wykonaniu znakomitych artystów scen muzycznych Łodzi i Warszawy, złożony z najpopularniejszych utworów wiedeńskich kompozytorów – od upajających walców Johanna Straussa po pieśni, arie i duety twórców wesołego teatru muzycznego oraz wirtuozowskie miniatury skrzypcowe i klarnetowe.

Czytaj dalej

18 października 2023, godz. 18.00 Podwieczorek z Mietkiem Szcześniakiem

Zapraszamy do udziału w spotkaniu z Mietkiem Szcześniakiem, które odbędzie się w ramach cyklu „Podwieczorek z…” prowadzonego przez łódzkiego dziennikarza Leszka Bonara. W trakcie spotkania nie zabraknie akcentów muzycznych oraz opowieści o artystycznej drodze naszego gościa.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie od 4 października br. do wyczerpania miejsc. Bilety można rezerwować pod numerem 42 710 31 18/19

„Siła koloru” czyli słów kilka o wernisażu Patrycji Mrozik

We wtorek 19 września, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, odbył się wernisaż wystawy Patrycji Mrozik zat. „Siła koloru”

Wydarzenie zebrało liczne grono osób żywo zainteresowanych malarstwem, zaś słowo wprowadzające do wystawy wygłosił pan Roman Wrześkiewicz, zwracając uwagę na inspirację czerpane z kubizmu oraz oryginalność formy i syntezy zawartych w prezentowanych pracach.

Podczas wernisażu nie zabrakło także akcentu muzycznego w wykonaniu Magdaleny Sówki – skrzypce oraz Marcina Sówki – fortepian.

Czytaj dalej

1 października 2023, godz. 17.00 TOMALA DUE

Zapraszamy na koncert inauguracyjny 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „DIALOGI”, w wykonaniu dwóch niezwykle utalentowanych artystek, tworzących duet TOMALA Due – Marii Katy oraz Joanny Jakubowskiej. Prywatnie Artystki są siostrami, a od października 2014 roku tworzą zespół kameralny.

W programie koncertu na harfę i altówkę usłyszymy między innymi kompozycję J. Straussa „Nad pięknym modrym Dunajem” oraz szlagiery pochodzące z opery „Carmen” G. Bizeta, czy „Cyrulik Sewilski” G. Rossiniego. Zabrzmią także utwory ze znanego i lubianego musicalu „My fair Lady”, a to wszystko w mistrzowskim wykonaniu …

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert

OPIEKUN TALENTÓW 2023 – nagroda dla Pani Ewy Drzewieckiej

Z radością i dumą zarazem informujemy, że Pani Ewa Drzewiecka – choreograf z Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie, która prowadzi zajęcia Tańca Nowoczesnego została laureatką plebiscytu „Pokaż Talent” organizowanego przez Dziennik Łódzki, w kategorii Opiekun Talentów Roku 2023.

Dziękujemy za każdy oddany głos i zaufanie jakim darzycie Państwo naszą placówkę.

Pani Ewie serdecznie gratulujemy 🙂

Więcej informacji https://dzienniklodzki.pl/ewa-drzewiecka/pk/5126999