23 kwietnia 2024, godz. 17.00 Wystawa po warsztatowa prac inspirowanych malarstwem Józefa Chełmońskiego

Wyróżnione

Zapraszamy na otwarcie wystawy po warsztatowej w dniu 23 kwietnia o godzinie 17.00. Zaprezentowane zostaną prace wykonane w technice suchego pastelu podczas międzypokoleniowych warsztatów malarskich z artystą Romanem Wrześkiewiczem. Wystawę można oglądać w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie do 14 maja br. Serdecznie zapraszamy 🙂

Koncert zespołu „SZWADRON” w Ozorkowie

We wtorek 18 kwietnia, na scenie MOK zaprezentował się zespół wokalny „Szwadron” z Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego w Warszawie. Występ był powiązany z promocją szkół wojskowych. Wzięli w nim udział uczniowie klas ósmych ozorkowskich szkół podstawowych.

Serdeczne podziękowania dla opiekuna młodych artystów Pana Andrzeja Królikowskiego oraz wszystkich osób, które przyczyniły się do organizacji wydarzenia.

Wystarczy być…

We wtorkowe popołudnie , 17 kwietnia, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie, wydarzyła się rzecz nie zwykła. To wszystko za sprawą dwójki wspaniałych artystów – wokalistki Izy Połońskiej i wirtuoza gitary Witolda Cisło.

Publiczność oczarowały wspaniale wykonane utwory Magdy Czapińskiej i Agnieszki Osieckiej. Było sentymentalnie, lirycznie, nostalgicznie, ale i dynamicznie. Artyści czarowali nie tylko muzyką. Koncert okraszony był wspaniałym komentarzem Izy Połońskiej, odnoszącym się do prezentowanego repertuaru oraz do tego co w życiu najważniejsze. Zastanawialiśmy się zatem „Jak żyć?”, „Co to jest czułość”. Przeżywaliśmy emocje zaklęte w takich utworach jak „Uciekaj moje serce”, czy „Ludzie gadanie”, by wyruszyć w podróż w głąb siebie śpiewając „Wsiąść do pociągu”. Nie zabrakło także odniesień roli artystów w życiu każdego z nas.

Koncert wzruszał i poruszał. Był także zaproszeniem do refleksji o tym co to znaczy prawdziwie być.

18 kwietnia 2024 Koncert zespołu „SZWADRON” (impreza dla uczniów klas ósmych)

W czwartek, 18 kwietnia br. o godzinie 13.00, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, odbędzie się koncert zespołu „Szwadron” z Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego w Warszawie. Koncert będzie połączony z promocją liceów wojskowych i informacją o zasadach rekrutacji. Serdecznie zapraszamy uczniów klas ósmych

Muzyczne potyczki 2024 – rozstrzygnięte!

Po wielogodzinnych przesłuchaniach wykonawców, którzy prezentowali swoje możliwości w 4 kategoriach wiekowych, informujemy, że Wojewódzki Konkurs Wokalny dla Dzieci i Młodzieży „MUZYCZNE POTYCZKI” został rozstrzygnięty.

Jury w składzie: Dorota Rollova – przewodnicząca, Magdalena Szymańska, Marcin Sówka, przyznali następujące nagrody i wyróżnienia:

W konkursie wzięli udział reprezentanci Łodzi, Poddębic, Zduńskiej Woli, Zgierza, Ozorkowa, Łęczycy, Kutna, Żychlina oraz Dalikowa, Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom i wychowawcom. Gratulujemy laureatom i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach.

17 kwietnia 2024, godz.18.00 RECITAL IZY POŁOŃSKIEJ – „Wystarczy być”

Z wielką radością zapraszamy Państwa do udziału w niezwykłym spotkaniu z piosenkami Agnieszki Osieckiej i Magdy Czapińskiej. Już 17 kwietnia br. na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie wystąpi Iza Połońska – osoba o niezwykłej wrażliwości i przepięknym głosie. Towarzyszyć będzie jej kompozytor i multiinstrumentalista Witold Cisło.

Przypomnę tylko, że artystka kilka lat temu, gościła w Ozorkowie podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”, a jej koncert spotkał się z zachwytem publiczności. W lutym 2024 roku Iza Połońska została nominowana do Nagrody FRYDERYKI „Fryderyki” Muzyka Klasyczna w kategorii Duety.

Zapraszamy do rezerwacji bezpłatnych wejściówek na koncert. Rezerwacje przyjmujemy pod numerem telefonu 42 710 31 18/19.

Muzyczny wieczór zatytułowany „WYSTARCZY BYĆ”, który współtworzą Iza Połońska (wokal) i Witek Cisło (gitara) będzie wypełniony piosenkami znakomitej autorki tekstów Magdy Czapińskiej, która jest twórczynią znanych nam wszystkim piosenek, jak choćby „Wsiąść do pociągu”, „Nie pożałuje Pan” czy właśnie „Wystarczy być”. W programie nie mogło zabraknąć także twórczości Agnieszki Osieckiej. Emocji będzie wiele, cały kalejdoskop, w delikatnym ujęciu. Zapraszamy do wspólnego ich przeżywania.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert

Fotorelacja z Kiermaszu Wielkanocnego 2024

W tym roku, po raz kolejny odbył się Kiermasz Wielkanocy, na którym swoje prace zaprezentowali Twórczy i Rękodzielnicy z woj. łódzkiego. Królowały ozdoby stołu wielkanocnego, haftowane i wykonywane na szydełku serwety, obrusy i bieżniki, różnorodne pisanki, świece i stroiki. Nie zabrakło obrazów, ręcznie wykonywanej biżuterii, zabawek czy rzeźb . Jednym słowem nieskończona ilość barw i pomysłów.

Czytaj dalej

„Stylowe Seniorki” czyli artystyczne spotkanie w Klubie Seniora

Niedawne Święto Pań oraz zbliżająca się wiosna, stały się przyczynkiem do prezentacji programu artystycznego zat. „Stylowa Seniorka”. Program, zaprezentowany 13 marca br., przygotowały Panie z kabaretu „Wesoła wdówka” działającego w naszej placówce przy wsparciu śpiewających kolegów – Marka Zytka oraz Tomasza Andrzejczaka.

Oświetlenie i obsługę akustyczną zapewnił Marcin Sówka, zaś w rolę reżyserki wcieliła się Małgorzata Eljasik.

Panie przepięknie zaprezentowały się w czterech stylizacjach: wieczorowej i biznesowej, a także szczególnie okraszonych humorem propozycji na deszczowe dni i wreszcie Pani Wiosny. Poruszały się z gracją i dużym wyczuciem, krocząc w świetle reflektorów po czerwonym dywanie. Przez moment poczuliśmy się jak na prawdziwym wybiegu. W rolę przesympatycznych konferansjerek wcieliły się Bożena Wojciechowska oraz Halina Miterka.

W spotkaniu wzięli udział przedstawicieli ozorkowskich środowisk senioralnych, a także Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Socha, Wicestarosta Powiatu Zgierskiego Dominik Gabrysiak, Radna Rady Miejskiej – Magdalena Michalak oraz oczywiście członkinie Klubu Seniora.

To był wspaniały wieczór …