niedziela, 4 października 2020, godz. 18.30 Koncert Inauguracyjny 5. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”

Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie będzie po raz piąty organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „DIALOGI”. Koncert inauguracyjny  odbędzie się w niedzielę, 4 października 2020 o godz. 18.30. Tradycyjnie już wszystkie wydarzenia będą miały miejsce w gościnnych progach kościoła Parafii p.w. Św. Józefa w Ozorkowie, Plac Jana Pawła II 5.

Podczas koncertu inauguracyjnego wystąpią Polskie Duo skrzypcowe Monika i Ryszard Osmolińscy oraz organista Dawid Długosz. W programie usłyszymy między innymi utwory Jana Sebastiana Bacha, Felixa Mendelssohna oraz Enio Morricone.

Polskie Duo Skrzypcowe co roku prezentuje się podczas koncertów Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyczne Lato” w Sokolnikach i systematyczni występuje w łódzkich cyklach koncertowych takich jak: „Słowo i Muzyka” u Ojców Jezuitów w Łodzi, „Muzyka na Politechnice”, „Muzyka w Palmiarni Łódzkiej” i „Muzyczne Czwartki na Sosnowej”. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów zagranicznych, krajowych, a także charytatywnych w kościołach, szkołach, bibliotekach, domach opieki i innych. W tym roku artyści obchodzą jubileusz 40-lecia działalności.

Podczas koncertu inauguracyjnego usłyszymy również organistę – Dawida Długosza. Muzyk jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi, zaś obecnie pełni funkcję drugiego organisty Bazyliki Archikatedralnej pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Łodzi. Prowadzi klasę organów oraz zajęcia z akompaniamentu liturgicznego w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej. Współpracuje jako akompaniator z Chłopięcym Chórem Archikatedry Łódzkiej.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Czytaj dalej

22 września 2020 Klub Seniora

We wtorek, 22 września o godz. 16.00, zapraszamy na spotkanie w Klubie Seniora. Pierwsze spotkanie będzie miało charakter organizacyjny. Omówione zostaną zasady działalności w okresie pandemii. Zapraszamy

Rok kulturalny 2020/2021

Szanowni Państwo, Droga Młodzieży i Drogie Dzieci,

Po niespodziewanej przerwie wznawiamy działalność naszych zespołów, klubów i kół zainteresowań. Pamiętając, że czas pandemii jeszcze się nie zakończył przygotowaliśmy zajęcia w taki sposób, aby zachować wszelkie zalecenia związane z bezpieczeństwem epidemicznym.

Zadania dla Przedszkola w Dziemianach, Kaliszu i Trzebuniu od  08.06.-10.06.2020 r. : Zespół Kształcenia i Wychowania w Dziemianach

Zapraszamy do udziału w: ZAJĘCIACH TAŃCA LUDOWEGO i NARODOWEGO, ZAJĘCIACH TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO, WARSZTATACH PLASTYCZNYCH, NAUCE GRY NA INSTRUMENTACH KLAWISZOWYCH ORAZ GITARZE, NAUCE ŚPIEWU I EMISJI GŁOSU.

Ponad to wznawiamy działalność: Chóru Apasjonata, Zespołu Cantabille, Kapeli “Ozorkowianie”, Klubu seniora, Klubu filatelisty oraz Klubu Plastyka

Zajęcia rozpoczynamy od 14 września 2020 roku.

Zapisy na zajęcia rozpoczną się od 7 września br. i będą trwały przez cały tydzień lub do wyczerpania miejsc. Zapisywać można telefonicznie pod numerem 42 710 31 18 lub 42 710 31 19 oraz mailowo: mok.ozorkow@poczta.fm. Należy podać: rodzaj zajęć, imię i nazwisko, wiek oraz numer kontaktowy. Zapisy mailowe będziemy potwierdzać mailem zwrotnym.

Po zapisaniu się na zajęcia do siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie należy dostarczyć wypełnioną i podpisaną deklarację udziału w zajęciach, klauzule informacyjną oraz bezpieczeństwo podczas zajęć – informacja dla uczestnika.

Powyższe dokumenty można dostarczyć do nas osobiście najpóźniej w dniu pierwszych zajęć.

Zapraszamy 🙂

Informacja w sprawie działalności MOK

W związku z panującą w naszym kraju, oraz województwie sytuacją epidemiczną informujemy, że zajęcia dla dzieci i młodzieży w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie będą wznowione od września br.

Pozostałe działania na terenie placówki, będą powadzone zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Opłata za zajęcia

Szanowni Rodzice,

Informujemy, że odpłatności, które trafiły na nasze konto za udział w zajęciach w miesiącu marcu, zostaną przeksięgowane na kolejne miesiąc, w którym zajęcia będą się odbywały.

Jednocześnie prosimy o nie dokonywanie płatności, aż do momentu unormowania się sytuacji.

W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 42 710 31 18/ 19 w godzinach 8.00 – 16.00 lub zapraszamy do kontaktu mailowego mok.ozorkow@poczta.fm

Praca MOK w okresie zagrożenia epidemicznego

Szanowni Państwo,

AKTUALIZACJA z dnia 27.04.2020

Od poniedziałku 4 maja br. informacji telefonicznych udzielamy w godzinach 8.30 – 15.30. Można się z nami skontaktować także za pośrednictwem poczty elektronicznej mok.ozorkow@poczta.fm

Od środy 1 kwietnia br. informacji telefonicznych udzielamy w godzinach 8.00 – 16.00 Można się z nami skontaktować także za pośrednictwem poczty elektronicznej mok.ozorkow@poczta.fm

W odpowiedzi na decyzję Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 11 marca 2020 oraz Zarządzenie Nr 34/2020 Burmistrza Miasta Ozorkowa z dnia 11 marca 2020 roku dotyczących podjęcia kroków prewencyjnych mających na celu zapobieżenie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 informuję o czasowym zawieszeniu zajęć stałych w klubach, zespołach i kołach zainteresowań odbywających się w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie.

Zajęcia nie będą odbywały się od dnia 11 marca do odwołania. Proszę o śledzenie komunikatów, które będą zamieszczane na naszej stronie internetowej w miarę rozwoju sytuacji.

Odwołane zostają także pozostałe wydarzenia (konkurs, kiermasz), które miały być  organizowane przez naszę placówkę  w miesiącu marcu 2020 roku.

O dalszych krokach będziemy informować na bieżąco. W przypadku pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 42 710 31 18 /19 lub 691 78 12 34

Ozorków, 11 marca 2020 roku

Ewa Kruszyńska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie

https://www.gov.pl/web/kultura/zawieszenie-dzialalnosci-instytucji-kultury-i-placowek-szkolnictwa-artystycznego?fbclid=IwAR0C60oauFr5puqSRcyNr20_GBBW10_sA0L_jt7BU7nNg0lU24mZy6hoRA8

Konkurs Piosenki Anglojęzycznej – zmiana terminu

\

Szanowni Państwo, z powodu epidemii przekładamy konkurs. O nowym terminie poinformujemy kiedy tylko będzie to możliwe. Życzymy zdrowia i pogody ducha.

Organizatorzy

Po raz kolejny zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej. Tym razem spotykamy się w poniedziałek, 6 kwietnia o godz. 10.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie. Na zgłoszenia czekamy do 30 marca.

Organizatorami konkursu są Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie oraz Fabryka Języka