Warsztatowo w Klubie seniora

We wtorek, 28 marca, Panie z Klubu seniora dzielnie mierzyły się z nie niełatwym wyzwaniem. Pod okiem pani Agaty projektowały i wykonywały przepiękne świąteczne stroiki. Choć zadanie do łatwych nie należało, to Panie spisały się na medal.

Z całą pewnością z tak pięknymi ozdobami Święta będą kolorowe i radosne!

Muzyczne potyczki za nami

W tym roku Wojewódzki Konkurs Wokalny dla Dzieci i Młodzieży – Muzyczne potyczki, odbył się 22 marca. Z przyjemnością gościliśmy ponad 80 uczestników, którzy przyjechali do nas z najróżniejszych zakątków województwa łódzkiego (m.in: Łodzi, Zduńskiej Woli, Łęczycy, Poddębic, Zgierza, Topoli Królewskiej oraz Ozorkowa).

Prezentacją młodych artystów przysłuchiwało się jury w składzie: Patrycja Chałupnik – przewodnicząca, Jolanta Zacharska – Bołdowska – członek jury, Marek Zytek – członek jury.

Poniżej zamieszczamy wyniki konkursu:

Czytaj dalej

2 kwietnia 2023, godz.10.00 KIERMASZ WIELKANOCNY

Już niebawem Kiermasz Wielkanocny w Miejskim Ośrodku kultury w Ozorkowie… Tych, którzy nas odwiedzali nie trzeba przekonywać, że dobrze być w MOK w tym dniu. Tych, którzy jeszcze nie byli zapewniam, że warto.

Podczas kiermaszu można nabyć piękne i oryginalne ozdoby świąteczne, a przy okazji nacieszyć oczy wspaniałymi występami młodych artystów – ozorkowskich przedszkolaków i rozśpiewanej młodzieży.

Podwieczorek z Adrianną Biedrzyńską

W środę, 15 marca 2023 roku, mieliśmy przyjemność gościć na scenie MOK, wyśmienitą artystkę – Adriannę Biedrzyńska. Żywy kontakt z publicznością, opowieści zza teatralnych kulis oraz planu filmowego, wspomnienia z czasów studenckich w łódzkiej filmówce czy wspaniale wykonane piosenki, to tylko niektóre elementy, które pojawiły się podczas spotkania.

Była też okazje do dzielenia się pasjami i prezentacji wykonanych własnoręcznie: czapek, pięciopalczastych rękawiczek, swetrów. Okazało się, że nasz gość w trasie między kolejnymi spektaklami czy planami filmowymi chętnie „dzierga” na drutach. Publiczność wielokrotnie nagradzała artystkę gromkimi brawami. Chętnie słuchając opowieści z życia zawodowego i prywatnego artystki, a także anegdot dotyczących współpracy ze wspaniałymi osobowościami polskiej estrady, teatru i filmu.

Pani Adrianna gościła w Ozorkowie w ramach cyklu spotkań pn. „Podwieczorek z …” które realizowane są przez redaktora Leszka Bonara – dziennikarza i prezentera muzycznego Telewizji Łódź.  

Muzyczne spotkanie w Klubie seniora

We wtorek, 7 marca br., w Klubie Seniora działającym w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie odbyło się muzyczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Panie wspólnie śpiewały przeboje z lat młodości, zaś na scenie pojawili się niezastąpieni ozorkowscy artyści: Małgorzata Wasiak, Bogusława Gajderowicz, Marek Zytek oraz Tomasz Andrzejczak, którzy pod czujnym okiem pani Małgorzaty Eljasik (opiekującej się Klubem Seniora) przygotowali i wykonali przeuroczy program muzyczny okraszony znakomitym komentarzem.

Wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

Jak w bajce … czyli słów kilka o wystawie filatelistycznej w MOK

W poniedziałek, 6 marca br., w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, odbyło się otwarcie niezwykłej wystawy, na której zaprezentowane zostały prace dzieci z klasy 3b ze szkoły Podstawowej Nr 5 w Ozorkowie. Prace te, wykonane przez uczniów Pani Aleksandry Fliszewskiej, wzięły udział w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na projekt znaczka pocztowego pt. „Jak w bajce Marii Konopnickiej”. Konkurencja była ogromna, ponieważ w tej kategorii wiekowej jury zapoznało się z 184 projektami, uznając za najlepszy pracę Marceliny Modlińskiej z Ozorkowa. Jedną z nagród dla laureatki konkursu była emisja znaczka pocztowego wg zgłoszonego na konkurs projektu. Znaczek znajduje się obecnie w obiegu Poczty Polskiej i można go także zobaczyć na prezentowanej wystawie.

Udział w konkursie i organizacja wystawa zainspirowane zostały przez pana Włodzimierza Kacprzaka, szefa ozorkowskiego koła Polskiego Związku Filatelistów, który przygotował dla wszystkich uczestników konkursu z naszego miasta filatelistyczne upominki. Mamy nadzieję, że stanie się to inspiracją do rozwijania zainteresowań młodych konkursowiczów.

Ponadto na wystawie zaprezentowany został tematyczny zbiór znaczków Andrzeja Borowika, reprezentanta Młodzieżowego Koła Filatelistycznego w Ozorkowie, zat. Od twórcy do budowniczego państwa polskiego”.

Podczas wystawy zaszczycili nas swoją obecnością: uczniowie klasy 3 b ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ozorkowie, wraz z panią wychowawczynią Aleksandrą Fliszewską oraz rodzicami i dziadkami dzieci, a także Burmistrz Miasta Ozorkowa pan Jacek Socha wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Ozorkowie panem Ryszardem Kałużnym. Zawitali do nas także ważni przedstawiciele filatelistyki w województwie łódzkim: Pani Maria Nitka – Naczelnik Poczty Nr 4 w Łodzi, Pan Paweł Krawczyk – Regionalny Koordynator d/s Filatelistyki w Łodzi, Pan Arkadiusz Rejter – Sekretarz Zarządu Okręgu polskiego Związku Filatelistów w Łodzi.

Wystawę można oglądać do 3 kwietnia.

Tymczasem na zajęciach plastycznych w MOK

Tymczasem na zajęciach plastycznych w MOK dzieci co i rusz, pod okiem Pani Agaty, tworzą nowe dzieła. Bawią się świetnie, a przy okazji rozwijają swoje zdolności manualne, koordynację oko-ręka i pare jeszcze innych ważnych umiejętności 🙂

A oto efekty działań w styczniu i lutym.