12 października 2019, godz. 18.30 Pieśni Przejścia

Zapraszamy na koncert ludowych pieśni i tradycji „Pieśni przejścia” w wykonaniu Stowarzyszenia Teatralnego CHOREA, który odbędzie się w kościele św. Józefa w Ozorkowie. Jest to impreza towarzysząca 4. Ogólnopolskiemu Festiwalowi muzyki kameralnej „Dialogi”

Program ten, został uhonorowany najwyższym laurem – Grand Prix największego i najważniejszego festiwalu muzyki folkowej w Polsce – NOWA TRADYCJA, organizowanego przez Polskie Radio. Wydarzeniu towarzyszą warsztaty i koncert, który odbędzie się w sobotę 12 października br., zaś celem wydarzenia jest pielęgnacja, i krzewienie polskiej kultury związanej z czasem pożegnania. Przedsięwzięcie realizowanie jest w programie Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2019”.

Podczas koncertu wystąpią: Paweł Grochocki – śpiewak i nauczyciel śpiewu, śpiewak pogrzebowy, psychotanatolog, Olga Kozieł – śpiewaczka, pedagożka, gra na trąbce i bębenku obręczowym, tańczy, Paweł Odorowicz – instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent. Gra na altówce. Laureat dwóch Grand Prix festiwalu Nowa Tradycja.

Czytaj dalej

6 października 2019, godz. 18.30 Koncert inauguracyjny 4.Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „DIALOGI”

Zapraszamy do Kościoła p.w. św. Józefa w Ozorkowie, na pierwszy z cyklu koncertów organizowanych w ramach 4.Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „DIALOGI”. Usłyszymy zespół „Colours of Tango” w składzie: Oscar Ernest Ovejro – śpiew, cajon, Aneta Salwińska – harfa, Konrad Salwiński – akordeon.

Koncert pod patronatem honorowym Ambasady Republiki Argentyny w Polsce.

Colours of Tango to niezwykła podróż do Argentyny z początków ubiegłego wieku, gdzie na przedmieściach Buenos Aires zrodziła się jedna z najbardziej barwnych kultur świata Tango argentyńskie to nie tylko zmysłowy i namiętny taniec, ale także różnorodna i poruszająca muzyka tworzona z pasją, pod wpływem skrajnych emocji.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert

Nowe zajęcia tańca nowoczesnego

Zapraszamy na nowe zajęcia taneczne w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, które będą realizowane we współpracy z Łódzką Szkołą Tańca ARTownia. Nieodpłatne zajęcia pokazowe odbędą się w piątek, 27 września br. . Dzieci młodsze, do 10 roku życia zapraszamy na godz. 16.30, młodzież na godzinę 17.30. Obowiązują zapisy.

Taniec To przygoda , której warto spróbować.

Czytaj dalej

Nauka gry na gitarze

Zapraszamy na indywidualne zajęcia nauki gry na gitarze lub kontrabasie, które będą odbywały  się we wtorki od godziny 15.00. Godziny zajęć umawiane są indywidualnie z instruktorem. Pierwsze spotkanie dla chętnych odbędzie się 1 października 2019 o godzinie 17.00. Koszt 120 zł / miesiąc (4 lekcje po 45 minut).Zapisy telefoniczne pod numerem 42 710 31 18 /19 lub e-mailowo : mok.ozorkow@poczta.fm

Czytaj dalej