31. Finał WOŚP z udziałem wokalistek i tancerzy z MOK

W niedzielę, 29 stycznia br. na hali sportowej w Ozorkowie, odbył się koncert z okazji 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas wydarzenia zaprezentowali się tancerze biorący udział w zajęciach tańca nowoczesnego prowadzonych przez panią Ewę Drzewiecką oraz wokaliści z pracowni muzycznej prowadzonej przez panią Annę Szoszkiewicz.

Serdecznie dziękujemy, że byliście z nami aby „Wygrać z sepsą”, bo właśnie na ten cel zbieraliśmy środki podczas 31. Finału.

Artystyczne ferie w MOK – u

Podczas ferii w MOK – u trwają półkolonie dla dzieci odpoczywających w mieście. Bawimy się, śpiewamy, malujemy, tworzymy, tańczymy, ćwiczymy. Dobrej zabawie nie ma końca. Była także wycieczka do kina i oczywiście ognisko.

Koncert kolęd i pastorałek w kościele NMP Królowej Polski w Ozorkowie

W niedzielę 15 stycznia 2023 roku, w kościele NMP Królowej Polski w Ozorkowie, gościliśmy z dorocznym koncertem kolęd. W tym niezwykłym wydarzeniu wzięli udział laureaci Konkursu kolęd i pastorałek „Bóg się rodzi” organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie, a wśród nich: Zespół wokalny Talent Kolektyw ze Zgierza, Zespół klasowy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ozorkowie, Zespół wokalny „Piccolo” z Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli oraz soliści: Martyna Kubiak, Oliwia Wądołowska, Nikola Rudecka, Lena Wasilewska i Maria Malarczyk.

W tegorocznej edycji kolędowania zaprezentowała się także Chór „Apasjonata” pod dyrekcją Marcina Sówki oraz wspaniałe trio artystów w składzie: Anna Szoszkiewicz – sopran, Magdalena Sówka – skrzypce, Marcin Sówka – fortepian.

Wszyscy artyści wykonywali utwory muzyczne o tematyce bożonarodzeniowej. Nie zabrakło tradycyjnych kolęd, pięknych pastorałek a także piosenek o świętach, szczególnie popularnych wśród laureatów. Na widowni licznie zasiadła ozorkowska i przyjezdna publiczność. Byli z nami także Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Socha oraz Poseł na Sejm RP Marek Matuszewski.

Serdecznie dziękujemy wykonawca za niezwykły profesjonalizm, opiekunom za trud przygotowań i udziału zarówno w konkursie jak i koncercie oraz proboszczowi parafii NMP Królowej Polski, ks. Jerzemu Peterze za życzliwe przyjęcie.

Niech świąteczna atmosfera trwa w naszych sercach .

Konkurs kolęd i pastorałek rozstrzygnięty

W środę, 11 stycznia 2023 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, odbył się Konkurs kolęd i pastorałek „Bóg się rodzi”. W konkursie, w czterech kategoriach wiekowych, prezentowały się dzieci i młodzież z województwa łódzkiego, między innymi ze Zduńskiej Woli, Poddębic, Kutna, Łęczycy, Solcy Wielkiej, Szczawina, Nysy, Rokicina, Radziszewa, Zgierza oraz Ozorkowa.

Czytaj dalej

Odwołanie zajęć TAŃCA NOWOCZESNEGO

Z powodu nieobecności instruktora zajęcia TAŃCA NOWOCZESNEGO w terminie 9 – 13 stycznia 2023 oraz w okresie ferii zimowych tj. 16 – 27 stycznia br. nie będą się odbywały.

Najbliższe zajęcia odbędą się w sobotę, 28 stycznia br. przed występem na Koncercie Finałowym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się na hali sportowej przy ul. Tragutta 2 w Ozorkowie w dniu 29 stycznia br. w godzinach popołudniowych (17.00 – 19.00)

Zajęcia w dniu 28 stycznia odbędą się w następujących godzinach:

9.00 – grupa przedszkolna/ 10.00 grupa wczesnoszkolna/11.00 grupa młodzieżowa

Zapraszamy

15 stycznia 2023, godz. 17.00 Koncert kolęd i pastorałek

Zapraszamy do udziału w Koncercie kolęd i pastorałek, który w tym roku odbędzie się w kościele parafialnym p.w. NMP Królowej Polski w Ozorkowie, ul. Adamówek 4/6.

Wystąpią: Chór APASJONATA pod dyrekcją Marcina Sówki i Przyjaciele (Anna Szoszkiewicz – sopran, Magdalena Sówka – skrzypce, Marcin Sówka – fortepian) oraz Laureaci Konkursu kolęd i pastorałek „Bóg się rodzi” organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie.

W programie najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Zaszufladkowano do kategorii Koncert