Zawieszenie zajęć w MOK od 26 października 2020

Ozorków, dnia 23 października 2020 roku

Szanowni Państwo,

W związku z wprowadzeniem kolejnych obostrzeń związanych z pandemią Covid-19, od dnia 26 października 2020 roku zawiesza się do odwołania wszystkie zajęcia  dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych odbywające się w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie.

Opłaty należne za zajęcia w miesiącu październiku w tych przypadkach, w których nie odbyły się 4 zajęcia w danym miesiącu, zostają pomniejszone proporcjonalnie do ilości zajęć.

Osoby dokonujące wpłat za zajęcia, którym należy się zwrot z tytułu zajęć, które się nie odbyły, mogą wnioskować o zwrot środków na konto lub też pomniejszyć wpłatę za udział w zajęciach o nadpłaconą kwotę, w kolejnym miesiącu w którym zajęcia będą się odbywały.

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 42 710 31 18, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 lub mailowo pod adresem mok.ozorkow@poczta.fm

Ewa Kruszyńska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie

Zespół JERYCHO na 5. Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Kameralnej „DIALOGI”

Choć przyszło nam żyć w czasie pandemii, to Ozorkowska publiczność z zachowaniem wszelkich obowiązujących wytycznych sanitarnych, zgromadziła się na przepięknym, niedzielnym koncercie w kościele św. Józefa.

Podczas kolejnego wydarzenia odbywającego się w ramach Festiwalu „DIALOGI”, wystąpił Zespół wokalny Jerycho, posługujący się tradycyjnym idiomem śpiewu sakralnego. Grupa wykonała historyczne śpiewy polskie i łacińskie stosując improwizowaną polifonię.

Zespół ma na koncie kilka płyt. Między innymi  wydaną w 2018 roku na 100-lecie odzyskania niepodległości pt. „Bogarodzica” oraz albumy: „Golgotha” z pieśniami wielkopostnymi i „966”nagrane w 2019 roku.

Czytaj dalej

Jednorazowe odwołanie zajęć tańca współczesnego

Szanowni Państwo, Uczestnicy zajęć tańca współczesnego!

W najbliższy czwartek, 8 października br., z powodu nieobecności instruktora, zajęcia taneczne nie odbędą się. Zostaną one odpracowane w sobotę 24 października – grupa młodsza godz. 14.30 – 15.30, grupa starsza godz. 15.45 – 17.15.

Kolejne zajęcia odbędą się zgodnie z kalendarzem spotkań.

Za utrudnienia przepraszamy.

Festiwal DIALOGI – po raz piąty…

W niedzielę, 4 października, w kościele św. Józefa w Ozorkowie, po raz 5. zainaugurowany został Festiwal Muzyki Kameralnej DIALOGI. Podczas koncertu zgromadzona publiczność wysłuchała m.in. utworów J.S. Bacha, F. Mendelssohna, E. Morricone wykonywanych przez Polskie Duo Skrzypcowe Monika i Ryszard Osmolińscy z towarzyszeniem organisty Dawida Długosza. Koncert poprowadził Witold Paprocki, wiądąc publiczność poprzez epoki i style muzyczne przy okazji ubogacając narrację ciekawostkami z życia poszczególnych kompozytorów.

Choć koncert odbywał się w nietypowych, bo pandemicznych okolicznościach, zgromadzona publiczność nie kryła zachwytu z obcowania z piękną muzyką i wspaniałymi wykonawcami. Artyści bisowali , a publiczność nie szczędziła im braw.

Organizatorami Festiwalu są Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie oraz Parafia Św. Józefa w Ozorkowie. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Socha.

Kolejne z festiwalowych wydarzeń będzie miało miejsce w niedzielę, 11 października o godz. 18.30. Wystąpi zespół wokalny JERYCHO. To niebywała gratka dla miłośników brzmienia chorału gregoriańskiego i muzyki dawnej.