Przemiły „Podwieczorek ze Zbigniewem Zamachowskim”

We wtorek, 22 października 2024, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Podwieczorek z…” prowadzone przez łódzkiego dziennikarza muzycznego Leszka Bonara. Tym razem gościem wieczoru był Zbigniew Zamachowski – polski aktor filmowy i teatralny, autor muzyki i tekstów piosenek – artysta wszechstronny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Po studiach zadebiutował w Teatrze Studio w Warszawie. Przez lata związany  był w wieloma najważniejszymi scenami w kraju  w tym najdłużej z Teatrem Narodowym w Warszawie.  W tej chwili możemy  go podziwiać  na deskach Teatru Stu w Krakowie, Teatru Polskiego, Teatru  Polonia  i Och- Teatru w Warszawie.

Podczas spotkania nie zabrakło anegdot z zawodowego życia artysty, opowieści zza kulis oraz rozważań o tym co w życiu ważne. Były wspomnienia rodzinnych Brzezin, pierwszych mistrzów zawodowej drogi, przyjaciół oraz wątki z życia osobistego.

Miłym uzupełnieniem spotkania był akcent muzyczny, bo trzeba wszystkim wiedzieć, że Pan Zbigniew wśród rozlicznych talentów posiada i ten muzyczny 🙂

Śladami Jana Pawła II – czyli słów kilka o wystawie filatelistycznej

We wtorek, 15 października 2024 roku, nastąpiło otwarcie wystawy przygotowanej przez Polski Związek Filatelistów Koło w Ozorkowie zat. „Śladami Jana Pawła II”.

Prezentowana ekspozycja zawiera dokumentację podróży papieskich, które były nieodzownym elementem pontyfikatu Karola Wojtyły. Miejsca uwiecznione na kopertach wraz z wizerunkiem Papieża uzupełnia kolekcja monet i banknotów oraz albumowe wydania poświęcone znaczkom z Janem Pawłem II wyemitowanych na całym świecie.

Uroczyste otwarcie uświetnił swoim występem Chór „Apasjonata” pod dyrekcją Marcina Sówki. Miłym akcentem było również wręczenie odznaczeń, którymi uhonorowani zostali filateliści z Ozorkowa: Wiesław Dobrowolski otrzymał srebrną odznakę za zasługi dla polskiej filatelistyki, zaś Zbigniew Leśniewski otrzymał złotą odznakę Polskiego Związku Filatelistów. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie – Ewa Kruszyńska – uhonorowana została brązowym medalem Rowlanda Hilla – twórcy pierwszego znaczka pocztowego na świecie.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Waldemar Więcław – Wiceprezes Zarządu Okręgu Łódzkiego Polskiego Związku Filatelistów oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Ozorkowie Pan Roman Kłopocki.

Serdeczne podziękowania dla Panów: Włodzimierza Kacprzak, Mateusza Kowalskiego oraz Wiesława Dobrowolskiego, którzy zaprezentowali swoje zbiory.

Wystawę można oglądać do 15 listopada br., w godzinach pracy placówki. Zapraszamy.

Fotorelacja z 9. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”. Edycja 2024

W niedzielę, 13 października zakończył się 9. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Kameralnej „Dialogi”. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia publiczność wysłuchała trzech koncertów.

29 września 2024 gościliśmy Zespół muzyki dawnej „Le Bateau” w składzie: Aleksandra Kelm (skrzypce barokowe), Justyna Wójcikowska (flet poprzeczny/podłużny) i Joanna Cyrulik (klawesyn/organy).

W kolejną niedzielę wrażeń artystycznych dostarczył nam Zespół „Amici Duo” w skłądzie: Kinga Pancerz – flet poprzeczny oraz Maria Grądman – gitara.

Koncert finałowy, który odbył się 13 października 2024 roku należał do Kwintetu fortepianowego w składzie: Paweł Baran /fortepian/, Przemysław Czekaj /skrzypce/, Maja Czekaj /skrzypce/, Maciej Woch /altówka/ oraz Izabela Zagórska – Łacny /wiolonczela/.

Każdy z koncertów miał niepowtarzalny klimat i był dowodem na różnorodność kultury muzycznej. Artyści wykazywali się kunsztem i wirtuozerią, zaś publiczność nie szczędziła braw. Muzyka jak zwykle przemawiała do serc, wywołując żywe emocje i wzruszenia.

Organizatorzy składają podziękowania artystom, wspaniałej publiczności oraz sponsorom tegorocznej edycji wydarzenia, którymi byli: Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z.o.o, Bank Spółdzielczy w Ozorkowie, Ozorkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska, Gmina Miasto Ozorków, Parafia Św. Józefa w Ozorkowie. Serdecznie dziękujemy za udzielone wsparcie

Funkcję dyrektora artystycznego pełni pan MARCIN SÓWKA

Patronat nad Festiwalem objął Burmistrz Miasta Ozorkowa Pan Jacek Socha.

Do zobaczenia w roku 2025 🙂

Kilka słów o projekcie „Wytańcz zdrowie”

Stowarzyszenie Aktywni eu. wraz z partnerem Miejskim Ośrodkiem Kultury w Ozorkowie rozpoczyna realizację projektu „Wytańcz zdrowie” dofinansowanego ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025. W ramach projektu odbędą się warsztaty taneczno-ruchowe z różnorodnych technik tańca towarzyskiego i współczesnego, spotkanie z ekspertem na temat zdrowia, szkolenia z wolontariatu oraz happening w Łodzi na zakończenie projektu. 

Głównym celem projektu jest zwiększenie udziału osób w wieku 60+ w aktywnych formach spędzania czasu wolnego, poprzez szereg komplementarnych i różnorodnych działań edukacyjnych, rozwijających umiejętności taneczne, zwiększających wiedzę i świadomość dbania o własne zdrowie oraz upowszechnienie idei wolontariatu osób starszych w środowisku lokalnym.  

Wrzesień na warsztatach plastycznych …

We wrześniu zajmowały nas następujące tematy „Bransoletki przyjaźni Kumihimo”, „Wodny świat- akwarela” oraz „Pocztówka z wakacji – akwarela”, a także „Afrykański pejzaż „- pastele , „Zachód słońca” – pastele i „Artystycznie o emocjach”. Pracy było równie dużo co satysfakcji 🙂