Otwarcie wystawy militarno – filatelistycznej w MOK czyli rzecz o Niepodległości

We wtorek, 24 października br., w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy filatelistyczno-militarnej poświęconej „105. Rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości”.

Wystawa przygotowana została przez Polski Związek Filatelistów Oddział w Ozorkowie oraz Grupę kolarską Szwadron im. 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich w Ozorkowie. W imieniu organizatorów głos zabrali Włodzimierz Kacprzak oraz Stanisław Szamałek, którzy przybliżyli zebranym temat wystawy oraz historię prezentowanych eksponatów wśród, których obejrzeć można odznaczenia wojskowe, broń, umundurowanie oraz elementy wyposażenia żołnierskiego a także tzw. ”sztukę okopową” oraz tematyczne zbiory znaczków poświęcone historii Państwa Polskiego.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii wystawa

NOWY TERMIN „Podwieczorku z Mietkiem Szcześniakiem” – 21 listopada 2023, godz. 18.00

Szanowni Państwo!

W związku ze zmianą terminu „Podwieczorku z Mietkiem Szcześniakiem” informujemy, że bilety zakupione na spotkanie w dniu 18 października 2023 zachowują ważność na spotkanie 21 listopada 2023.

Jednocześnie osoby, które nie zakupiły biletów na spotkanie 18.10.2023, a chciałby uczestniczyć w „Podwieczorku z Mietkiem Szcześniakiem” w dniu 21 listopada 2023, godz. 18.00 mogą już rezerwować bilety telefonicznie pod numerem 42 710 31 18. Rezerwacje przyjmujemy do wyczerpania miejsc.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert

Podwieczorek z MIETKIEM SZCZEŚNIAKIEM odwołany!

Szanowni Państwo!

Z przykrością informujemy , że „Podwieczorek z Mietkiem Szcześniakiem” zaplanowany na środę, 18 października 2023, z przyczyn losowych nie odbędzie się. Po ustaleniu nowego terminu podamy go niezwłocznie do publicznej informacji.

NOWY TERMIN PODWIECZORKÓW Z MIETKIEM SZCZEŚNIAKIEM

21 listopada 2023, godz. 18.00

Zwrot pieniędzy za zakup biletów uprawniających do udziału w wydarzeniu 18.10.2023 można uzyskać w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie. Podstawą do otrzymania zwrotu środków jest bilet wstępu. Bilety można zwracać od środy 18 października br., w godz. 15.00 – 18.00 oraz w kolejne dni tj. w czwartek 19.10 w godz. 10.00 – 18.00 oraz od poniedziałku 23 października do środy 25 października br. w godz. 10.00 – 18.00. Za niedogodności przepraszamy.

Ach cóż to był za koncert… czyli relacja z finałowego koncertu 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”

W niedzielę, 15 października, odbył się koncert finałowy 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”. Tym razem na scenie pojawili się śpiewacy i instrumentaliści, którzy zaprezentowali się w przepięknym, barwnym programie zat. „Najpiękniejsze melodie Wiednia”.

Ten przepiękny program w wykonaniu artystów najznamienitszych polskich scen muzycznych: Agnieszki Gabrysiak /sopran/, Emilii Klimczak /sopran/, Anny Kutkowskiej – Kass /sopran koloraturowy/, Dariusza Pietrzykowskiego /tenor/, Dominiki Sznajder-Janczewskiej /skrzypce/, Roberta Stefańskiego /klarnet/ oraz Marcina Wernera/fortepian/, okraszony komentarzem przygotowanym przez Joannę Pietranek – Kulis, zachwycił ozorkowską publiczność. Blisko dwugodzinny występ zakończył się owacjami na stojąco. Nie zabrakło też bisów.

Publiczność usłyszała znane i lubiane „przeboje”, włączając się także we wspólny śpiew. Artyści wykonali między innym takie utwory jak „Wielka sława to żart”, „Bo w Barcelonie”, „Co się dzieje, oszaleje” czy „Brunetki, blondynki”. Nie zabrakło też wirtuozerskich popisów instrumentalistów. Tu wrażenie zrobił zarówno „Czardasz” w wykonaniu skrzypaczki Dominiki Sznajder-Janczewskiej, jak i „Pozdrowienia dla Pana Straussa” z partią klarnecisty Roberta Stefańskiego, a to wszystko przy udziale wspaniałego pianisty Marcina Wernera.

Organizatorami wydarzenia jest: Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie oraz Parafia św. Józefa w Ozorkowie, w której odbyły się wszystkie wydarzenia festiwalowe. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Ozorkowa Pan Jacek Socha.

Sponsorem tegorocznej edycji Festiwalu są: Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z.o.o, Bank Spółdzielczy w Ozorkowie oraz Ozorkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Funkcję dyrektora artystycznego pełnił MARCIN SÓWKA

Serdeczne podziękowania dla wspaniałej ozorkowskiej Publiczności i wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji niniejszego wydarzenia.

13 – 23 listopada 2023, Warsztaty malarskie z ROMANEM WRZEŚKIEWICZEM

Szanowni Państwo! Jeśli widzicie , że Wasze dziecko ma pasję malarską, albo sami czujecie, że coś Wam „w duszy gra”, być może chcecie ozdobić ścianę własnoręcznie namalowanym obrazem, to teraz nadarza się niepowtarzalna okazja.

Zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie gdzie odbędą się Warsztaty malarskie prowadzone przez wspaniałego, pełnego pasji artystę – ROMANA WRZEŚKIEWICZA. Warsztaty rozpoczną dwa spotkania teoretyczne (pierwsze dla dorosłych 13.11, drugie dla dzieci 18.11), kolejne dwa to już wspólna praca przy sztaludze z pędzlem i farbami. Finał to wspólna wystawa prac Mistrza i jego uczniów – czyli uczestników Warsztatów.

Koszt udziału w przedsięwzięciu to 180 zł od osoby (w cenie warsztatu wszystkie materiały plastyczne, cena obejmuje udział w całym cyklu). Zapisy trwają do 7 listopada br. lub do wyczerpania miejsc. Ilość miejsc ograniczona. Informacje dodatkowe pod numerem telefonu 42 710 31 18.

Kwartet kontrabasowe na 8.Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”

W niedzielę, 8 października br., , w kościele św. Józefa w Ozorkowie, zagrał KWARTET KONTRABASOWY w składzie: Jakub Wójcik, Michał Przeździecki, Kamil Biadała, Miłosz Krupka.

Podczas koncertu zebrana publiczność usłyszała utwory klasyczne takich kompozytorów jak A. Vivaldi, J.S. Bach, W.A. Mozart, ale także współczesne kompozycje muzyki rozrywkowej między innymi z rep. zespołu The Beatles.

Kwartet kontrabasowy jest rzadkim zjawiskiem w świeci muzycznym i w sposób nieoczekiwany zachwycił swoja subtelnością, a nawet lirycznym brzmieniem. Część wykonywanych utworów pokazała jego „żartobliwe” brzmienie, inne zaś powagę klasycznej muzyki.

Zasłuchana publiczność nagrodziła artystów gromkimi owacjami. Nie zabrakło tez bisów i rozmów z artystami po koncercie. Serdeczne podziękowania dla wykonawców i wspaniałej publiczności.