Artystyczne zakończenie roku szkolnego w MOK

Ach… cóż to był za koncert. Tak najkrócej można podsumować spotkania grup i zespołów, które w roku szkolnym 2022/2023, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, śpiewały, tańczyły, recytowały, grały, malowały, jednym słowem rozwijały swoje talenty i zainteresowania.

Tegoroczne zakończenie roku trwało trzy dni. Pierwsze spotkanie odbyło się we wtorek 21 czerwca i było dedykowane wszystkim dorosłym uczestnikom zajęć. Zatem prezentował się Chór „Apasjonata”, Kapela folklorystyczna „Ozorkowianie”, Kabaret „Wesoła wdówka”, a to wszystko w doborowym towarzystwie Klubu Seniora.

Kolejny dzień, to piękny koncert dzieci i młodzieży z pracowni wokalnej: Zespół „Cantabile” oraz solistki biorące udział w zajęciach „Nauki śpiewu i emisji głosu”, a także trzy grupy taneczne uczestniczące w zajęciach tańca nowoczesnego.

Ten artystyczny maraton zakończył przepiękny , czwartkowy koncert gitarzystów.

Swoje zajęcia zakończyły także dzieci i młodzież z zajęć Nauki gry na instrumentach klawiszowych oraz z Warsztatów plastycznych.

Serdeczne podziękowania dla pracowników i współpracowników Miejskiego Ośrodek Kultury w Ozorkowie: Anny Szoszkiewicz, Małgorzaty Eljasik, Jolanty Zacharskiej – Bołdowskiej, Ewy Drzewieckiej, Agaty Włodarczyk, Marcina Sówki, Tadeusza Pietrasika, Jakuba Wójcika – za zaangażowanie, profesjonalizm, głowy pełne pomysłów, atmosferę oraz za to, że czynicie ze swojej pracy pasję, która staje się inspiracją dla dzieci, młodzież i dorosłych.

Trzeba przyznać, że był to rok wytężonej pracy, a postępy było zarówno widać jak i słychać na scenie MOK i to niezależnie od grupy wiekowej. Gratulujemy serdecznie uczestnikom zajęć wspaniałych sukcesów i życzymy udanych wakacji.

Czekamy na Was już we wrześniu 🙂

Czytaj dalej

Sukces młodego artysty z MOK

Z radością informujemy, że Emil Jordan, uczestnika warsztatów plastycznych w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, uzyskał wyróżnienie w 1. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pojedynek na pędzle” w Strykowie.

W konkursie wzięło udział blisko 400 prac. Serdeczne gratulacje dla laureata i pani Agaty, która zainspirowała dzieci do udziału w przedsięwzięciu.

Wernisaż fotografii Michała Lewandowskiego

We wtorek, 13 czerwca br., w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, odbył się wernisaż fotografii Michała Lewandowskiego. Wystawa prac, zatytułowana „Zielono mi”, prezentuje bogactwo przyrody uchwycone obiektywem artysty. Las, staw, łąka… prawdziwy zielony zawrót głowy. Licznie przybyła publiczność chętne podejmowała dialog z fotografem, pytając o inspiracje, aspekty techniczne fotografii oraz miejsca prezentowane na wystawie.

Tradycyjnie już wernisaż uświetnił akcent muzyczny przygotowany przez pianistę Marcina Sówkę.

Warto dodać, że to kolejna wystawa pana Michała w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie.