Małgorzata Hutek z zespołem gościem koncertu finałowego 4.Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „DIALOGI”

W niedzielę , 20 października, odbył się ostatni z cyklu koncertów organizowanych w ramach 4. Edycji Festiwalu „Dialogi”. Tym razem kościół św. Józefa rozbrzmiewał na jazzową nutę, a publiczność z zachwytem i zaangażowaniem wysłuchała starotestamentalnych Psalmów w przepięknych, współczesnych, autorskich aranżacjach Małgorzaty Hutek. Podczas koncertu towarzyszyli jej Dominik Wania – fortepian, Paweł Wszołek – kontrabas oraz Szymon Madej – perkusja.

Cyfrowa akademia seniora 55+

Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii oraz Stowarzyszenie Aktywni.eu realizują projekt pn.  „Cyfrowa Akademia Seniora”. W ramach projektu osoby w wieku 55+ będą mogły wziąć udział w szkoleniach podnoszących umiejętności korzystania z komputera i Internetu w codziennym życiu. Szkolenia podzielone zostały na następujące bloki tematyczne:- podstawy obsługi komputera i Internetu – jak uruchomić przeglądarkę internetową i wyszukać w Internecie interesujące mnie treści, tworzenie i zapisywanie plików na komputerze,- komunikacja – rozwijanie i utrzymywanie relacji z bliskimi za pomocą Facebooka, Gadu-gadu, Skypa, Messengera,- e-zakupy – korzystanie ze sklepów internetowych, bezpieczne płatności kartą/przelewem w Internecie,- finanse i płatności – jak sprawdzić stan konta bankowego online, wykonać przelew krajowy, zagraniczny,- e-zdrowie – odnajdywanie w Internecie informacji na temat zdrowego trybu życia, odżywiania, umawianie wizyt u lekarza bez kolejki, wyszukiwanie informacji dotyczących bezpłatnych badań i szczepień.

Czytaj dalej

Teatr „CHOREA” i Pieśni przejścia w Ozorkowie

W sobotę. 12 października, w kościele św. Józefa w Ozorkowie , odbyły się warsztaty i koncert muzyki tradycyjnej. W całodziennych warsztatach wzięło blisko 30 osób, które uczyły się śpiewu tradycyjnego, charakterystycznego dla muzyki ludowej. Repertuar, choc niełatwy, dotykający spraw ostatecznych, został ciepło przyjęty zarówno przez uczestników warsztatów jaki i uczestniczącą w koncercie publiczność. Prose teksty, dotykające głębi ludzkich przeżyć brzmiały jak prawdziwe „memento”. Podczas koncertu wystąpili: Paweł Grochocki – śpiewak i nauczyciel śpiewu, śpiewak pogrzebowy, psychotanatolog, Olga Kozieł – śpiewaczka, pedagożka, gra na trąbce i bębenku obręczowym, tańczy, Paweł Odorowicz – instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent. Gra na altówce. Laureat dwóch Grand Prix festiwalu Nowa Tradycja. Przedsięwzięcie realizowanie jest w programie Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2019”.

więcej zdjęć na https://www.facebook.com/mr.potato.art/

Duet Magdalena Błaszczyk i Marcin Sówka – koncert w ramach Festiwalu „Dialogi”

W niedzielę 13 października, w kościele św. Józefa w Ozorkowie. odbył się kolejny, organizowany w ramach 4. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”. Publiczność wysłuchała kompozycji barokowych i romantycznych mistrzów. Nie zabrakło także współczesnych akcentów. Szczególnie przypadł do gustu publiczności utwór G. Pugnaniego oraz F. Kleislera „Preludium” i „Allegro” w mistrzowskim wykonaniu skrzypaczki Magdaleny Błaszczyk oraz organisty Marcina Sówki.