17 lutego 2024, godz. 17.00 Koncert z cyklu „Muzykę mam we krwi”

Zapraszamy Państwa do udziału w koncercie inaugurującym nowy cykl wydarzeń muzycznych w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie pt. „Muzykę mam we krwi”. W ramach spotkań gościć będziemy artystów muzyków związanych z naszym miastem. Pierwszy koncert, który odbędzie się 17 lutego 2024 roku wykona dla nas Marek Zytek, któremu towarzyszyć będzie córka.

Marek Zytek to wspaniały muzyk, obdarzony głosem o ciepłej barwie, doskonale komponującej się z brzmieniem fortepianu. Podczas wieczoru wystąpi wraz z córką Karoliną, zabierając nas w sentymentalną podróż muzyczną w towarzystwie najlepszych przebojów polskiej estrady.

Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie od 5 lutego. Rezerwacje telefoniczne przyjmujemy pod numerem telefonu: 42 710 31 18. Zapraszamy

Dzień Babci w Klubie Seniora

We wtorek, 23 stycznia w Klubie Seniora działającym przy Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie odbył się Dzień Babci. Wieczór umiliły występy dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach artystycznych w MOK, a także Kapela folklorystyczna „Ozorkowianie”. Wszystkim uczestnikom wydarzenia składamy najlepsze życzenia – zdrowia, radości i długich lat życia.

Koncert kolęd i pastorałek w Kościele NMP Królowej Polski w Ozorkowie

W niedzielę, 21 stycznia 2024, Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie po raz kolejny był organizatorem Koncerty kolęd i pastorałek. Tegoroczny koncert w wykonaniu Chóru „Apasjonata” pod dyrekcją Marcina Sówki oraz Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Bóg się rodzi” odbył się w kościele pw. NMP Królowej Polski.

To przepiękne i wzruszające wydarzenie publiczność przyjęła z wielką radością, nagradzając wykonawców gromkimi brawami. Wśród występujących nie zabrakło dzieci i młodzieży z Ozorkowa – laureatów wspomnianego konkursu czyli Zespół wokalny „Piano” ze SP Nr 5 w Ozorkowie, Chór szkolny ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ozorkowie, a także Michalina Steglińska, Weronika Wiśniewska oraz Dominika Młodak.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, składamy podziękowanie Księdzu Proboszczowi Jerzemu Peterze za życzliwe przyjęcie i gościnę.

Słów kilka o KONCERCIE ZIMOWYM

W sobotę, 20 stycznia 2024, na scenie MOK, odbył się „Koncert zimowy” w wykonaniu młodych artystów z Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie. Śpiewające i tańczące dzieci i młodzież zaprezentowała przepiękny program artystyczny przygotowany pod okiem wspaniałych Pań: prowadzącej zajęcia wokalne Anny Szoszkiewicz i choreograf Ewy Drzewieckiej.

Występom przyglądała się publiczność, która stanowili rodzice, dziadkowie i rodzeństwo młodych artystów. Dla niektórych były to pierwsze kroki na scenie. Swoja obecnością zaszczycił nas także Burmistrz Miasta Ozorkowa Pan Jacek Socha.

Serdeczne gratulacje dla Dzieci, Młodzieży oraz Rodziców 🙂 To było wspaniałe wydarzenie.

Konkurs kolęd i pastorałek rozstrzygniety

W piątek, 19 stycznia 2024, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie odbył się Ogólnopolski Konkurs kolęd i pastorałek dla dzieci i młodzieży „Bóg się rodzi”. W szranki stanęło blisko 90 wykonawców, którzy rywalizowali ze sobą w czterech kategoriach – wiekowych solo lub w zespołach.

Jury w składzie: Marek Zytek – przewodniczący, Dorota Rolova oraz Renata Banacka przyznało następujące nagrody i wyróżnienia.

Uczestnikom i pedagogom pięknie dziękujemy za obecność i życzymy wielu sukcesów nie tylko na scenie 🙂

Czytaj dalej

„Kontrasty” – czyli słów kilka o wernisażu Grzegorza Kubiaka

We wtorek, 16 stycznia br., w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie odbył się wernisaż Grzegorza Kubika zatytułowany „Kontrasty”. Artysta zaprezentował prace malarskie wykonane różnymi technikami (olej i akryl) a także rysunki wykonane ołówkiem. Kontrastów na tej wystawie jest wiele. Wyrażają się w technice wykonania i tematyce prac, ale także nurcie od realizmu do abstrakcji.

Prace zachwycają kunsztem (te wykonane w ołówka są tak realistyczne, że oddają rzeczywistość wierniej niż fotografia), pięknie kontrastującymi barwami, rozmachem i kreatywnością. Dodatkowo abstrakcje zachęcają widza do podążania w głąb siebie i zajmowania stanowiska wobec obrazu. Jakiego – to już sprawa indywidualna.

Podczas wernisażu nie zabrakło długich rozmów z artystą oraz pięknego, złożonego także z kontrastów, akcentu muzycznego w wykonaniu pianisty – Marcina Sówki.

Wystawę można oglądać w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie do 15 lutego br. Zwiedzanie indywidualne w godzinach pracy placówki, zwiedzanie grupowe po wcześniejszym umówieniu wizyty pod nr tel. 42 710 31 18 lub 19.

Czytaj dalej

Spotkanie świąteczne w MOK

We wtorek, 9 stycznia br., odbyło się w MOK wspólne kolędowanie dorosłych uczestników zajęć w MOK. Nie zabrakło Klubu Seniora, Kabaretu „Wesoła wdówka”, Kapeli folklorystycznej „Ozorkowianie” oraz ozorkowskich artystów: Jana Cholewczyńskiego, Agnieszki Łuczak, Joli Borowskiej, Genowefy Gończar oraz Romana Wrześkiewicza, który zawitał do nas z małżonka tuz po wystawie w Berlinie.

Na scenie zaprezentowała się także młodzież z pracowni muzycznej. Atmosfera iście rodzinna i świąteczna.

Życzenia zebranym złożył Burmistrz Miasta Ozorkowa Pan Jacek Socha. Piękne dekoracje – stroiki świąteczne- to zasługa Radnego Rady Miejskiej Pana Michała Małysy. Dziękujemy i wszystkim raz jeszcze życzymy pełnego szans na rozwój 2024 roku 🙂

5 – 9 lutego 2023 Artystyczne ferie w MOK-u

Zapraszamy dzieci w wieku 7 – 10 lat do udziału w półkoloniach zimowych organizowanych w terminie 5 -9 lutego 2024, pod hasłem „Artystyczne ferie w MOK-u”. Zajęcia w formie półkolonii będą odbywały się w godzinach 10.00 – 16.00. Zapisy od 4 stycznia 2024. Ilość miejsc ograniczona.