Chór APASJONATA

Chór „Apasjonata” powstał w listopadzie 2013 roku, w odpowiedzi na zaawansowane już wtedy, przygotowania do miejskich obchodów Święta Niepodległości .

Prekursorem jego powstania była grupa mieszkańców naszego miasta, która spotkała się od września do listopada 2013 roku przygotowując repertuar składający się z pieśni patriotycznych wykonywanych podczas drugiej edycji Patriotycznego Śpiewania w Ozorkowie. Wspólny śpiew, wspaniała atmosfera oraz miłość do muzyki sprawiły, że grupa osób, która spotkała się w celu realizacji konkretnego projektu postanowiła zostać razem na dłużej . Tak narodził się pomysł na działanie regularnego chóru przy Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie. Wkrótce dołączyło do nas sporo nowych i utalentowanych osób , zaś nad artystycznym poziomem przedsięwzięcia zaczął czuwać nasz dyrygent Marcin Sówka.

Chór wciąż rozwija swój repertuar. Wykonuje pieśni patriotyczne, sakralne oraz okolicznościowe. Na koncie ma pierwsza płytę zatytułowaną „Chór Apasjonata śpiewa kolędy”, a w przygotowaniu jest kolejny krążek z pieśniami patriotycznymi.

Zapraszamy do polubienia nas na FACEBOOK-u

Zajęcia odbywają się we wtorki, w godz. 18.30 – 21.00

Multimedia:

Relacja z Biało czerwonej majówki 2014 – Oglądaj Ozorkowski Serwis Informacyjny