We wtorek, 19 października 2021, o godzinie 17.00 zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie na koncert zatytułowany „Inspiracje folklorystyczne w muzyce polskiej”. Wystąpią: Anna Szoszkiewicz – sopran, Maciej Ćwikliński – akordeon, piano, Marcin Seweryński – klarnet, Marta Bednarek – skrzypce, Maciej Janecki – piano.
Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie od 13 października 2021, w godz. 8.00 – 16.00
Rezerwacje pod numerem telefonu 42 710 31 18
Ze względu na warunki pandemii ilość miejsc ograniczona.
W repertuarze koncertu znajdą się utwory polskich kompozytorów tj: St. Moniuszko, St. Niewiadomski, T. Sygietyński, W. Lutosławski, G. Bacewicz i K. Szymanowski. Elementy nowoczesnych aranżacji, w połączeniu z ponadczasowym pięknem i uniwersalną żywotnością muzyki ludowej sprawią radość nie tylko dorosłej publiczności ale także młodzieży. Utwory wokalno – instrumentalne śpiewane w języku ojczystym w rytmach oberka, poloneza, krakowiaka pozwolą publiczności odczuć bliskość z polskimi tradycjami, dumę i świadomość własnej tożsamości – narodowej i regionalnej.
Wysłuchamy, między innymi, takich utworów jak: „Polonez warszawski” „To i hola”, „Dwa serduszka” T. Sygietyński z repertuaru Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, „Koraliki” St. Niewiadomski, utwór instrumentalny G. Bacewicz – Oberek, St. Moniuszko „Krakowiak” , W. Lutosławski „Zachodzi słoneczko” ze zbioru „10 pieśni ludowych na tematy żołnierskie” i „Taniec” ze zbioru „6 piosenek dziecinnych”.
Artyści:
Anna Szoszkiewicz – sopran, absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale wokalno – aktorskim ze specjalizacją śpiew solowy, ukończyła również SM II st. im. St. Moniuszki w Łodzi na wydziale śpiewu. Magister sztuki. Zawodowo pracuje jako pedagog śpiewu w Pałacu Młodzieży im Juliana Tuwima w Łodzi i w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie. W latach 2016-2021r. kierownik Harcerskiego Zespołu Artystycznego „Krajki”. Koordynator wielu działań podczas Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Młodych „Folkowe Inspiracje. Swoje umiejętności wokalno – aktorskie doskonaliła podczas Mistrzowskich Kursów Wokalnych m.in. Heleny Łazarskiej, Józefa Elssnera, Renate Weninger. Zdobywała doświadczenie wokalne i sceniczne współpracując z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Filharmonią Łódzką, Filharmonią Narodową w Warszawie. Jest czynną śpiewaczką, która współpracuje z zawodowymi muzykami.
Maciej Ćwikliński – artysta i pedagog, który ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Jako solista jest laureatem wielu nagród krajowych i międzynarodowych konkursów akordeonowych. Koncertował w kraju i za granicą m.in. w Szwajcarii, Czechach, Niemczech, Słowacji, Litwie. Dokonał również wielu nagrań dla Radia Łódź, oraz TVP 3. Jest nauczycielem w szkole muzycznej w Pabianicach, w latach 2014 – 2016 pełnił funkcję dyrektora tej szkoły. Prowadzi wykłady i warsztaty dotyczące akordeonowej sztuki wykonawczej, historii muzyki akordeonowej, inspiracji etnicznych w muzyce polskiej.
Marcin Seweryński – klarnecista, saksofonista tenorowy, altowy, sopranowy. Wychowanek prof. Witolda Ambroziaka w klasie saksofonu PSM w Kutnie. Od wielu lat współpracuje z Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie jako instrumentalista. Ulubiony gatunek muzyczny to folklor i muz. rozrywkowa.
Marta Bednarek – absolwentka szkoły muzycznej I (Zgierz) i II stopnia w Łodzi w klasie skrzypiec. Skrzypek, nauczycielka w prywatnej szkole muzycznej School of music w Łodzi. Uczestniczka wielu warsztatów muzycznych między innymi Urbanator Days, na których zdobywała wiedzę pod okiem wspaniałych skrzypków takich jak Michał Urbaniak, Mario Forte. Obecnie związana zawodowo z zespołem folkowo – szantowym Jolly Roger koncertującym po całej Polsce na różnych scenach oraz festiwalach ogólnopolskich.
Swobodnie czuje się również w klimacie muzyki jazzowej, poezji śpiewanej, rozrywkowej, klasycznej. Z zamiłowania perkusistka, współzałożycielka zespołu rockowego POZA TYM.
Maciej Janecki –muzyk, pianista, akordeonista, wokalista. Absolwent Uniwersytetu Świętokrzyskiego im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej. Jest instruktorem zespołów śpiewaczych takich jak: „Parzęczewiacy”, gm. Parzęczew, „Polesianki” gm. Wartkowice, „Włościanki” gm. Uniejów. Brał udział w nagraniu płyty w ramach projektu „Folklor łęczycki dla współczesnego odbiorcy” – w nagraniu płyty brali udział tacy muzycy jak; Leszek Możdżer, Tymon Tymański, Ireneusz Wojtczak. Współpracuje z takimi artystami łódzkiej sceny muzycznej jak: Paweł Samokhin, Janusz Nastarowicz.