Świąteczne spotkania w MOK

W minionym tygodniu, w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się spotkania świąteczne z udziałem uczestników zajęć organizowanych w naszej placówce. 13 grudnia spotkali się dorośli, reprezentowani przez Klub seniora, Chór „Apasjonata”, Klub Artysty Plastyka oraz Kapelę folklorystyczną „Ozorkowianie”.

Koncert z udziałem dzieci i młodzieży odbył się w sobotę 17 grudnia.

Świąteczne spotkania w MOK to zawsze wspaniała okazja do wspólnej biesiady, kolędowania, a także podziwiania efektów kilkumiesięcznej pracy najmłodszych artystów. Na sobotnie spotkanie oprócz uczestników zajęć, licznie przybyli także rodzice i inni członkowie rodzin, aby oklaskiwać indywidualne i zespołowe prezentacje, zarówno wokalne jak i taneczne.

Koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży przygotowały panie: Anna Szoszkiewicz i Ewa Drzewiecka, którym serdecznie gratulujemy wspaniałych efektów pracy.

16 – 20 stycznia 2023 Artystyczne ferie w MOK-u

Zapraszamy dzieci w wieku 7 – 10 lat, do udziału w półkoloniach zimowych organizowanych przez Miejski Ośrodek kultury w Ozorkowie w terminie 16 – 20 stycznia 2023. Zajęcia będą odbywały się w godzinach 10.00 – 16.00.

Zapisy rozpoczną się we wtorek 20 grudnia 2022, godz.9.00 i potrwają do wyczerpania miejsc.

Kartę kwalifikacyjne można pobrać w siedzibie organizatora od 2 stycznia 2023. Szczegółowe informacje udzielane będą podczas zapisów. Ilość miejsc ograniczona.

11 stycznia 2023, godz. 11.00 Konkurs kolęd i pastorałek „Bóg się rodzi”

Plan prezentacji konkursowych

11.00 – I kategoria wiekowa/ 12.30 – II kategoria wiekowa/ 13.45 Podsumowanie I i II kategorii wiekowej/ 14.00 – III kategoria wiekowa/ 15.00 – IV kategoria wiekowa/ 16.00 – 16.30 Zakończenie konkursu

Zapraszamy, dzieci i młodzież, do udziału w Konkursie kolęd i pastorałek „Bóg się rodzi”, który odbędzie się w środę, 11 stycznia 2023 roku. Zgłoszenia należy nadsyłać do dnia 3 stycznia, do godziny 12.00.

Koncert laureatów odbędzie się w niedzielę 15 stycznia 2023 roku, o godzinie 17.00. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Konkursu.

Zaszufladkowano do kategorii Konkurs

Jarmark Bożonarodzeniowy

W niedzielę, 11 grudnia, na Placu Jana Pawła II odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Inicjatorem organizacji wydarzenia właśnie w tym miejscu była Pani Halina Chojnacka – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w Ozorkowie, a ponieważ Kiermasz Świąteczny organizowany był od lat przez Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie, to zaproszeni zostaliśmy do współpracy. Przyznać należy, że współpraca z reguły przynosi dobre efekty i tak też stało się tym razem.

Na stoiskach prezentowali się twórcy i wystawcy z regionu łódzkiego, a na scenie mimo zimowej aury, pięknie wystąpili młodzi i nieco bardziej dojrzali artyści z Ozorkowa.

Na scenie wystąpiły Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego Nr 5 w Ozorkowie, przygotowane przez Panią Małgorzatę Bratosiewicz oraz solistka Natalia Sadowska, Podopiecznie PSLCnP Oddział Łódzki w Ozorkowie, Kapela folklorystyczna Ozorkowianie z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz solistki i Zespół Cantabile (także z naszej placówki), a także młodzież z Zespołu INDICATO ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Ozorkowie, przygotowany przez Panią Monikę Kryszkiewicz. Mieliśmy także gości – Zespół „Wesołe Kowalewiczanki”, który, podobnie jak pozostali wykonawcy zaprezentował się w repertuarze świątecznym.

Warsztaty świąteczne dla Klubu Seniora w MOK

We wtorek, 6 grudnia br., zorganizowaliśmy warsztaty świąteczne dla Klubu Seniora. Panie wykonały przepiękne stroiki z papierowej wikliny i choć nie było łatwo, to efekty pracy zachwycają.

Zajęcia poprowadziła pani Agata Włodarczyk.

„Spacer po parku” czyli wystawa fotografii Michała Lewandowskiego

Otwarcie wystawy fotografii „Spacer po parku”

We wtorek, 29 listopada, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, odbył się wernisaż fotografii Michała Lewandowskiego, zat. „Spacer po parku”. Jak powiedział Pan Michał – „Fotografia odsłania często to, co nienazwane. Obraz może wyrazić więcej,  niż tysiąc słów. Może wywołać emocje porównywalne z lekturą pięknego wiersza.”

Poszukiwania artystyczne Autora koncentrują się obecnie wokół tematów związanych z szeroką pojmowaną ekologią. Prezentowane zdjęcia dokumentują złożone relacje zachodzące między światem ludzi a środowiskiem naturalnym. Znaczna część prac obrazuje destrukcyjne działanie człowieka na otaczające go środowisko przyrodnicze, polegające w szczególności na rabunkowej wycince lasów.

Czytaj dalej