Sukces młodzieży z pracowni muzycznej MOK

16 listopada w Domu Kultury w Strykowie odbył się XVII Przegląd Konkursowy Młodzieżowych Zespołów Wokalnych i Solistów. Rokrocznie utalentowane wokalistki z Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie biorą w nim udział .  W tym roku naszą placówkę i Ozorków  reprezentowały Anna Gończar, Wiktoria Bień, Jagoda Stąporek oraz Klaudia Kuźmińska. Wszystkie podopieczne pani Anny Szoszkiewicz stanęły na wysokości zadania, przezwyciężyły tremę i konfrontując się z konkurencją. Dziewczęta oprócz satysfakcji wokalnej otrzymały nagrody: Anna Gończar –  wyróżnienie , Wiktoria Bień – wyróżnienie. Wielkie  gratulacje dla solistek, dalszego rozwoju wokalnego i jeszcze wielu owocnych konkursów wokalnych.

Konkurs piosenki patriotycznej

W tegorocznej edycji Przeglądu Pieśni i Piosenek Patriotycznych „Komu piosnkę komu” wzięli udział wykonawcy ze Strykowa, Jeżowa, Aleksandrowa Łódzkiego, Zduńskiej Woli, Poddębic Ozorkowa, Łęczycy, Piątku oraz Łodzi. Jury w składzie Stefan Zawadzki – przewodniczący, Jolanta Zacharska – Bołdowska oraz Marek Zytek, po wysłuchaniu blisko pięćdziesięciu prezentacji przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Czytaj dalej

Patriotyczne śpiewanie 2019

Tegoroczna edycja Ozorkowskiego Śpiewania Patriotycznego odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie po raz ósmy. Temat przewodni „W wojennej zamieci” nawiązywał do 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Większość wydarzeń historycznych odciska swoje piękno na dziedzictwie kulturowym. Ku pokrzepieniu serc poeci piszą wiersze, komponowane są piosenki. Warto pamiętać o naszej bogatej i trudnej historii, warto przekazywać ją w nawiązaniu do utworów , które towarzyszyły polskim żołnierzom w niełatwej drodze do zwycięstwa.

Czytaj dalej