8 października 2023, godz. 18.30 KWARTET KONTRABASOWY

Wyróżnione

W niedzielę, 8 października br., o godz. 18.30, zapraszamy na kolejny koncert w ramach 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”. Tym razem zagra KWARTET KONTRABASOWY w składzie: Jakub Wójcik, Michał Przeździecki, Kamil Biadała, Miłosz Krupka. W repertuarze m.in. utwory klasyczne takich kompozytorów jak A. Vivaldi, J.S. Bach, W.A. Mozart, ale także współczesne kompozycje A.Piazzoli czy The Beatles.

Warto się zasłuchać. Zapraszamy

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert

1 października 2023, godz. 17.00 TOMALA DUE

Zapraszamy na koncert inauguracyjny 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „DIALOGI”, w wykonaniu dwóch niezwykle utalentowanych artystek, tworzących duet TOMALA Due – Marii Katy oraz Joanny Jakubowskiej. Prywatnie Artystki są siostrami, a od października 2014 roku tworzą zespół kameralny.

W programie koncertu na harfę i altówkę usłyszymy między innymi kompozycję J. Straussa „Nad pięknym modrym Dunajem” oraz szlagiery pochodzące z opery „Carmen” G. Bizeta, czy „Cyrulik Sewilski” G. Rossiniego. Zabrzmią także utwory ze znanego i lubianego musicalu „My fair Lady”, a to wszystko w mistrzowskim wykonaniu …

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert

15 stycznia 2023, godz. 17.00 Koncert kolęd i pastorałek

Zapraszamy do udziału w Koncercie kolęd i pastorałek, który w tym roku odbędzie się w kościele parafialnym p.w. NMP Królowej Polski w Ozorkowie, ul. Adamówek 4/6.

Wystąpią: Chór APASJONATA pod dyrekcją Marcina Sówki i Przyjaciele (Anna Szoszkiewicz – sopran, Magdalena Sówka – skrzypce, Marcin Sówka – fortepian) oraz Laureaci Konkursu kolęd i pastorałek „Bóg się rodzi” organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie.

W programie najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Zaszufladkowano do kategorii Koncert

11 listopada 2022, godz. 17.00 IX Ozorkowskie Śpiewanie Patriotyczne

Po pandemicznej przerwie, 11 listopada 2022 roku ponownie spotkamy się w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie aby uczcić Święto Niepodległości. Tym razem, z okazji 95 rocznicy ustanowienia Mazurka Dąbrowskiego hymnem państwowym, przyjrzymy się historii polskich pieśni hymnistycznych, które towarzyszyły ważnym wydarzeniom w dziejach naszego narodu..

Zapraszamy na Ozorkowskie Śpiewanie Patriotyczne – „Od Bogurodzicy do Mazurka Dąbrowskiego”.

WSTĘP WOLNY

Zaszufladkowano do kategorii Koncert

16 października 2022, Koncert Chóru UKSW z Warszawy

W niedzielę, 16 października br., w kościele św. Józefa w Ozorkowie, wysłuchamy koncertu finałowego w wykonaniu Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Koncert odbędzie się w ramach 7. Ogólnopolskiego festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”.

Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Chór powstał w 1968 roku, do października 1999 działał jako Chór Akademii Teologii Katolickiej. W ciągu ponad 40 lat istnienia dał wiele koncertów w Polsce i niemal wszystkich krajach Europy (m. in. w Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Jugosławii, Niemczech, Monako, Szwajcarii, Watykanie, na Węgrzech i we Włoszech). Zespół jest zdobywcą szeregu nagród i wyróżnień. Wieloletnim dyrygentem i dyrektorem artystycznym chóru był ks. prof. Kazimierz Szymonik. Od 2014 roku dyrygentem i dyrektorem artystycznym chóru UKSW jest dr hab. Michał Sławecki, prof. ucz., który z chórem związany jest od 2001 r., najpierw jako chórzysta, a następnie. jako II dyrygent.

W programie usłyszymy utwory klasyczne i sakralne.

Michał Sławecki – dr hab., dyrygent, kompozytor, organista i gregorianista, absolwent muzyki kościelnej i kompozycji w Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie
(organy – Magdalena Czajka, dyrygentura – Sławek A. Wróblewski, kompozycja – Stanisław Moryto), kontynuował studia w Conservatorio di Musica A. Casella w L’Aquila i w
Papieskim Instytucie Muzyki Sakralnej w Rzymie. Specjalizował się w zakresie śpiewu gregoriańskiego. W latach 2003- 2013 był organistą i kantorem w Kościele Akademickim
świętej Anny w Warszawie. Od 2014 roku prowadzi Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz dwa zespoły gregoriańskie: żeński Mulierum Schola
Gregoriana Clamaverunt Iusti i męski Schola Gregoriana Cardinalis Stephani Wyszyński, z którymi wykonuje muzykę jednogłosową. Od 2012 kieruje festiwalem muzyki współczesnej Legnickie Conversatorium Organowe im. prof. Stanisława Moryto. Jest profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Katedrze Muzyki Kościelnej, od 2019
pełni funkcję dziekana Wydziału Muzyki Kościelnej.

Zaszufladkowano do kategorii Koncert

Kraków Cello Club w Ozorkowie

W drugą niedzielę października, w kościele św. Józefa, odbył się kolejny koncert w ramach 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”. Tym razem w Ozorkowie zagościli artyści związani z Krakowem, absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach, których połączyła pasja i miłość do muzyki. Kwartet wiolonczelowy – Kraków Cello Club – zaprezentował najpiękniejsze utwory muzyki filmowej, i trzeba przyznać, że w mistrzowskim wykonaniu.

Kraków Cell Club

Zgromadzona publiczność wysłuchała utworów tak znakomitych twórców jak Hansa Zimmera, Ennio Moricone, Astora Piazzolii, Michała Lorenca czy Wojciecha Kilara, okraszonych niepowtarzalnym, pełnym humoru i ciekawostek komentarzem Piotra Gacha.

Ozorkowska publiczność reagowała żywo, entuzjastycznie, nagradzając gromkimi brawami kolejne prezentacje. Było i radośnie, energetycznie i melancholijnie. Jednym słowem pięknie. Koncert zakończyły owacje na stojąco i bisy.

Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Socha.

Zaszufladkowano do kategorii Koncert

7. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Kameralnej „DIALOGI”

W październiku, po raz siódmy, Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie zaprasza mieszkańców Ozorkowa i okolic do udziału Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”. Tym razem w Ozorkowie zagoszczą kameraliści z Łodzi, Krakowa i Warszawy, zaś koncerty odbędą się w trzy kolejne niedziele, w kościele p.w. św. Józefa w Ozorkowie (Plac Jana Pawła II 5). Będzie pięknie i różnorodnie.

Tegoroczny Festiwal rozpoczniemy 2 października o godz. 18.30,  mocnym akcentem muzycznym, a to za sprawą Emilii Kudry oraz zespołu „Quinteto el Tango”. Emilia Kurdra jest absolwentką Complete Vocal Academy w Kopenhadze oraz finalistką licznych konkursów wokalnych.  Współpracowała z wieloma teatrami m.in.: Jaracza, Rampa, Nowym w Łodzi oraz V6. Wystąpi z towarzyszeniem – „Quinteto el Tango” – zespołu specjalizującego się w wykonywaniu tang, muzyki klezmerskiej, a także polskiej muzyki okresu międzywojennego. Wspólnie i z sukcesami, koncertują od roku 2017. W Ozorkowie zaprezentują właśnie muzykę klezmerską, a zagrają w składzie Emilia Kudra – wokal, Oliwia Różańska – fortepian/cajon, Maciej Ćwikliński – akordeon, Michał Nowak – kontrabas, Jacek Matuszewski – gitara, Rafał Rydyger – skrzypce.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert