17 kwietnia 2024, godz.18.00 RECITAL IZY POŁOŃSKIEJ – „Wystarczy być”

Z wielką radością zapraszamy Państwa do udziału w niezwykłym spotkaniu z piosenkami Agnieszki Osieckiej i Magdy Czapińskiej. Już 17 kwietnia br. na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie wystąpi Iza Połońska – osoba o niezwykłej wrażliwości i przepięknym głosie. Towarzyszyć będzie jej kompozytor i multiinstrumentalista Witold Cisło.

Przypomnę tylko, że artystka kilka lat temu, gościła w Ozorkowie podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”, a jej koncert spotkał się z zachwytem publiczności. W lutym 2024 roku Iza Połońska została nominowana do Nagrody FRYDERYKI „Fryderyki” Muzyka Klasyczna w kategorii Duety.

Zapraszamy do rezerwacji bezpłatnych wejściówek na koncert. Rezerwacje przyjmujemy pod numerem telefonu 42 710 31 18/19.

Muzyczny wieczór zatytułowany „WYSTARCZY BYĆ”, który współtworzą Iza Połońska (wokal) i Witek Cisło (gitara) będzie wypełniony piosenkami znakomitej autorki tekstów Magdy Czapińskiej, która jest twórczynią znanych nam wszystkim piosenek, jak choćby „Wsiąść do pociągu”, „Nie pożałuje Pan” czy właśnie „Wystarczy być”. W programie nie mogło zabraknąć także twórczości Agnieszki Osieckiej. Emocji będzie wiele, cały kalejdoskop, w delikatnym ujęciu. Zapraszamy do wspólnego ich przeżywania.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert

NOWY TERMIN „Podwieczorku z Mietkiem Szcześniakiem” – 21 listopada 2023, godz. 18.00

Szanowni Państwo!

W związku ze zmianą terminu „Podwieczorku z Mietkiem Szcześniakiem” informujemy, że bilety zakupione na spotkanie w dniu 18 października 2023 zachowują ważność na spotkanie 21 listopada 2023.

Jednocześnie osoby, które nie zakupiły biletów na spotkanie 18.10.2023, a chciałby uczestniczyć w „Podwieczorku z Mietkiem Szcześniakiem” w dniu 21 listopada 2023, godz. 18.00 mogą już rezerwować bilety telefonicznie pod numerem 42 710 31 18. Rezerwacje przyjmujemy do wyczerpania miejsc.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert

15 października 2023, godz. 18.30 Koncert finałowy 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „DIALOGI”

Tym razem zapraszamy do kościoła św. Józefa w Ozorkowie, Plac Jana Pawła II 5, na koncert finałowy 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi” zatytułowany „Niezapomniane melodie Wiednia” w wykonaniu śpiewaków: Jolanty Bobras /sopran/, Anny Kutkowskiej – Kass /sporan koloraturowy/, Emilii Klimczak /sopran/, Dariusza Pietrzykowskiego /tenor/ oraz instrumentalistów: Kamila Zawadzkiego /skrzypce/, Roberta Stefańskiego /klarnet/, Marcina Wernera /fortepian/. Koncert poprowadzi Krystyna Pietranek-Kulis .

Muzyka, związana z naddunajską stolicą, zwłaszcza ta przełomu  wieków XIX i XX nieodmiennie nas porywa i zachwyca. 

Jak to się stało, że Wiedeń  wytworzył wokół siebie tak niepowtarzalną, niezwykłą aurę muzyczną?…Tajemnica tkwi w złożoności stylistycznej tej muzyki, bo znajdujemy w niej elementy zarówno włoskiej kantyleny, jak i madziarskiej witalności, słowiańskiego sentymentalizmu i  wiedeńskiej wytworności oraz trudnego do nazwania wiedeńskiego esprit. Jednak przede wszystkim wytłumaczenia tego zjawiska należy szukać w samej naturze Wiedeńczyków, którzy nigdy nie tracili kontaktu z muzyką. Nawet w czasach klęsk i pożogi nie lubili się zbyt długo smucić, zawsze oczekując od swoich twórców muzyki lekkiej i przyjemnej, ale w najlepszym artystycznym ujęciu.

            Muzyczna atmosfera Wiednia oddziaływała na przełomie XIX i XX wieku na twórców całej Europy – przeważnie Czechów, Węgrów, Francuzów, Niemców oraz kompozytorów innych nacji. Kompozytorzy meldowali się w Wiedniu, którego teatry stawały się z czasem ich domem a oni zdobywali uznanie i miłość publiczności tworząc „muzyczny klan” wypowiadający się w swojej sztuce w jednolitym wiedeńskim stylu.

            Ośmielając się przypuszczać, że sympatie muzyczne naszej współczesnej publiczności nie odbiegają daleko od tych sprzed wieku, proponujemy koncert w wykonaniu znakomitych artystów scen muzycznych Łodzi i Warszawy, złożony z najpopularniejszych utworów wiedeńskich kompozytorów – od upajających walców Johanna Straussa po pieśni, arie i duety twórców wesołego teatru muzycznego oraz wirtuozowskie miniatury skrzypcowe i klarnetowe.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert

8 października 2023, godz. 18.30 KWARTET KONTRABASOWY

W niedzielę, 8 października br., o godz. 18.30, zapraszamy na kolejny koncert w ramach 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”. Tym razem zagra KWARTET KONTRABASOWY w składzie: Jakub Wójcik, Michał Przeździecki, Kamil Biadała, Miłosz Krupka. W repertuarze m.in. utwory klasyczne takich kompozytorów jak A. Vivaldi, J.S. Bach, W.A. Mozart, ale także współczesne kompozycje A.Piazzoli czy The Beatles.

Warto się zasłuchać. Zapraszamy

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert

18 października 2023, godz. 18.00 Podwieczorek z Mietkiem Szcześniakiem

Zapraszamy do udziału w spotkaniu z Mietkiem Szcześniakiem, które odbędzie się w ramach cyklu „Podwieczorek z…” prowadzonego przez łódzkiego dziennikarza Leszka Bonara. W trakcie spotkania nie zabraknie akcentów muzycznych oraz opowieści o artystycznej drodze naszego gościa.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie od 4 października br. do wyczerpania miejsc. Bilety można rezerwować pod numerem 42 710 31 18/19

Zaszufladkowano do kategorii Koncert

1 października 2023, godz. 17.00 TOMALA DUE

Zapraszamy na koncert inauguracyjny 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „DIALOGI”, w wykonaniu dwóch niezwykle utalentowanych artystek, tworzących duet TOMALA Due – Marii Katy oraz Joanny Jakubowskiej. Prywatnie Artystki są siostrami, a od października 2014 roku tworzą zespół kameralny.

W programie koncertu na harfę i altówkę usłyszymy między innymi kompozycję J. Straussa „Nad pięknym modrym Dunajem” oraz szlagiery pochodzące z opery „Carmen” G. Bizeta, czy „Cyrulik Sewilski” G. Rossiniego. Zabrzmią także utwory ze znanego i lubianego musicalu „My fair Lady”, a to wszystko w mistrzowskim wykonaniu …

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert