Inspiracje folklorystyczne w muzyce polskiej czyli pierwszy koncert na scenie MOK w czasie pandemii

Na to wydarzenie wszyscy czekaliśmy bardzo długo. Po ponad 17 miesięcznej przerwie, znów w MOK było słychać gwar przed koncertem, oklaski i bisy…

“Inspiracje folklorystyczne w muzyce polskiej” to przepiękny koncert pełen barw, skocznych utworów i melancholijnych melodii, których publiczność mogła wysłuchać za sprawą rodzimych artystów… Na scenie pojawiła się świetnie znana ozorkowskiej publiczności – sopranistka Anna Szoszkiewicz, na akordeonie akompaniował jej związany z Ozorkowem Maciej Ćwikliński, nie zabrakło także artystów związanych z niedalekim Parzęczewem Mowa tu o Macieju Janecki – piano oraz Marcinie Seweryńskim – klarnet. Skład zespołu wzbogaciła także Marta Bednarek – skrzypaczka związanej z ozorkowskim zespołem Jolly Roger.

Okazało się, że zarówno bliski sercu repertuar oraz rodzimi artyści i przepiękne aranżacje ludowych utworów przypadły do serc publiczności. Słuchających koncertu porywały rytmy oberka, poloneza, krakowiaka. Wysłuchaliśmy, między innymi, takich utworów jak: „Polonez warszawski”  „To i hola”, „Dwa serduszka” T. Sygietyński z repertuaru Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, „Koraliki” St. Niewiadomski, utwór instrumentalny G. Bacewicz – Oberek, St. Moniuszko „Krakowiak” , W. Lutosławski „Zachodzi słoneczko” ze zbioru  „10 pieśni ludowych na tematy żołnierskie”  i  „Taniec” ze zbioru  „6 piosenek dziecinnych”.

Dziękujemy za przybycie wspaniałej, ozorkowskiej publiczności. Jak mówili sami artyści pozytywna energia oraz żywe reakcje uczyniły ten koncert niezapomnianym wydarzeniem.

Zaszufladkowano do kategorii Koncert

19 października 2021, g.17.00 Koncert “Inspiracje folklorystyczne w muzyce polskiej”

We wtorek, 19 października 2021, o godzinie 17.00 zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie na koncert zatytułowany „Inspiracje folklorystyczne w muzyce polskiej”. Wystąpią: Anna Szoszkiewicz – sopran, Maciej Ćwikliński – akordeon, piano, Marcin Seweryński – klarnet, Marta Bednarek – skrzypce, Maciej Janecki – piano.

Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie od 13 października 2021, w godz. 8.00 – 16.00

Rezerwacje pod numerem telefonu 42 710 31 18

Ze względu na warunki pandemii ilość miejsc ograniczona.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert

Zespół „Kwintesencja” zagrał w Ozorkowie

Zespół “Kwintesencja”

W ostatnią niedzielę września w kościele św. Józefa w Ozorkowie wystąpił kwintet instrumentów dętych blaszanych – „Kwintesencja”. W bogatym repertuarze artyści zaprezentowali swój kunszt, wdzięk, subtelność i poczucie humoru. W programie koncertu nie zabrakło utworów klasycznych oraz przebojów muzyki filmowe, porywających serca publiczności. Doznania artystyczne oraz gra świateł złożyły się na szczególny klimat wydarzenia, które zakończyło się owacjami na stojąco.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert

10 października 2021, godz. 18.30 Zespół “Etnos Ensemble”

W drugą niedzielę października zapraszamy do wysłuchania koncertu Zespołu “Etnos Ensemble” w składzie: Bartosz Pacan – klarnet, Konrad Merta – akordeon, Piotr Gach – wiolonczela, Dawid Lewandowski – kontrabas, Przemysław Pacan – perkusja. To ostatnie wydarzenie realizowane w ramach 6. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej “Dialogi”

ETNOS ENSEMBLE

ETNOS ENSEMBLE powstał przez spotkanie czterech artystów poszukujących przestrzeni na samorealizację, których połączyła miłość do folkloru – a więc tego co piękne, proste, tętniące życiem i najbliższe duszy każdego człowieka. Połączyli tę pasję z mistrzostwem gry na instrumentach, tworząc zupełnie wyjątkowy projekt – wyrafinowany i uniwersalny w swym przekazie.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert

3 października 2021, godz.18.30 Koncert “Czułość”

Zapraszamy, na kolejne wydarzenie w ramach 6. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej “Dialogi”. Tym razem w koncercie zatytułowanym “Czułość” wystąpią Iza Połońska – wokal, Robert Stefański – klarnet oraz Leszek Kołodzieski – akordeon. Na ten niezwykły, poetycki koncert złożą się jedne z najpiękniejszych polskich utworów, które pobudzają do refleksji i czułego zaglądania w głąb własnej duszy. Usłyszymy między innymi takie utwory jak: “Miłość Ci wszystko wybaczy” (sł. Julian Tuwim, muz. Henryk Wars), “Lubię być szczęśliwa” (sł. Antoni Marianowicz, muz. Jerzy Wasowski) czy “Co to jest czułość” (sł. Magda Czapińska, muz. Seweryn Krajewski).

Słowo o muzyce przygotował Witold Paprocki.

Koncert odbędzie się w Kościele św. Józefa w Ozorkowie, Plac Jana Pawła II 5.

WSTĘP WOLNY

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert

26 września 2021, godz. 18.30 Koncert inauguracyjny Festiwalu “Dialogi”

Koncertem Zespołu „Kwintesencja” zainaugurujemy 6. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Kameralnej „Dialogi”. Miłośnicy kameralistyki będą mieli okazje w trzy kolejne niedziele rozkoszować się różnorodnością brzmień i wykonań artystycznych.   

Zespół “Kwintesencja”

Zespół „”Kwintesencja” tworzą absolwenci łódzkiej akademii muzycznej, którzy na co dzień związani są z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Pomysł na stworzenie zespołu zrodził się latem 2017 roku, a założeniem projektu była „odskocznia repertuarowa”. Młody wiek, potencjał i wspólne zainteresowania sprawiły, że panowie postanowili powołać do życia muzyczny kolektyw, w którym oddadzą się swojej pasji do „dętych” dźwięków.
Chętnie sięgają po szeroko pojętą muzykę rozrywkową. Swing i jazzowa harmonia są dla nich motorem, ale nieobca jest im „wpajana” od dziecka muzyka klasyczna, która – odpowiednio wyselekcjonowana – daje im nie mniejszą radość niż jazzowe standardy.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert

niedziela, 11 października 2020 Koncert zespołu JERYCHO

Szanowni Państwo,

Jak zapewne wiecie od soboty 10 października br. cała Polska, w tym również nasze miasto znajduje się w tzw. „żółtej strefie”. Wiąże się to z pewnymi obostrzeniami dotyczącymi także organizacji wydarzeń kulturalnych.

Dlatego zapraszając na niedzielny koncert Zespołu JERYCHO, który odbędzie się w kościele św. Józefa o godz.. 18.30, przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust oraz zajmowaniu miejsc z zachowaniem zasady dystansu społecznego. Miejsca do zajmowania podczas koncertu będą oznaczone programami wydarzenia.

Dbajmy o siebie nawzajem!

Podczas kolejnego koncertu 5 Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej DIALOGII wystąpi Zespół wokalny JERYCHO posługujący się tradycyjnym idiomem śpiewu sakralnego. Grupa wykonuje historyczne śpiewy polskie i łacińskie stosując improwizowaną polifonię. Kreując nową przestrzeń muzyczną wokół motetów, tropów i sekwencji Jerycho urzeczywistnia wizję żywej tradycji śpiewu praktykowanej do XIX wieku. Zespół zadebiutował w 2014 roku i od tej pory prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce i za granicą (Czechy, Węgry, Litwa, Austria). W Ozorkowie usłyszymy ich w programie “Bogurodzica i pieśni maryjne”

Zapraszamy w niedzielę 11 października 2020 roku, o godzinie 18.30.

Kościół św. Józefa w Ozorkowie, Plac Jana Pawła II 5

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert