15 stycznia 2023, godz. 17.00 Koncert kolęd i pastorałek

Zapraszamy do udziału w Koncercie kolęd i pastorałek, który w tym roku odbędzie się w kościele parafialnym p.w. NMP Królowej Polski w Ozorkowie, ul. Adamówek 4/6.

Wystąpią: Chór APASJONATA pod dyrekcją Marcina Sówki i Przyjaciele (Anna Szoszkiewicz – sopran, Magdalena Sówka – skrzypce, Marcin Sówka – fortepian) oraz Laureaci Konkursu kolęd i pastorałek „Bóg się rodzi” organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie.

W programie najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Zaszufladkowano do kategorii Koncert

11 listopada 2022, godz. 17.00 IX Ozorkowskie Śpiewanie Patriotyczne

Po pandemicznej przerwie, 11 listopada 2022 roku ponownie spotkamy się w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie aby uczcić Święto Niepodległości. Tym razem, z okazji 95 rocznicy ustanowienia Mazurka Dąbrowskiego hymnem państwowym, przyjrzymy się historii polskich pieśni hymnistycznych, które towarzyszyły ważnym wydarzeniom w dziejach naszego narodu..

Zapraszamy na Ozorkowskie Śpiewanie Patriotyczne – „Od Bogurodzicy do Mazurka Dąbrowskiego”.

WSTĘP WOLNY

Zaszufladkowano do kategorii Koncert

16 października 2022, Koncert Chóru UKSW z Warszawy

W niedzielę, 16 października br., w kościele św. Józefa w Ozorkowie, wysłuchamy koncertu finałowego w wykonaniu Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Koncert odbędzie się w ramach 7. Ogólnopolskiego festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”.

Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Chór powstał w 1968 roku, do października 1999 działał jako Chór Akademii Teologii Katolickiej. W ciągu ponad 40 lat istnienia dał wiele koncertów w Polsce i niemal wszystkich krajach Europy (m. in. w Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Jugosławii, Niemczech, Monako, Szwajcarii, Watykanie, na Węgrzech i we Włoszech). Zespół jest zdobywcą szeregu nagród i wyróżnień. Wieloletnim dyrygentem i dyrektorem artystycznym chóru był ks. prof. Kazimierz Szymonik. Od 2014 roku dyrygentem i dyrektorem artystycznym chóru UKSW jest dr hab. Michał Sławecki, prof. ucz., który z chórem związany jest od 2001 r., najpierw jako chórzysta, a następnie. jako II dyrygent.

W programie usłyszymy utwory klasyczne i sakralne.

Michał Sławecki – dr hab., dyrygent, kompozytor, organista i gregorianista, absolwent muzyki kościelnej i kompozycji w Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie
(organy – Magdalena Czajka, dyrygentura – Sławek A. Wróblewski, kompozycja – Stanisław Moryto), kontynuował studia w Conservatorio di Musica A. Casella w L’Aquila i w
Papieskim Instytucie Muzyki Sakralnej w Rzymie. Specjalizował się w zakresie śpiewu gregoriańskiego. W latach 2003- 2013 był organistą i kantorem w Kościele Akademickim
świętej Anny w Warszawie. Od 2014 roku prowadzi Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz dwa zespoły gregoriańskie: żeński Mulierum Schola
Gregoriana Clamaverunt Iusti i męski Schola Gregoriana Cardinalis Stephani Wyszyński, z którymi wykonuje muzykę jednogłosową. Od 2012 kieruje festiwalem muzyki współczesnej Legnickie Conversatorium Organowe im. prof. Stanisława Moryto. Jest profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Katedrze Muzyki Kościelnej, od 2019
pełni funkcję dziekana Wydziału Muzyki Kościelnej.

Zaszufladkowano do kategorii Koncert

Kraków Cello Club w Ozorkowie

W drugą niedzielę października, w kościele św. Józefa, odbył się kolejny koncert w ramach 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”. Tym razem w Ozorkowie zagościli artyści związani z Krakowem, absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach, których połączyła pasja i miłość do muzyki. Kwartet wiolonczelowy – Kraków Cello Club – zaprezentował najpiękniejsze utwory muzyki filmowej, i trzeba przyznać, że w mistrzowskim wykonaniu.

Kraków Cell Club

Zgromadzona publiczność wysłuchała utworów tak znakomitych twórców jak Hansa Zimmera, Ennio Moricone, Astora Piazzolii, Michała Lorenca czy Wojciecha Kilara, okraszonych niepowtarzalnym, pełnym humoru i ciekawostek komentarzem Piotra Gacha.

Ozorkowska publiczność reagowała żywo, entuzjastycznie, nagradzając gromkimi brawami kolejne prezentacje. Było i radośnie, energetycznie i melancholijnie. Jednym słowem pięknie. Koncert zakończyły owacje na stojąco i bisy.

Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Socha.

Zaszufladkowano do kategorii Koncert

7. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Kameralnej „DIALOGI”

W październiku, po raz siódmy, Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie zaprasza mieszkańców Ozorkowa i okolic do udziału Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”. Tym razem w Ozorkowie zagoszczą kameraliści z Łodzi, Krakowa i Warszawy, zaś koncerty odbędą się w trzy kolejne niedziele, w kościele p.w. św. Józefa w Ozorkowie (Plac Jana Pawła II 5). Będzie pięknie i różnorodnie.

Tegoroczny Festiwal rozpoczniemy 2 października o godz. 18.30,  mocnym akcentem muzycznym, a to za sprawą Emilii Kudry oraz zespołu „Quinteto el Tango”. Emilia Kurdra jest absolwentką Complete Vocal Academy w Kopenhadze oraz finalistką licznych konkursów wokalnych.  Współpracowała z wieloma teatrami m.in.: Jaracza, Rampa, Nowym w Łodzi oraz V6. Wystąpi z towarzyszeniem – „Quinteto el Tango” – zespołu specjalizującego się w wykonywaniu tang, muzyki klezmerskiej, a także polskiej muzyki okresu międzywojennego. Wspólnie i z sukcesami, koncertują od roku 2017. W Ozorkowie zaprezentują właśnie muzykę klezmerską, a zagrają w składzie Emilia Kudra – wokal, Oliwia Różańska – fortepian/cajon, Maciej Ćwikliński – akordeon, Michał Nowak – kontrabas, Jacek Matuszewski – gitara, Rafał Rydyger – skrzypce.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert

Inspiracje folklorystyczne w muzyce polskiej czyli pierwszy koncert na scenie MOK w czasie pandemii

Na to wydarzenie wszyscy czekaliśmy bardzo długo. Po ponad 17 miesięcznej przerwie, znów w MOK było słychać gwar przed koncertem, oklaski i bisy…

„Inspiracje folklorystyczne w muzyce polskiej” to przepiękny koncert pełen barw, skocznych utworów i melancholijnych melodii, których publiczność mogła wysłuchać za sprawą rodzimych artystów… Na scenie pojawiła się świetnie znana ozorkowskiej publiczności – sopranistka Anna Szoszkiewicz, na akordeonie akompaniował jej związany z Ozorkowem Maciej Ćwikliński, nie zabrakło także artystów związanych z niedalekim Parzęczewem Mowa tu o Macieju Janecki – piano oraz Marcinie Seweryńskim – klarnet. Skład zespołu wzbogaciła także Marta Bednarek – skrzypaczka związanej z ozorkowskim zespołem Jolly Roger.

Okazało się, że zarówno bliski sercu repertuar oraz rodzimi artyści i przepiękne aranżacje ludowych utworów przypadły do serc publiczności. Słuchających koncertu porywały rytmy oberka, poloneza, krakowiaka. Wysłuchaliśmy, między innymi, takich utworów jak: „Polonez warszawski”  „To i hola”, „Dwa serduszka” T. Sygietyński z repertuaru Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, „Koraliki” St. Niewiadomski, utwór instrumentalny G. Bacewicz – Oberek, St. Moniuszko „Krakowiak” , W. Lutosławski „Zachodzi słoneczko” ze zbioru  „10 pieśni ludowych na tematy żołnierskie”  i  „Taniec” ze zbioru  „6 piosenek dziecinnych”.

Dziękujemy za przybycie wspaniałej, ozorkowskiej publiczności. Jak mówili sami artyści pozytywna energia oraz żywe reakcje uczyniły ten koncert niezapomnianym wydarzeniem.

Zaszufladkowano do kategorii Koncert

19 października 2021, g.17.00 Koncert „Inspiracje folklorystyczne w muzyce polskiej”

We wtorek, 19 października 2021, o godzinie 17.00 zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie na koncert zatytułowany „Inspiracje folklorystyczne w muzyce polskiej”. Wystąpią: Anna Szoszkiewicz – sopran, Maciej Ćwikliński – akordeon, piano, Marcin Seweryński – klarnet, Marta Bednarek – skrzypce, Maciej Janecki – piano.

Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie od 13 października 2021, w godz. 8.00 – 16.00

Rezerwacje pod numerem telefonu 42 710 31 18

Ze względu na warunki pandemii ilość miejsc ograniczona.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Koncert