„Kobieta o wielu twarzach” czyli wernisaż Jolanty Borowskiej

W środę, 25 maja, w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy ozorkowskiej malarki – Jolanty Borowskiej. Licznie przybyła publiczność podziwiała kunszt i artystyczną wizję kobiet, a także pejzaży oraz kwiatów zaprezentowanych na obrazach. Na wernisażu nie zabrakło muzycznych akcentów, a to za sprawą programu muzycznego na fortepian, który wykonał Marcin Sówka.

Prace zachwycają barwami, kunsztem a także doskonałym warsztatem. Wystawę można oglądać do 24 czerwca br.

Podróże w fotelu …

Tym razem, w ekspresową i przyjazną kieszeni, wycieczkę po Wilna zabrał uczestników spotkania z cyklu „Podróże w fotelu”, Jan Cholewczyński. Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania malarz, fotografik i podróżnik, opowiadał o ciekawostkach związanych z wileńską architekturą oraz historią. Wspominał o barwnych postaciach Towarzystwa Filaretów i Filomatów. Była to nie tylko podróż ciesząca oczy pięknymi fotografiami, ale także pełna anegdot opowieść o mieście i jego mieszkańcach.

Kapela Ozorkowianie na Przeglądzie w Łęczycy

W sobotę 14 maja br. Kapela folklorystyczna „Ozorkowianie” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie wzięła udział w XI Przeglądzie Artystycznym Ruchu Seniora „Nutki Złotej Jesieni”. Nie obyło się bez sukcesów – nasza Kapela zajęła III miejsce. GRATULUJEMY!

„Piosenki na życzenie” czyli Katarzyna Żak w Ozorkowie

Katarzyna Żak,  polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna oraz wokalistka, 10 maja br. zagościła na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie. Popularność wśród szerokiej publiczności, przyniosły jej role w serialach telewizyjnych. Do najbardziej znanych można zaliczyć Miodowe lata oraz Ranczo, gdzie wcieliła się w rolę Solejukowej.

Jako wokalistyka , w listopadzie 2019, została nagrodzona za recital pt. „Bardzo śmieszne piosenki” na Festiwalu Teatralnym im. Krystyny Sienkiewicz w Rawiczu. Wydała także kilka płyt – dwie ostatnie to – „Bardzo przyjemnie jest żyć” oraz  „Miłosna Osiecka”.

Licznie przybyła na koncert, ozorkowska publiczność, usłyszała znane i lubiane piosenki takich autorów A. Osiecka, W. Młynarski, M. Czapińska, M. Hemar, a także kilka nowych polskich utworów w aktorskiej interpretacji. Wieczór przepełniony był humorem, dobrą energią oraz wspólnym śpiewem. Było także nostalgicznie. Artystce towarzyszy wybitny kompozytor i pianista – Hadrian Filip Tabęcki.

Po koncercie pani Katarzyna chętnie rozmawiała z fanami, podpisywała płyty i zdjęcia, zaś rozmówcy nie szczędzili jej komplementów, chwaląc profesjonalizm i artystyczne talenty.

11 czerwca 2022, godz. 11.00 Konfrontacje Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych

Zapraszamy do udziału w Konfrontacjach Kapel Ludowych i zespołów Śpiewaczych „Komu piosnkę komu” organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie, 11 czerwca br.

Do udziału zapraszamy zespoły śpiewacze, kapele ludowe, kluby seniora, grupy wokalne, koła gospodyń wiejskich, solistów oraz duety ,

Zgłoszenia można składać do do dnia 3 czerwca br.