Chór „Apasjonata” i Przyjaciele w Koncercie Pieśni Patriotycznych

Chór „Apasjonata” i Przyjaciele

W niedzielę, 21 listopada br. w Kościele św. Józefa w Ozorkowie, odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych przygotowany przez Chór „Apasjonata” pod dyrekcją Marcina Sówki. W koncercie zaprezentowali się także przyjaciele chóru: Anna Szoszkiewicz, Natalia Sadowska oraz Marek Zytek.

Odzyskanie niepodległości po 123 latach zaborów ziściło się w roku 1918 , ale prowadził do niego szereg wydarzeń i zrywów niepodległościowych. Nie byłby one możliwe gdyby nie miłość do ojczyzny, którą przekazywały sobie kolejne pokolenia. Bo choć Polski nie było na mapie Europy to była ona zawsze w sercach Polaków.

Przygotowując niniejszy koncert ozorkowscy artyści chcieli oddać hołd tym wszystkim, którzy walczyli o wolność Ojczyzny.

Czytaj dalej

Warsztaty plastyczne w MOK

Na zajęciach w MOK, pod okiem pani Agaty Włodarczyk, dzieci rozwijają swój zmysł artystyczny i umiejętności. Kleją, malują, wycinają, zdobią, projektują … zabawie nie ma końca. Za to na końcu zawsze jest satysfakcja z dobrze i samodzielnie wykonanej pracy.

Przegląd Piosenki Patriotycznej

We wtorek , 16 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych zat. „Rozszumiały się wierzby płaczące”. W wydarzeniu o charakterze konkursowym wzięło udział ponad czterdziestu wykonawców, którzy zaprezentowali wybrane utwory w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV-VI, VII – VIII oraz szkoły ponadpodstawowe.

Prezentacje uczestników oceniało jury w składzie Laura Sołek, Jolanta Zacharska – Bołdowska oraz Marek Zytek. Młodzi artyści odznaczali się nie tylko wysokim poziomem artystycznym, ale także dużym wyczuciem repertuaru oraz dojrzałością wykonania.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz laureatom, rodzicom i opiekunom artystycznym. Dziękujemy za zaufanie i zapraszamy do Ozorkowa na kolejne wydarzenia konkursowe.

Seniorzy – Patriotycznie

W środę 10 listopada br., Seniorzy wraz z Chórem „Apasjonata” oraz Kapelą folklorystyczną „Ozorkowianie”, uczcili Święto Niepodległości. Pomysł zrodził się z potrzeby serc i chęci oddania hołdu tym, którzy nie wahali się poświęcić własnego życia w walce o odrodzenie Ojczyzny. Wspólny śpiew, przeplatany historycznym komentarzem oraz poezją patriotyczną sprawiły, że znów mogliśmy poczuć klimat tego ważnego wydarzenia.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku powrócimy do tradycji Ozorkowskiego Śpiewania Patriotycznego.