11 listopada 2022, godz. 17.00 IX Ozorkowskie Śpiewanie Patriotyczne

Po pandemicznej przerwie, 11 listopada 2022 roku ponownie spotkamy się w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie aby uczcić Święto Niepodległości. Tym razem, z okazji 95 rocznicy ustanowienia Mazurka Dąbrowskiego hymnem państwowym, przyjrzymy się historii polskich pieśni hymnistycznych, które towarzyszyły ważnym wydarzeniom w dziejach naszego narodu..

Zapraszamy na Ozorkowskie Śpiewanie Patriotyczne – „Od Bogurodzicy do Mazurka Dąbrowskiego”.

WSTĘP WOLNY

Zaszufladkowano do kategorii Koncert

Chór UKSW w Ozorkowie podczas 7. Ozorkowskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”

Chór UKSW z Warszawy

W niedzielę, 16 października 2022, odbył się ostatni z koncertów w ramach 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”. Tym razem gościliśmy wspaniałych warszawskich chórzystów, którzy zaprezentowali się w repertuarze klasycznym i sakralnym.

Historia Chóru Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego sięga roku 1968. W ciągu ponad 50 lat istnienia zespół dał wiele koncertów w Polsce i niemal wszystkich krajach Europy (m. in. w Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Jugosławii, Niemczech, Monako, Szwajcarii, Watykanie, na Węgrzech i we Włoszech). Jest zdobywcą szeregu nagród i wyróżnień. Wieloletnim dyrygentem i dyrektorem artystycznym chóru był ks. prof. Kazimierz Szymonik.

Czytaj dalej

16 listopada 2022, godz.11.00 Międzypowiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej „Rozszumiały się wierzby płaczące”

Planowany czas prezentacji konkursowych: I kategoria 11.00 – 11.50 / II Kategoria 11.50 -12.25/ Przerwa na obrady/ 12.45  – Podsumowanie I i II kategorii oraz wręczenie nagród/ III Kategoria 13.00 – 13.35 /Przerwa na obrady /14.00 – Podsumowanie III kategorii i wręczenie nagród/ IV kategoria 14.15 – 15.05 / Przerwa na obrady / 15.20 – podsumowanie IV kategorii oraz wręczenie nagród/ 15.30 Zakończenie Konkursu

Zapraszamy, dzieci i młodzież, do udziału w Międzypowiatowym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej „Rozszumiały się wierzby płaczące”, który odbędzie się w środę 16 listopada br. Zgłoszenia można nadsyłać do 7 listopada, do godz.16.00

Szczegóły w Regulaminie konkursu. ZAPRASZAMY

16 października 2022, Koncert Chóru UKSW z Warszawy

W niedzielę, 16 października br., w kościele św. Józefa w Ozorkowie, wysłuchamy koncertu finałowego w wykonaniu Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Koncert odbędzie się w ramach 7. Ogólnopolskiego festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”.

Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Chór powstał w 1968 roku, do października 1999 działał jako Chór Akademii Teologii Katolickiej. W ciągu ponad 40 lat istnienia dał wiele koncertów w Polsce i niemal wszystkich krajach Europy (m. in. w Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Jugosławii, Niemczech, Monako, Szwajcarii, Watykanie, na Węgrzech i we Włoszech). Zespół jest zdobywcą szeregu nagród i wyróżnień. Wieloletnim dyrygentem i dyrektorem artystycznym chóru był ks. prof. Kazimierz Szymonik. Od 2014 roku dyrygentem i dyrektorem artystycznym chóru UKSW jest dr hab. Michał Sławecki, prof. ucz., który z chórem związany jest od 2001 r., najpierw jako chórzysta, a następnie. jako II dyrygent.

W programie usłyszymy utwory klasyczne i sakralne.

Michał Sławecki – dr hab., dyrygent, kompozytor, organista i gregorianista, absolwent muzyki kościelnej i kompozycji w Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie
(organy – Magdalena Czajka, dyrygentura – Sławek A. Wróblewski, kompozycja – Stanisław Moryto), kontynuował studia w Conservatorio di Musica A. Casella w L’Aquila i w
Papieskim Instytucie Muzyki Sakralnej w Rzymie. Specjalizował się w zakresie śpiewu gregoriańskiego. W latach 2003- 2013 był organistą i kantorem w Kościele Akademickim
świętej Anny w Warszawie. Od 2014 roku prowadzi Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz dwa zespoły gregoriańskie: żeński Mulierum Schola
Gregoriana Clamaverunt Iusti i męski Schola Gregoriana Cardinalis Stephani Wyszyński, z którymi wykonuje muzykę jednogłosową. Od 2012 kieruje festiwalem muzyki współczesnej Legnickie Conversatorium Organowe im. prof. Stanisława Moryto. Jest profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Katedrze Muzyki Kościelnej, od 2019
pełni funkcję dziekana Wydziału Muzyki Kościelnej.

Zaszufladkowano do kategorii Koncert

Kraków Cello Club w Ozorkowie

W drugą niedzielę października, w kościele św. Józefa, odbył się kolejny koncert w ramach 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”. Tym razem w Ozorkowie zagościli artyści związani z Krakowem, absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach, których połączyła pasja i miłość do muzyki. Kwartet wiolonczelowy – Kraków Cello Club – zaprezentował najpiękniejsze utwory muzyki filmowej, i trzeba przyznać, że w mistrzowskim wykonaniu.

Kraków Cell Club

Zgromadzona publiczność wysłuchała utworów tak znakomitych twórców jak Hansa Zimmera, Ennio Moricone, Astora Piazzolii, Michała Lorenca czy Wojciecha Kilara, okraszonych niepowtarzalnym, pełnym humoru i ciekawostek komentarzem Piotra Gacha.

Ozorkowska publiczność reagowała żywo, entuzjastycznie, nagradzając gromkimi brawami kolejne prezentacje. Było i radośnie, energetycznie i melancholijnie. Jednym słowem pięknie. Koncert zakończyły owacje na stojąco i bisy.

Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Socha.

Zaszufladkowano do kategorii Koncert

9 października 2022, godz. 18.30 Kraków Cello Club

Podczas niedzielnego koncertu, organizowanego w ramach 7. Ogólnopolskiego festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogii,” usłyszymy najpiękniejsze przeboje muzyki filmowej. Stanie się to za sprawą kwartetu wiolonczelowego – Kraków Cello Club – który tworzą muzycy będący laureatami konkursów polskich i zagranicznych, absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Zespół specjalizuje się w wykonywaniu muzyki filmowej i popularyzacji muzyki klasycznej. Podczas koncertu usłyszymy między innymi kompozycje tak znanych twórców muzyki filmowej jak: Hansa Zimmera, Ennio Moricone, Michała Lorenca czy Wojciecha Kilara 

Zespół wystąpi w składzie: Marta Domagała – Mazur, Alicja Gach, Piotr Gach oraz Daria Wicher.

Koncert odbędzie się w kościele św. Józefa w Ozorkowie. Patronat nad impreza objął Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Socha. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Warsztaty plastyczne w MOK

We wrześniu, pełna parą ruszyły zajęcia warsztatowe dla dzieci od 6 roku życia. Kleimy, malujemy, wycinamy, uczymy się różnych technik plastycznych. Zajęcia odbywają się w każdy piątek, w dwóch grupach wiekowych: Gr I, dzieci w wieku 6-9 lat w godz. 16.30-17.30, Gr II, dzieci w wieku 10+, godz. 18.00 – 19.00.

Wrześniowe tematy to: Logo z imieniem, Wodny świat- meduzy, Jesienny liść, W świecie bajek i baśni – syrenka.

Ciekawi jesteście czym zaskoczy nas październik ? Chętnych zapraszamy serdecznie. W młodszej grupie mamy jeszcze 2 wolne miejsca, zaś w starszej 5. Na prawdę warto …

Emilia Kudra i „Quinteto el Tango” w Ozorkowie

W pierwszą niedzielę października, w kościele św. Józefa w Ozorkowie, odbył się koncert inaugurujący 7. Ozorkowski Festiwal Muzyki Kameralnej Dialogi.

Emilia Kudra i Quinteto el Tango w kościele św. Józefa w Ozorkowie

Rozpoczęliśmy mocnym akcentem muzycznym, a to za sprawą Emilii Kudry oraz zespołu „Quinteto el Tango”. Emilia Kurdra jest absolwentką Complete Vocal Academy w Kopenhadze oraz finalistką licznych konkursów wokalnych.  Współpracowała z wieloma teatrami m.in.: Jaracza, Rampa, Nowym w Łodzi oraz V6. Wystąpi z towarzyszeniem – „Quinteto el Tango” – zespołu specjalizującego się w wykonywaniu tang, muzyki klezmerskiej, a także polskiej muzyki okresu międzywojennego. Wspólnie i z sukcesami, koncertują od roku 2017. W Ozorkowie zaprezentują właśnie muzykę klezmerską, a zagrają w składzie Emilia Kudra – wokal, Oliwia Różańska – fortepian/cajon, Maciej Ćwikliński – akordeon, Michał Nowak – kontrabas, Jacek Matuszewski – gitara, Rafał Rydyger – skrzypce.

Licznie przybyła Ozorkowska publiczność żywo reagowała na kolejno wykonywane przez artystów utwory. Nie zabrakło gromkich braw, bisów i gratulacji po koncercie. Program Festiwalu został tak pomyślany, by każdy z melomanów mógł znaleźć coś dla siebie, a to za sprawą dyrektora artystycznego – Marcina Sówki. Patronat nad tegoroczną edycją wydarzenia objął Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Socha. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Wernisaż wystawy malarskiej ROMANA WRZEŚKIEWICZA

We wtorek, 27 września 2022 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie odbył się wernisaż prac malarskich Romana Wrześkiewicza.

Artysta – Roman Wrześkiewicz z rodziną

Licznie przybyła publiczność wysłuchała nie tylko fantastycznego wykładu autora prac dotyczącego tytułu wystawy – „Ziemia, człowiek i kolor niebieski”, ale także wprowadzenia muzycznego, w wykonaniu Marcina Sówki.

Czytaj dalej