Wyniki konkursu „Muzyczne potyczki”

W sobotę 28 marca w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się siódma edycja konkursu wokalnego dla dzieci i młodzieży z terenu województwa łódzkiego – „Muzyczne Potyczki”. Spośród 105 wykonawców z powiatu zgierskiego, łęczyckiego, poddębickiego,  łódzkiego  i zduńskowolskiego wyłoniono zwycięzców: Czytaj dalej

Ozorkowskie spotkania z historią…

We wtorek , 31 marca br.  godz. 16.00 zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie na prelekcję z cyklu „Ozorkowskie spotkania z historią”.

Spotkanie nt. Historia kolejki wąskotorowej poprowadzi pan Józef Baraniak ze Stowarzyszenia Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej.

Koncert wiosenny – fotogaleria

W rytmie tanga, przywitała wiosnę publiczność przybyła do Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie. Wśród utworów wykonywanych przez Zespół Quinteto El Tango obok kompozycji , Astora Piazzolli publiczność usłyszała także polskie akcenty w postaci tang autorstwa: Jerzego Petersburskiego – Ta ostatnia niedziela czy Henryka Warsa – Jedyna, jedyna.  Autorem aranżacji polskich kompozycji jest Michał Makulski.

 

Sztuka sakralna w MOK

We wtorek 17 marca br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie otwarta została wystawa prezentująca wytwory artysty ludowego – Jacka Rurarza. Ze względu na czas Wielkiego Postu artysta zdecydował się na prezentację krzyży rzeźbionych w różnych gatunkach drewna. Oglądających zachwyciła różnorodność prezentowanych prac, ich wydźwięk artystyczny i religijny. Prezentowane prace pobudzały oglądających do refleksji i żywej dyskusji. Otwarcie wystawy uświetnił krótki koncert fortepianowy w wykonaniu Marcina Sówki. Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii wystawa

Konfrontacje taneczne „OZODANCE 2015”

logoOZOZapraszamy dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne do udziału w VII Konfrontacjach Tanecznych – Ozodance 2015. Impreza odbędzie się 30 maja 2015 w hali sportowej przy ul. Traugutta 1 w Ozorkowie.

W związku z licznymi prośbami i sugestiami przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do 17 maja 2015 r. Czytaj dalej