Wyniki „Muzycznych potyczek” 2022

W środę, 6 kwietnia br., w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, odbyła się kolejna edycja Konkursu wokalnego dla dzieci i młodzieży „Muzyczne potyczki”. W tegorocznej – stacjonarnej – edycji przedsięwzięcia wzięło udział ponad 70 uczestników z województwa łódzkiego.

Jury w składzie: Anna Szoszkiewicz – przewodnicząca w kat. I i II, Magdalena Szymańska – przewodnicząca w kat. III i IV, Ireneusz Walczak oraz Marek Zytek, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Fotorelacja

Gratulujemy wspaniałym, młodym Artystom, Rodzicom i Nauczycielom. Drodzy Wykonawcy – wspaniale jest słyszeć, jak rozwijacie swoje zdolności!

10 maja 2021, godz. 18.00 Recital Katarzyny Żak

Zapraszamy do spędzenia wspólnego wieczoru i wysłuchania nowego recitalu „Piosenki na życzenie” w wykonaniu Katarzyny Żak. Usłyszycie Państwo znane, lubiane, oczekiwane przez publiczność piosenki takich autorów A. Osiecka, W. Młynarski, M. Czapińska, M. Hemar, a także kilka nowych polskich piosenek w aktorskiej interpretacji aktorki. Będzie to humorystyczny i nostalgiczny wieczór. Artystce towarzyszy wybitny kompozytor, pianista – Hadrian Filip Tabęcki.

Zapraszamy do udziału w koncercie. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie.

Telefoniczne rezerwacje biletów przyjmujemy pod numerem 42 710 31 18 lub 19. Bilety zarezerwowane do odbioru oraz w sprzedaży od 25 kwietnia br.

Barwny kiermasz w MOK

W pierwszą niedzielę kwietnia, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, odbył się Kiermasz Wielkanocny z udziałem artystów rękodzielników z powiatu zgierskiego, łódzkiego oraz łęczyckiego. Miasto Ozorków reprezentowali twórcy z Dom Pomocy Społecznej w Ozorkowie oraz Polskiego  Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w Ozorkowie, a także członkowie Klubu Plastyka działającego przy naszej placówce .

Z tej okazji na scenie MOK pojawili się także mali, wspaniali artyści z Przedszkoli Miejskich Nr 3, Nr 4 oraz Nr 5, a także przedszkolaki z Centrum Edukacyjno – Artystycznego „Fantazja”.

Nie zabrakło śpiewających uczestników zajęć wokalnych w MOK, którzy pod okiem pani Anny Szoszkiewicz przygotowali bogaty repertuar estradowy. W ludowym programie zaprezentowała się Kapela folklorystyczna „Ozorkowianie” , a także Kapela „Aleksandrowianie”, która wystąpiła gościnnie na naszej scenie.

Kiermasz był barwny, radosny, rozśpiewany i pełen ludzi z pasją. A pasje było widać zarówno na stoiskach wystawców jak i scenie. Dobrze, że wreszcie mogliśmy się spotkać 🙂

Kolejne spotkanie z rękodziełem w grudniu… Zapraszamy!

Zaszufladkowano do kategorii wystawa

Warsztaty plastyczne w MOK

W każdy piątek, pod czujnym okiem pani Agaty, dzieci zamieniają się w młodych twórców. Tym razem uczestnicy warsztatów tworzyli łapacze snów, kolorowe papugi, wielkanocne zające i wianki z krokusami, wiosenne płotki oraz projekty modowe.

Zabawie i kreatywności nie ma końca 🙂