12 października 2019, godz. 18.30 Pieśni Przejścia

Zapraszamy na koncert ludowych pieśni i tradycji “Pieśni przejścia” w wykonaniu Stowarzyszenia Teatralnego CHOREA, który odbędzie się w kościele św. Józefa w Ozorkowie. Jest to impreza towarzysząca 4. Ogólnopolskiemu Festiwalowi muzyki kameralnej “Dialogi”

Program ten, został uhonorowany najwyższym laurem – Grand Prix największego i najważniejszego festiwalu muzyki folkowej w Polsce – NOWA TRADYCJA, organizowanego przez Polskie Radio. Wydarzeniu towarzyszą warsztaty i koncert, który odbędzie się w sobotę 12 października br., zaś celem wydarzenia jest pielęgnacja, i krzewienie polskiej kultury związanej z czasem pożegnania. Przedsięwzięcie realizowanie jest w programie Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2019”.

Podczas koncertu wystąpią: Paweł Grochocki – śpiewak i nauczyciel śpiewu, śpiewak pogrzebowy, psychotanatolog, Olga Kozieł – śpiewaczka, pedagożka, gra na trąbce i bębenku obręczowym, tańczy, Paweł Odorowicz – instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent. Gra na altówce. Laureat dwóch Grand Prix festiwalu Nowa Tradycja.

Czytaj dalej

Nowe zajęcia tańca nowoczesnego

Zapraszamy na nowe zajęcia taneczne w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, które będą realizowane we współpracy z Łódzką Szkołą Tańca ARTownia. Nieodpłatne zajęcia pokazowe odbędą się w piątek, 27 września br. . Dzieci młodsze, do 10 roku życia zapraszamy na godz. 16.30, młodzież na godzinę 17.30. Obowiązują zapisy.

Taniec To przygoda , której warto spróbować.

Czytaj dalej

Nowe zajęcia w MOK – robotyka dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w zajęciach “AleRobot”, podczas których uczestnicy budują roboty oraz poznają zasady funkcjonowania zastosowanych rozwiązań technicznych. Każde zajęcia poparte są krótkim wprowadzeniem teoretycznych i prezentacją multimedialną. Informacje szczegółowe można uzyskać pod numerem telefonu 661 092 901.

Zajęcia będą odbywały się w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, od października br. Pierwsze spotkanie odbędzie się 3 października. Uczestnicy będą pracować w dwóch grupach wiekowych: 7-9 lat , czwartki, godz. 17.00 – 18.00 , koszt 100 zł/ miesiąc oraz 10+ , czwartki, godz. 18.00 – 20.00., koszt 160 zł/miesiąc. Płatność za zajęcia u osób prowadzących. Więcej na https://alerobot.pl/

Warsztaty twórcze już 6 września 2019

Już 6 września br. odbędą się , pierwsze w tym roku szkolnym, warsztaty twórcze prowadzone przez panią Agatę Włodarczyk. Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat. To zajęcia dla osób z pasją, które chcą tworzyć oryginalne przedmioty użytkowe i nie tylko. Zajęci rozwijają kreatywność i umiejętność twórczego podchodzenia do sytuacji problemowych. Na tych spotkaniach nudzie mówimy stanowczo NIE …

24 maja 2019, godz. 18.30 Rodzinne warsztaty plastyczne

Zapraszamy na rodzinne warsztaty plastyczne, które poprowadzi Agata Włodarczyk. Uczestnicy będą wykonywać serce z papierowej wikliny, które może stać się wspaniałym prezentem z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Dodatkowym atutem spotkania jest czas spędzony z dzieckiem, podczas wspólnej pracy. Propozycja skierowana jest do dzieci i dorosłych. Wspólnymi siłami dokonać można na prawdę wiele.
Upominki podczas warsztatów będą pakowane i ozdabiane.
Spotykamy się 24 maja br o godz. 18.30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie. Koszt udziału w warsztatach to 20 zł od osoby.

Zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu 42 710 31 18 od 5 maja br. do wyczerpania miejsc.

30 października 2014, godz. 16.00 Akademia Dojrzałego Dziennikarza

Projekt Akademia Dojrzałego Dziennikarza jest realizowany przez Łódzkie Stowarzyszenie „Obywatele Obywatelom” (wydawca m.in. kwartalnika „Nowy Obywatel”) dzięki wsparciu ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020. W jego ramach w miejscowościach woj. łódzkiego (m.in. Aleksandrów, Konstantynów i Ozorków) odbywa się cykl w pełni bezpłatnych, praktycznych zajęć z dziennikarstwa prasowego i radiowego dla osób 60+. W Ozorkowie pierwsze spotkanie odbędzie się 30 października o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie.

Czytaj dalej