“Czułość” czyli kolejny koncert w ramach Festiwalu “DIALOGI”

Za nami kolejny koncert w kościele św. Józefa w Ozorkowie, który odbył się w ramach VI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”. Tym razem w programie zatytułowanym „Czułość” zaprezentowali się Iza Połońska – wokal, Leszek Kołodziejski – akordeon oraz Robert Stefański – klarnet.

Artyści wykonali utwory z gatunku poezji śpiewanej i muzyki żydowskiej. Publiczność wysłuchała między innymi świetnych tekstów Jeremiego Przybory z muzyką Jerzego Wasowskiego wśród nich takie szlagiery jak “W kawiarence Sułtan” czy “Stacyjka Zdrój”, a także “Miłość Ci wszystko wybaczy” z muzyką Henryka Warsa do tekstu Juliana Tuwima. Nie zabrakło także barwnych aranżacji napisanych przez Leszka Kołodziejskiego – akordeonisty, kompozytora i aranżera.

Część programu wykonana została w duecie akordeonowo-klarnetowym: Leszek Kołodziejski- Robert Stefański, a pozostałe utwory zostały opowiedziane i zaśpiewane przez znakomitą Izę Połońską. Nie byłoby tak wspaniałego koncertu bez licznie przybyłej, zasłuchanej, ozorkowskiej publiczności. Piękny repertuar okraszony został komentarzem Witolda Paprockiego.