17 kwietnia 2024, godz.18.00 RECITAL IZY POŁOŃSKIEJ – „Wystarczy być”

Z wielką radością zapraszamy Państwa do udziału w niezwykłym spotkaniu z piosenkami Agnieszki Osieckiej i Magdy Czapińskiej. Już 17 kwietnia br. na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie wystąpi Iza Połońska – osoba o niezwykłej wrażliwości i przepięknym głosie. Towarzyszyć będzie jej kompozytor i multiinstrumentalista Witold Cisło.

Przypomnę tylko, że artystka kilka lat temu, gościła w Ozorkowie podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”, a jej koncert spotkał się z zachwytem publiczności. W lutym 2024 roku Iza Połońska została nominowana do Nagrody FRYDERYKI „Fryderyki” Muzyka Klasyczna w kategorii Duety.

Zapraszamy do rezerwacji bezpłatnych wejściówek na koncert. Rezerwacje przyjmujemy pod numerem telefonu 42 710 31 18/19.

Muzyczny wieczór zatytułowany „WYSTARCZY BYĆ”, który współtworzą Iza Połońska (wokal) i Witek Cisło (gitara) będzie wypełniony piosenkami znakomitej autorki tekstów Magdy Czapińskiej, która jest twórczynią znanych nam wszystkim piosenek, jak choćby „Wsiąść do pociągu”, „Nie pożałuje Pan” czy właśnie „Wystarczy być”. W programie nie mogło zabraknąć także twórczości Agnieszki Osieckiej. Emocji będzie wiele, cały kalejdoskop, w delikatnym ujęciu. Zapraszamy do wspólnego ich przeżywania.

IZA POŁOŃSKA

Wokalistka, doktor sztuki, trener wokalny. Absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi i Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Śpiewa w różnych stylach od klasyki po piosenkę aktorską i jazz.    

Na rynku koncertowym niezmiennie oferuje publiczności różnorodność – od projektów kameralnych (duetów), aż po duże symfoniczne składy. Wśród partnerów scenicznych Połońskiej na szczególną uwagę zasługują Bogdan Hołownia  – ceniony pianista jazzowy (projekt SAMOTNE WYSPY SERC)  i Witold Cisło – kompozytor i multiinstrumentalista (projekt WYSTARCZY BYĆ).

Od 2016 roku koncertuje z projektami symfonicznymi, które współtworzy z aranżerem, kompozytorem i akordeonistą Leszkiem Kołodziejskim: POŁOŃSKA ŚPIEWA OSIECKĄ, MŁYNARSKI SYMFONICZNIE, KRAJEWSKI SYMFONICZNIE.

Na scenie spotyka się najczęściej: ze Zbigniewem Zamachowskim, Mieczysławem Szcześniakiem, Janem Emilem Młynarskim, czy Wojciechem Myrczkiem. A także ze znakomitymi muzykami: z Michałem Kobojkiem, Michałem Grottem, Radosławem Bolewskim, Kubą Raczyńskim, Witkiem Janiakiem, Maciejem Tubisem, Aleksandrą Nawe, Sylwią Michalik, Tomaszem Darochem, Adamem Krzeszowcem, Wojciechem Fudalą, Krzysztofem Karpetą i z wieloma innymi.

Współpracowała ze Szkołą Teatralną przy Teatrze Śląskim w Katowicach, a także z Wydziałem Aktorskim PWSFTviT w Łodzi.  
Na stałe wykłada w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na Wydziale Sztuk Scenicznych.

Jako trener wokalny pracowała przy wielu spektaklach teatralnych przygotowując aktorów do często karkołomnych zadań wokalnych w: Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi, Teatrze Lalek Arlekin im. H. Ryla w Łodzi, Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi i  w Teatrze Studyjnym w Łodzi.

Na rynku fonograficznym ukazały się do tej pory dwie solowe płyty artystki „PEJZAŻ BEZ CIEBIE”  (DUX 2019) i SING! OSIECKA (SOLITON 2021). W lipcu 2021 ukazał się pierwszy singiel napisany specjalnie dla artystki „NOCE BEZ GWIAZD” z muzyką Witolda Cisło i słowami Magdaleny Wojatlewicz, a w czerwcu 2023 Iza zadebiutowała jako autorka tekstu i muzyki w singlu „KASKADY” – do którego teledysk nakręciła Olga Czyżykiewicz. Piosenkę wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

Ponadto w 2022 roku byłą jedną z wielu polskich wokalistów zaproszonych przez Adama Sztabę do nagrania piosenki MAMY SIEBIE, z której dochód przeznaczony jest w całości na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. W nagraniu wzięli udział m.in.: Kayah, Kasia Cerekwicka, Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz, Kasia Moś, Natalia Kukulska, Natalia Niemen, Ania Karwan, Olga Szomańska, Igor Herbut, Kuba Badach, Mieczysław Szcześniak, Krzysztof Napiórkowski i wielu innych.   

W czerwcu 2023 roku Iza Połońska głosami czytelników magazynu o sztuce POST SCRIPTUM wygrała plebiscyt na ARTYSTĘ ROKU 2022. Wśród nominowanych znaleźli się m.in.: Jerzy Jarniewicz, Tomasz Jastruń, Michał Zabłocki i Viola Spiechowicz.

We wrześniu 2023 roku artystka została uhonorowana medalem z okazji 600-lecia Łodzi za promujące działania na rzecz rozwoju miasta.

W lutym 2024 roku Iza Połońska została nominowana do Nagrody FRYDERYKI Muzyka Klasyczna w kategorii Duety.

Witold Cisło – kompozytor, producent, multiinstrumentalista.

Kompozytor, producent, multiinstrumentalista, autor platynowej płyty Krzysztofa Kiljańskiego – „In the Room” – w tym przeboju „Prócz Ciebie, nic” – duet Kayah i K. Kiljański.

Kompozytor, producent, aranżer i wykonawca partii instrumentalnych piosenek na płytach wielu czołowych polskich i zagranicznych wykonawców m.in. : Magda Umer, Olga Bończyk, Katarzyna Jamróz, Katarzyna Żak, Mirosław Czyżykiewicz, Artur Gadowski, Zbigniew Wodecki, Willy Bell, Vojta Zicha, Piotr Polk, Marek Dyjak…

Kompozytor piosenek z takimi autorami tekstow jak: Agnieszka Osiecka,  Magda Czapińska, Kayah , Jacek Cygan, R. Kunce i wielu innych.