Wernisaż Danuty Michałowskiej w obiektywie

We wtorek, 5 marca, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie odbył się wernisaż Danuty Michałowskiej. Tematem spotkania stały się kobiety, a to oczywiście nie bez powodu, ponieważ wystawa nosi tytuł „Jej portret”.

Artystka posługuje się różnymi technikami malarskimi (pastelem, akwarelą, akrylem) nie stroni od mocnych akcentów kolorystycznych i złoceń. Wszystko to sprawia, że prace ogląda się z zapartym tchem. I nie chodzi tylko o wielość pomysłów i faktur, ale także o głębsze przesłanie, które niesie każda z prac.

Artystka nie tylko maluje, jest także pasjonatką tanga argentyńskiego, które z pasją tańczy od wielu lat.

Była to uczta nie tylko dla oka ale i dla ucha. O akcent muzyczny zadbali Marek Zytek i Marcin Sówka, którzy doborem repertuaru podkreślili piękno oglądanych obrazów.

Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Miasta Ozorkowa Pan Jacek Socha, Wicestarosta Powiatu Zgierskiego Pan Dominik Gabrysiak oraz Radni Rady Miejskiej w Ozorkowie i Radni Powiatu Zgierskiego.

Wystawę można oglądać do 5 kwietnia br. w godzinach pracy placówki. Grupy zorganizowane są proszone o wcześniejsze uzgodnienie zwiedzania wystawy pod numerem telefonu 42 710 31 18 lub 19. Serdecznie zapraszamy.