Nowe zajęcia tańca nowoczesnego

Zapraszamy na nowe zajęcia taneczne w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, które będą realizowane we współpracy z Łódzką Szkołą Tańca ARTownia. Nieodpłatne zajęcia pokazowe odbędą się w piątek, 27 września br. . Dzieci młodsze, do 10 roku życia zapraszamy na godz. 16.30, młodzież na godzinę 17.30. Obowiązują zapisy.

Taniec To przygoda , której warto spróbować.

Kilka słów o naszym partnerze …

Artownia OK FIT to wyjątkowe miejsce artystycznych inicjatyw specjalizujące się w prowadzeniu zajęć tanecznych, ruchowych, fitnessowych, a także zajęć językowych dla dzieci i dorosłych.

Artownię tworzą absolwenci Akademii Muzycznej im. G. I K. Bacewiczów w Łodzi na wydziałach Wokalno-Aktorskim oraz Wokalistyki Estradowej, a także Pedagogiki ze specjalnością Edukacja przez Sztukę na Uniwersytecie Łódzkim.

Celem wszystkich naszych zajęć jest przedstawienie sztuki jako doskonałej formy zabawy i nauki, dzięki której możemy lepiej poznawać swoje nowe pasje i rozwijać je na wielu płaszczyznach.

Zajęcia taneczne w oparciu o technikę tańca nowoczesnego prowadzone są w pełnej formule zajęć ruchowych. Mają charakterystyczny podział na: cześć przygotowawczą (rozgrzewka ogólnorozwojowa, rozciąganie aktywne, ćwiczenia rytmiczne oraz umuzykalniające); część przypominającą (powtarzanie materiału z poprzednich zajęć); część nauki techniki ruchu (nauka kroków tanecznych oraz wprowadzanie ich do układów choreograficznych); ćwiczenia rozwijające zdolności indywidualne każdego tancerza (zadania dostosowane do potrzeb każdego tancerza w ramach improwizacji ruchowej); część relaksacyjna (ćwiczenia rozluźniające i rozciągające statycznie ciało wyciszając je po wysiłku tanecznym).

Zajęcia poprowadzi choreograf – Ewa Drzewiecka

Ewa Drzewiecka – ukończyła studia na kierunku Pedagogika ze specjalnością Edukacja przez Sztukę oraz Choreografię i Techniki Tańca na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Wieloletnia uczestniczka, teraz absolwentka, łódzkiego zespołu artystycznego Krajki, w którym zdobywała doświadczenie taneczne i doskonaliła swoje umiejętności. Laureatka wielu nagród zespołowych w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach tanecznych. Miała przyjemność uczyć się od takich pedagogów jak: Jean Claude Marignale, Thierry Verger, Irad Mazliah, Wojciech Mochniej, Witold Jurewicz, Iwona Olszowska i wielu innych. Reżyserowała jedno z czterech czytań performatywnych w Teatrze Pinokio w Łodzi pt. „Bajka o maszynie cyfrowej co ze smokiem walczyła” w ramach projektu zorientowanego na alternatywne odczytanie prozy S. Lema. Brała udział między innymi w rekonstrukcjach spektakli Witolda Jurewicza pt. „List” oraz „Poniżej nieba czyli…po polsku”. Współtworzyła spektakle  improwizowane na ruch, dźwięk i wideo m. in. „Nie jest mi smutno, ale ubieram się na czarno” wystawiany w Teatrze Szwalnia w Łodzi. Ostatni spektakl w jakim brała udział to spektakl pt. „Symbioza” w reżyserii Martyny Jagodyńskiej, który tworzony był w ramach festiwalu Dotknij Teatru. Obecnie swoją pasję pedagogiczną i choreograficzną realizuje ucząc dzieci i młodzież oraz pracuje z osobami dorosłymi prowadząc zajęcia taneczno – ruchowe.