„Uczeń i mistrz” czyli słów kilka o wernisażu Romana Wrześkiewicza i wystawie powarsztatowej

We wtorek 28 listopada 2023, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, gościliśmy po raz kolejny ozorkowskiego artystę Romana Wrześkiewicza. Tym razem wystawa zatytułowana „Uczeń i mistrz” była pokłosiem Warsztatów malarskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzonych przez Artystę w MOK.

Roman Wrześkiewicz z rodziną

Na wernisażu oprócz prac Romana Wrześkiewicza, zaprezentowane zostały twórcze próby adeptów sztuki w dziedzinie malarstwa abstrakcyjnego, czyli naszych przesympatycznych warsztatowiczów. Nie zabrakło także akcentu muzycznego w wykonaniu Anieli Wrześkiewicz, prywatnie córki Artysty.

Na wystawie gościli: Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Socha, Przewodniczący Rady Miejskiej w Ozorkowie Ryszard Kałużny, Starosta Powiatu Zgierskiego Bogdan Jarota, Wicestarosta Powiatu Zgierskiego Dominik Gabrysiak, Radna Powuatu Zgierskiego Joanna Mariankowska oraz wspaniała ozorkowska publiczność.

Wystawę można oglądać w MOK do 9 grudnia br.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii wystawa

28 listopada 2023, godz. 17.00 Wystawa powarsztatowe i wernisaż prac Romana Wrześkiewicza

„Uczeń i mistrz” to tytuł wystawy powarsztatowej oraz wernisażu prac Romana Wrześkiewicza, którą będzie można oglądać w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie od 28 listopada br. Oprócz prac artysty na wernisażu zaprezentowane zostaną także obrazy namalowane przez uczestników Warzsztatów organizowanych przez MOK w terminie 13-23 listopada br.

Artysta – Roman Wrześkiewicz – pochodzi z Polski, mieszka w Ozorkowie niedaleko Łodzi. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Łodzi oraz w WSHE na kierunku projektowania graficznego w Łodzi. Jego ulubioną techniką malarską jest suchy pastel. Na warsztatach plastycznych z dziećmi i dorosłymi artysta skupi się na formalnych cechach obrazu i tkance malarskiej. Jego celem jest podniesienie świadomości konstruowania obrazu, sprawdzanie właściwości różnych mediów malarskich (farb) oraz pokazanie nowych możliwości używania farb.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii wystawa

Otwarcie wystawy militarno – filatelistycznej w MOK czyli rzecz o Niepodległości

We wtorek, 24 października br., w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy filatelistyczno-militarnej poświęconej „105. Rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości”.

Wystawa przygotowana została przez Polski Związek Filatelistów Oddział w Ozorkowie oraz Grupę kolarską Szwadron im. 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich w Ozorkowie. W imieniu organizatorów głos zabrali Włodzimierz Kacprzak oraz Stanisław Szamałek, którzy przybliżyli zebranym temat wystawy oraz historię prezentowanych eksponatów wśród, których obejrzeć można odznaczenia wojskowe, broń, umundurowanie oraz elementy wyposażenia żołnierskiego a także tzw. ”sztukę okopową” oraz tematyczne zbiory znaczków poświęcone historii Państwa Polskiego.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii wystawa

24 października 2023, godz. 16.00 Otwarcie wystawy „105. Rocznica Odzyskania Przez Polskę Niepodległości”

We wtorek 24 października br., o godz. 16.00, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy Filatelistyczno – Militarnej zat. „105. Rocznica Odzyskania Przez Polskę Niepodległości”.

Na wystawie zaprezentowane zostaną zbiory filatelistyczne zat. „100. Rocznica Odzyskania Niepodległości”, „Józef Piłsudski i II Rzeczpospolita na wydaniach Solidarności” oraz „Symbole Narodowe”, a także zbiory militarne, w tym mundury i uzbrojenie.

Wystawa została przygotowana przez Polski Związek Filatelistów w Ozorkowie oraz Grupę Kolarską „Szwadron” im. 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich w Ozorkowie. Ekspozycję będzie można oglądać do 16 listopada br.

 Zapraszamy. Wstęp wolny.

Zaszufladkowano do kategorii wystawa

Barwny kiermasz w MOK

W pierwszą niedzielę kwietnia, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, odbył się Kiermasz Wielkanocny z udziałem artystów rękodzielników z powiatu zgierskiego, łódzkiego oraz łęczyckiego. Miasto Ozorków reprezentowali twórcy z Dom Pomocy Społecznej w Ozorkowie oraz Polskiego  Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w Ozorkowie, a także członkowie Klubu Plastyka działającego przy naszej placówce .

Z tej okazji na scenie MOK pojawili się także mali, wspaniali artyści z Przedszkoli Miejskich Nr 3, Nr 4 oraz Nr 5, a także przedszkolaki z Centrum Edukacyjno – Artystycznego „Fantazja”.

Nie zabrakło śpiewających uczestników zajęć wokalnych w MOK, którzy pod okiem pani Anny Szoszkiewicz przygotowali bogaty repertuar estradowy. W ludowym programie zaprezentowała się Kapela folklorystyczna „Ozorkowianie” , a także Kapela „Aleksandrowianie”, która wystąpiła gościnnie na naszej scenie.

Kiermasz był barwny, radosny, rozśpiewany i pełen ludzi z pasją. A pasje było widać zarówno na stoiskach wystawców jak i scenie. Dobrze, że wreszcie mogliśmy się spotkać 🙂

Kolejne spotkanie z rękodziełem w grudniu… Zapraszamy!

Zaszufladkowano do kategorii wystawa