Jak w bajce … czyli słów kilka o wystawie filatelistycznej w MOK

W poniedziałek, 6 marca br., w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, odbyło się otwarcie niezwykłej wystawy, na której zaprezentowane zostały prace dzieci z klasy 3b ze szkoły Podstawowej Nr 5 w Ozorkowie. Prace te, wykonane przez uczniów Pani Aleksandry Fliszewskiej, wzięły udział w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na projekt znaczka pocztowego pt. „Jak w bajce Marii Konopnickiej”. Konkurencja była ogromna, ponieważ w tej kategorii wiekowej jury zapoznało się z 184 projektami, uznając za najlepszy pracę Marceliny Modlińskiej z Ozorkowa. Jedną z nagród dla laureatki konkursu była emisja znaczka pocztowego wg zgłoszonego na konkurs projektu. Znaczek znajduje się obecnie w obiegu Poczty Polskiej i można go także zobaczyć na prezentowanej wystawie.

Udział w konkursie i organizacja wystawa zainspirowane zostały przez pana Włodzimierza Kacprzaka, szefa ozorkowskiego koła Polskiego Związku Filatelistów, który przygotował dla wszystkich uczestników konkursu z naszego miasta filatelistyczne upominki. Mamy nadzieję, że stanie się to inspiracją do rozwijania zainteresowań młodych konkursowiczów.

Ponadto na wystawie zaprezentowany został tematyczny zbiór znaczków Andrzeja Borowika, reprezentanta Młodzieżowego Koła Filatelistycznego w Ozorkowie, zat. Od twórcy do budowniczego państwa polskiego”.

Podczas wystawy zaszczycili nas swoją obecnością: uczniowie klasy 3 b ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ozorkowie, wraz z panią wychowawczynią Aleksandrą Fliszewską oraz rodzicami i dziadkami dzieci, a także Burmistrz Miasta Ozorkowa pan Jacek Socha wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Ozorkowie panem Ryszardem Kałużnym. Zawitali do nas także ważni przedstawiciele filatelistyki w województwie łódzkim: Pani Maria Nitka – Naczelnik Poczty Nr 4 w Łodzi, Pan Paweł Krawczyk – Regionalny Koordynator d/s Filatelistyki w Łodzi, Pan Arkadiusz Rejter – Sekretarz Zarządu Okręgu polskiego Związku Filatelistów w Łodzi.

Wystawę można oglądać do 3 kwietnia.