Koncert kolęd i pastorałek w kościele NMP Królowej Polski w Ozorkowie

W niedzielę 15 stycznia 2023 roku, w kościele NMP Królowej Polski w Ozorkowie, gościliśmy z dorocznym koncertem kolęd. W tym niezwykłym wydarzeniu wzięli udział laureaci Konkursu kolęd i pastorałek „Bóg się rodzi” organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie, a wśród nich: Zespół wokalny Talent Kolektyw ze Zgierza, Zespół klasowy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ozorkowie, Zespół wokalny „Piccolo” z Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli oraz soliści: Martyna Kubiak, Oliwia Wądołowska, Nikola Rudecka, Lena Wasilewska i Maria Malarczyk.

W tegorocznej edycji kolędowania zaprezentowała się także Chór „Apasjonata” pod dyrekcją Marcina Sówki oraz wspaniałe trio artystów w składzie: Anna Szoszkiewicz – sopran, Magdalena Sówka – skrzypce, Marcin Sówka – fortepian.

Wszyscy artyści wykonywali utwory muzyczne o tematyce bożonarodzeniowej. Nie zabrakło tradycyjnych kolęd, pięknych pastorałek a także piosenek o świętach, szczególnie popularnych wśród laureatów. Na widowni licznie zasiadła ozorkowska i przyjezdna publiczność. Byli z nami także Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Socha oraz Poseł na Sejm RP Marek Matuszewski.

Serdecznie dziękujemy wykonawca za niezwykły profesjonalizm, opiekunom za trud przygotowań i udziału zarówno w konkursie jak i koncercie oraz proboszczowi parafii NMP Królowej Polski, ks. Jerzemu Peterze za życzliwe przyjęcie.

Niech świąteczna atmosfera trwa w naszych sercach .