Konkurs kolęd i pastorałek rozstrzygnięty

W środę, 11 stycznia 2023 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, odbył się Konkurs kolęd i pastorałek „Bóg się rodzi”. W konkursie, w czterech kategoriach wiekowych, prezentowały się dzieci i młodzież z województwa łódzkiego, między innymi ze Zduńskiej Woli, Poddębic, Kutna, Łęczycy, Solcy Wielkiej, Szczawina, Nysy, Rokicina, Radziszewa, Zgierza oraz Ozorkowa.

Młodzi artyści solowo oraz w zespołach przedstawiali swoje możliwości wokalne, czemu bacznie przysłuchiwała się komisja konkursowa oraz publiczność. Nie zabrakło znanych, tradycyjnych utworów kolędowych, jak i bardziej współczesnych pastorałek i piosenek o świętach. Najważniejsze jednak, że wszystkie prezentacje wypadły pięknie, chciałoby się powiedzieć śpiewająco, a jury miało niełatwe zadanie wybierając najlepszych, tego dnia, solistów i zespoły.

Jury w składzie: przewodnicząca – Anna Szoszkiewicz, Jolanta Zacharska-Bołdowska – członek komisji konkursowej, Marek Zytek – członek komisji konkursowej, po wysłuchaniu ponad 70 prezentacji w trzech kategoriach wiekowych, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Dziękujemy za liczny udział w konkursie i zapraszamy na Muzyczne potyczki, które już w marcu. Gratulujemy zwycięzcom oraz pedagogom satysfakcjonujących wyników, zaś wszystkim uczestnikom życzymy zapału do wytężonej pracy oraz sukcesów na niełatwej drodze rozwijania talentu.

Przypominamy, że Laureatów Konkursu będzie można wysłuchać podczas koncertu galowego, który odbędzie się w niedzielę 15 stycznia 2023 roku, w kościele NMP Królowej Polski w Ozorkowie, ul. Adamówek 4/6, o godz. 17.00. Zapraszamy.