Jarmark Bożonarodzeniowy

W niedzielę, 11 grudnia, na Placu Jana Pawła II odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Inicjatorem organizacji wydarzenia właśnie w tym miejscu była Pani Halina Chojnacka – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w Ozorkowie, a ponieważ Kiermasz Świąteczny organizowany był od lat przez Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie, to zaproszeni zostaliśmy do współpracy. Przyznać należy, że współpraca z reguły przynosi dobre efekty i tak też stało się tym razem.

Na stoiskach prezentowali się twórcy i wystawcy z regionu łódzkiego, a na scenie mimo zimowej aury, pięknie wystąpili młodzi i nieco bardziej dojrzali artyści z Ozorkowa.

Na scenie wystąpiły Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego Nr 5 w Ozorkowie, przygotowane przez Panią Małgorzatę Bratosiewicz oraz solistka Natalia Sadowska, Podopiecznie PSLCnP Oddział Łódzki w Ozorkowie, Kapela folklorystyczna Ozorkowianie z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz solistki i Zespół Cantabile (także z naszej placówki), a także młodzież z Zespołu INDICATO ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Ozorkowie, przygotowany przez Panią Monikę Kryszkiewicz. Mieliśmy także gości – Zespół „Wesołe Kowalewiczanki”, który, podobnie jak pozostali wykonawcy zaprezentował się w repertuarze świątecznym.