26 września 2021, godz. 18.30 Koncert inauguracyjny Festiwalu “Dialogi”

Koncertem Zespołu „Kwintesencja” zainaugurujemy 6. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Kameralnej „Dialogi”. Miłośnicy kameralistyki będą mieli okazje w trzy kolejne niedziele rozkoszować się różnorodnością brzmień i wykonań artystycznych.   

Zespół “Kwintesencja”

Zespół „”Kwintesencja” tworzą absolwenci łódzkiej akademii muzycznej, którzy na co dzień związani są z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Pomysł na stworzenie zespołu zrodził się latem 2017 roku, a założeniem projektu była „odskocznia repertuarowa”. Młody wiek, potencjał i wspólne zainteresowania sprawiły, że panowie postanowili powołać do życia muzyczny kolektyw, w którym oddadzą się swojej pasji do „dętych” dźwięków.
Chętnie sięgają po szeroko pojętą muzykę rozrywkową. Swing i jazzowa harmonia są dla nich motorem, ale nieobca jest im „wpajana” od dziecka muzyka klasyczna, która – odpowiednio wyselekcjonowana – daje im nie mniejszą radość niż jazzowe standardy.

Kwintesencja zadebiutowała w styczniu 2018 roku na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi w ramach cyklu „Otwarta Scena”. Zespól z radością uczestniczy w muzycznym życiu miasta Łodzi –  prezentował się podczas Light Move Festival, w cyklu koncertów w altanie w parku Źródliska oraz  na  Łódzkim Biglu. Występy plenerowe w ciepłe dni i kontakt ze słuchaczami  daje muzykom  wiele radości, a sama publiczność  nie szczędzi im braw, uśmiechów i dobrego słowa.

Koncert w ramach Festiwalu „DIALOGI” odbędzie się w niedzielę 26 września 2021, o godzinie 18.30 , w kościele św. Józefa w Ozorkowie, Plac Jana Pawła II 5. Usłyszymy między innymi znane szlagiery muzyki filmowej oraz przeboje muzyki popularnej. Zespół wystąpi w składzie: Wojciech Wolniak – trąbka, Bernard Zdonek – trąbka, Emil Nocuń – puzon, Fryderyk Bodzianowski – waltornia oraz Marcin Wojsznarowicz – tuba.

Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Socha. Organizatorami są Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie oraz Parafia św. Józefa w Ozorkowie.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorowi Festiwalu – Ozorkowskiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu Sp. z.o.o. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny.

Logo zespołu
Plakat informacyjny