8 października 2023, godz. 18.30 KWARTET KONTRABASOWY

W niedzielę, 8 października br., o godz. 18.30, zapraszamy na kolejny koncert w ramach 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”. Tym razem zagra KWARTET KONTRABASOWY w składzie: Jakub Wójcik, Michał Przeździecki, Kamil Biadała, Miłosz Krupka. W repertuarze m.in. utwory klasyczne takich kompozytorów jak A. Vivaldi, J.S. Bach, W.A. Mozart, ale także współczesne kompozycje A.Piazzoli czy The Beatles.

Warto się zasłuchać. Zapraszamy

Kilka słów o artystach

Miłosz Krupka – jest absolwentem Akademi Muzycznej im.Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie pracuje w Teatrze Wielkim w Łodzi jako kontrabasista. Poza muzyką klasyczną koncertuje także jako kontrabasista, oraz gitarzysta basowy w różnych zespołach grających szeroko pojętą muzyką rozrywkową. Jest także nauczycielem gry na kontrabasie. 

Jakub Wójcik – Absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. G. K. Bacewiczów w Łodzi. Już w czasie studiów pracował w Kaliskiej Orkiestrze Symfonicznej. Od 2009 r. jest muzykiem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Współpracował również z wieloma orkiestrami symfonicznymi m.in. Warmińsko – Mazurską Filharmonią w Olsztynie, Hollyłódzką Orkiestrą Filmową jak też z orkiestrami kameralnymi, jak Myślenicka Orkiestra Kameralna, czy Orkiestra Kameralna Polish Camerata z Łodzi. Współpracuje również ze stowarzyszeniem Busola i zespołem Bez nut z Piotrkowa Trybunalskiego.

Michał Przeździecki jest absolwentem klasy kontrabasu Akademii Muzycznej im F. Chopina w Warszawie. Swoją grę doskonalił podczas kursów solowych i orkiestrowych w Polsce, jak i za granicą. Już podczas studiów współpracował z wieloma orkiestrami grając m.in. pod batutą Jerzego Maksymiuka, Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego czy Karola Radziwonowicza. Pracował jako pełnoetatowy  muzyk Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Obecnie jest pierwszym kontrabasistą Filharmonii Łódzkiej oraz Teatru Wielkiego w Łodzi. Współpracuje z Hollyłódzką Orkiestrą Filmową, pod dyrekcją Jana Niedźwiedzkiego, w projektach  „Queen symfonicznie” oraz „The Beatles symfonicznie”. Jest współzałożycielem zespołu Mellow D Project, który wykonuje autorskie aranżacje rozrywkowych przebojów.

Kamil Biadała – kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Uniwersytetu Łódzkiego. Laureat kilku konkursów kontrabasowych i kameralnych. Na co dzień jest  kontrabasistą orkiestry kameralnej Primuz, z którą stale koncertuje u boku cenionych artystów, jak np. Krzesimir Dębski. Z Primuzem dokonuje także licznych nagrań muzyki filmowej czy też rejestracji dla wytwórni „DUX”. W roku 2021 orkiestra Primuz otrzymała Grand Prix na konkursie w ramach festiwalu orkiestr kameralnych w Wiedniu. Poza Primuzem współpracuje także z Filharmonią Łódzką czy Baltic Neopolis Orchestra. Muzyk spełnia się zarówno na polu muzyki poważnej, jak i rozrywkowej. Jest także gitarzystą basowym zespołu Black Radio, z którym koncertował na największych polskich festiwalach muzycznych, w tym Woodstock i Jarocin Festiwal. Zamiłowaniem artysty jest również muzyczny udział w przedstawieniach teatralnych, co skutkuje stałym udziałem w spektaklach Teatru im. S. Jaracza w Łodzi, czy też kilkukrotną współpraca z łódzką „Filmówką”.