„Piękna nasza Polska cała” – majówka w MOK

Dnia 10 maja br., do Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie licznie przybyli mieszkańcy naszego miasta, aby uczcić majowe święto. Ponad godzinny program wypełniły pieśni i piosenki, które budzą od pokoleń uczucia patriotyczne.

Na scenie zaprezentowali się zarówno dorośli jak i dzieci. Program powstał przy współpracy blisko stu osób. „Piękna nasza Polska cała” , „Święta miłości kochanej Ojczyzny” , „Na Wawel, na Wawel” to tylko niektóre pieśni , zaprezentowane w ten wyjątkowy wieczór. Wielka sympatię publiczności zyskał utwór o naszym mieście wykonana przez sympatyczny , męski kwartet . Panowie zaśpiewali „Tu w Ozorkowie” inspirowany lwowskim szlagierem, a publiczność, jak wspaniały chór zawtórowała im jednym głosem.

Na scenie zaprezentowały się: Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Ozorkowianie”, Kapela folklorystyczna „Ozorkowianie”, Kabaret „Wesoła Wdówka” , Chór „Apasjonata” , dzieci uczestniczące w zajęciach „Nauki śpiewu i emisji głosu” oraz Anna Szoszkiewicz – sopranistka. Swoją fachową wiedzą muzyczną i umiejętnościami wsparła nas także pani Jolanta Zacharska  – Bołdowska.

Dziękujemy wszystkim występującym za zaangażowanie, poświęcony czas, długie próby i wspaniały efekt końcowy, zaś publiczności za liczne i niezawodne przybycie.

Szczególne podziękowania kierujemy do Zakładu Cukierniczo – Piekarskiego „Piotruś” w Ozorkowie, za przygotowanie przepysznych „ozorkowskich” ciastek. Pytajcie Państwo o nie w cukierni – naprawdę warto spróbować.

„Czy Ozorkowianie są patriotami ?”

Odpowiadające na to pytanie nikt już dziś nie może mieć wątpliwości– o tym świadczy liczny udział w Biało – czerwonej majówce i głośny , serdeczny śpiew w duchu miłości do naszej Ojczyzny.