RECITAL ADRIANNY BIEDRZYŃSKIEJ 21 MAJA 2014, GODZ.18.00

Adrianna Biedrzyńska jest absolwentką Szkoły Filmowej w Łodzi. Jako dziecko uczyła się gry na skrzypcach, nie została jednak – wbrew planom – skrzypaczką. Zagrała w wielu filmach, serialach telewizyjnych i przedstawieniach teatralnych. Już w trakcie studiów zadebiutowała na deskach Teatru Studyjnego w Łodzi, później przez szereg lat była związana ze sceną warszawską.

Zagrała w wielu filmach i serialach, m.in. : w „Dekalogu” w reż. K. Kieślowskiego, w „Pajęczarkach” (reż. B. Sass) , w serialach „Fitness Club” czy obecnie w „Barwach szczęścia”. Grała także w Teatrze Telewizji oraz współpracowała z kabaretami. Jest aktorką śpiewającą. Koncertowała w USA, Kanadzie i Australii.

Przed ozorkowską publicznością artystka zaprezentuje repertuar składający się z dwóch części. W pierwszej usłyszymy utwory liryczne, o sporym emocjonalnym ładunku, przesycone nutą nostalgii i zadumy.  Bedzie to wieczór wspomnień poprzez utwory z Kabaretu Starszych Panów ( „Pejzaż bez ciebie”, „Na całej połaci śnieg”, „Bo we mnie jest seks”, „Tango kat”, „Biżuteria”), Agnieszki Osieckiej ( „Widzisz mała”, „Ostatnie bolero”), Jonasza Kofty ( „Twój portret”, „Jestem taka”), Juliana Tuwima ( „Przygoda w Wilanowie”), Jana Pietrzaka („Kochaną być”), Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego  („Ocalić od zapomnienia”), po Zenona Laskowika i Zbyszka Zamachowskiego ( „Kocham cie idioto” ).

W drugiej części recitalu usłyszymy piosenek z gatunku tzw. biesiadno – cygańskich – “Ore Ore’, “Dziś prawdziwych Cyganów juz nie ma”  i polskie przeboje z lat 60 i 70 “Nie bądź taki szybki Bill”, “Przyjdzie na to czas”, “Serduszko puka”, “Kochać jak to łatwo powiedzieć”  i wiele innych . W czasie recitalu nie zabraknie kilku znanych i lubianych  utworów z  popowej płyty artystki zat. DEBIUT -” Z woli dusz”, “Tańczę by żyć” oraz okazji do rozmowy z tą jakże utalentowaną aktorką.