Harcerka przygoda…

P1180654Czuwaj – to pierwsze słowo skierowane przez Komendantkę Hufca ZHP Ozorków do gości zgromadzonych w Izbie Historii Miasta Ozorkowa na oficjalnym otwarciu wystawy Harcerska przygoda przez stulecie. Zebrani goście usłyszeli słowa piosenki Płonie ognisko w lesie, a po krótkiej gawędzie harcerskiej odbyły się przemówienia zaproszonych gości i podziękowania organizatorów przedsięwzięcia za pomoc udzielaną przy tworzeniu wystawy. Symbolicznego otwarcia wystawy wraz z przecięciem wstęgi dokonali: hm. Bolesław Majewski reprezentujący Izbę Tradycji i Historii Chorągwi Łódzkiej ZHP, Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Soch oraz Komendantka ozorkowskiego hufca Małgorzata Pionko.

Wystawa kończąca obchody 100-lecia istnienia ZHP Ozorków, to wspaniały moment do ponownego poznania i odkrycia swojej własnej przygody z harcerstwem. Na fotografiach, w dokumentach i kronikach zaprezentowanych zostało pięć pokoleń harcerzy. Oprócz tego można zobaczyć plakietki, chusty, odznaki, stare mundury oraz ekwipunek służący druhom i druhnom podczas wypraw obozowych.

Izba Historii Miasta Ozorkowa czynna jest dla zwiedzających we wtorki od 10.00-18.00 oraz 2 maja 12.00-18.00, a od 13 maja dwa razy w tygodniu (wtorek 10.00-16.00, piątek 12.00-18.00). Grupy zorganizowane, które chciałyby obejrzeć wystawę, prosimy o kontakt telefoniczny 662 515 821.

Szymon Bajor