Wernisaż Katarzyny Chwalisz

plakat K.Ch

Zapraszamy na wernisaż Katarzyny Chwalisz, który odbędzie się 11 kwietnia br. o godz. 18.00

Artystka urodziła się w Oświęcimiu. Obecnie mieszka i tworzy w Osieku. Przez kilkanaście lat była związana z Zakładami Chemicznymi. Ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych. Aktywnie uczestniczy w plenerach malarskich w całej Polsce. Organizuje również plenery i zawsze chętnie gości u siebie zaprzyjaźnionych artystów.

Jest samoukiem. Sukcesy twórcze zawdzięcza talentowi odziedziczonemu po rodzicach i dziadkach, ale również wytrwałej pracy. Od 1999 roku należy do RSTK ”Grupa na Zamku”.  Ten rok uważa za początek prawdziwej przygody ze sztuką i światem artystycznym. Ulubionym tematem prac są ludzie. Jest autorką setek portretów i karykatur. Cały cykl satyryczny ukazywał się przez kilka lat w „Chemiku Oświecimskim”.

Tworzy w bardzo wielu technikach. Maluje na każdym rodzaju powierzchni. Ulubione techniki to: akryl, olej, akwarela, pastel, grafika, rysunek, malarstwo witrażowe, aerograf.

Po przeprowadzce na wieś ma odpowiednie warunki do pracy twórczej; przestrzeń, spokój. Wspaniałe widoki okolicy sprzyjają rozwojowi talentu i umiejętności. Ogród, kawałeczek własnego lasu i duży dom jest miejscem do spotkań towarzyskich, plenerów i rekreacji. Zaprasza wszystkich do Osieka na ulicę Słoneczną; artystów do wspólnego tworzenia a zainteresowanych do podziwiania i wypoczynku. Można obejrzeć rozrastająca się galerię rozmaitości malarskich, nabyć niepowtarzalne ”dzieło sztuki” i porozmawiać nie tylko o sztuce.

Pobierz – Folder