Festiwal DIALOGI – po raz piąty…

W niedzielę, 4 października, w kościele św. Józefa w Ozorkowie, po raz 5. zainaugurowany został Festiwal Muzyki Kameralnej DIALOGI. Podczas koncertu zgromadzona publiczność wysłuchała m.in. utworów J.S. Bacha, F. Mendelssohna, E. Morricone wykonywanych przez Polskie Duo Skrzypcowe Monika i Ryszard Osmolińscy z towarzyszeniem organisty Dawida Długosza. Koncert poprowadził Witold Paprocki, wiądąc publiczność poprzez epoki i style muzyczne przy okazji ubogacając narrację ciekawostkami z życia poszczególnych kompozytorów.

Choć koncert odbywał się w nietypowych, bo pandemicznych okolicznościach, zgromadzona publiczność nie kryła zachwytu z obcowania z piękną muzyką i wspaniałymi wykonawcami. Artyści bisowali , a publiczność nie szczędziła im braw.

Organizatorami Festiwalu są Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie oraz Parafia Św. Józefa w Ozorkowie. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Socha.

Kolejne z festiwalowych wydarzeń będzie miało miejsce w niedzielę, 11 października o godz. 18.30. Wystąpi zespół wokalny JERYCHO. To niebywała gratka dla miłośników brzmienia chorału gregoriańskiego i muzyki dawnej.