13 października 2019, godz. 18.30 Koncert w ramach 4.Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej “DIALOGI”

Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie zaprasza na drugi z cyklu koncertów organizowanych w ramach festiwalu “Dialogi”, który odbędzie się w kościele św. Józefa w Ozorkowie , w niedzielę 13 października 2019 roku o godz. 18.30. Wystąpi DUET Magdalena Błaszczyk – skrzypce oraz Marcin Sówka – organy. W programie usłyszymy utwory z epoki baroku i romantyzmu oraz kompozycje współczesnych artystów.

Marcin Sówka – edukację w zakresie gry na organach rozpoczął w Państwowym Liceum Muzycznym w Częstochowie w klasie organów mgr Adama Mroczka. W 2009 r. ukończył Akademię Muzyczną im. K. i G. Bacewiczów (Łódź) w klasie organów prof. Piotra Grajtera a w roku 2010  uzyskał dyplom licencjacki w klasie klawesynu prof. Leszka Kędrackiego. Wielokrotnie brał udział w kursach mistrzowskich interpretacji muzyki organowej i klawesynowej oraz improwizacji organowej, prowadzonych przez pedagogów takich jak prof. Susan Landale, prof. Gerhard Gnan, prof. Teo Jellema, prof. Nicholas Parle, prof. Gijs von Schoonhoven oraz prof. Tineke Steenbrink. Jest finalistą I Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Jana Kucharskiego w Łodzi (2008).  Występował na wielu koncertach i festiwalach muzyki organowej i kameralnej w Polsce a także w Holandii i we Włoszech. Od 2009 r. pełni obowiązki organisty w parafii p.w. św. Józefa w Ozorkowie. W 2013 r. brał udział w światowym prawykonaniu wokalno instrumentalnej kompozycji Porta Fidei – F. A.  Matuszewskiego.

Magdalena Błaszczyk – skrzypaczka, aranżer, pedagog, menedżer kultury. Naukę gry na skrzypcach zaczęła jako sześciolatka w klasie skrzypiec Marii Rosiak w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Ostrowie Wielkopolskim. Brała udział w konkursach skrzypcowych na szczeblu szkolnym i ogólnopolskim. Swoje umiejętności doskonaliła pod okiem takich skrzypków jak: Yair Kless, Magdalena Rezler-Niesiołowska, Eyal Kless, Piotr Tarcholik, Agata Szymczewska, Marcin Baranowski podczas ogólnopolskich i międzynarodowych kursów mistrzowskich. Studiowała na Wydziale Instrumentalnym łódzkiej Akademii Muzycznej u dra hab. Macieja Łabeckiego oraz na Uniwersytecie Warszawskim (Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury). Występowała z licznymi orkiestrami w kraju i za granicą, pod batutą znakomitych dyrygentów (między innymi Jana Miłosza Zarzyckiego, Marka Pijarowskiego, Paula Esswooda, Marcina Sompolińskiego, Tadeusza Kozłowskiego). Od pięciu lat prowadzi klasę skrzypiec i kameralistyki w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Kole, osiągając liczne sukcesy ze swoimi uczniami.