SUKCESY OZORKOWSKICH FILATELISTÓW

W dniach 17 – 22 listopada 2018 r. w Tarnowie odbyła się  Krajowa Wystawa Filatelistyczna  II stopnia – TARNÓW 2018 – PIERWSZE NIEPODLEGŁE.

W wystawie, jako jedyni z okręgu PZF Łódź,  brali udział członkowie Koła PZF Ozorków. Pan Wiesław Dobrowolski, reprezentujący Ozorków,  za eksponat „WŁÓKIENNICTWO  UBIERA  I POPRAWIA  KOMFORT  ŻYCIA”  otrzymał dyplom w randze medalu DUŻY ZŁOTY(to najwyższe wyróżnienie) wraz ze specjalną nagrodą Starosty Tarnowskiego.

Adam Szamałek, z koła młodzieżowego,  w swoim debiucie na wystawach konkursowych za eksponat 100 LAT  ODZYSKANIA  PRZEZ  POLSKĘ  NIEPODLEGŁOŚCI  ORAZ  DZIAŁANIA  NA  RZECZ JEJ  UTRZYMANIA  otrzymał dyplom w randze medalu SREBRNEGO .

BRAWO  – Adam, jesteś na dziś jedynym konkursowym wystawcą młodzieżowym w Okręgu Łódź i to z sukcesem.

Warto podkreślić, że WŁÓKIENNICTWO  Pana Dobrowolskiego odnosi kolejny sukces na wystawie krajowej , jest to jeden z najlepszych zbiorów tematycznych  w Polsce, zaś debiut Adama Szamałka, ucznia kl. II Liceum Ogólnokształcącego w Ozorkowie, na wystawach konkursowych to ogromny sukces tym bardziej ,że eksponat musi spełnić bardzo wygórowane wymagania kwalifikacyjne a jego przygotowanie i opracowanie to ogrom pracy .

Eksponaty można zobaczyć na spotkaniach koła filatelistycznego w Miejskim Ośrodku Kultury ul. Wyszyńskiego  43a, 1 i 3 wtorek miesiąca w godz. 15.00 -17.00 – zapraszamy w nowym 2019  roku.

 Koło PZF Ozorków

Włodzimierz Kacprzak