“Dusza korzeni w obrazach” – wystawa prac Barbary Nossowicz – Kucharskiej

We wtorek 21 lutego br. odbył się wernisaż Barbary Nossowicz – Kucharskiej, która zaprezentował obrazy i rzeźby wykonane z korzeni. Pani Barbara urodziła się w Łodzi , ale od trzydziestu lat mieszka w Głownie. Jej pierwszymi pracami były obrazy olejne, które tworzyła z pasją i prezentowała na wystawach. Jednak duszę oddała korzeniom.

Informujemy , że wystawa została ponownie udostępniona zwiedzającym. Zapraszamy klasy szkolne oraz osoby indywidualne. Wystaw będzie czynna dla zwiedzających do 23 kwietnia br. Zapraszamy


 

Opracowała własną metodę ich preparowania i zdobienia, a także oryginalny sposób prezentacji. W swojej pracy używa prostych narzędzi, nożyka, dłuta, pilniczka oraz werniksu i lakieru. Działalność artystyczna to dla niej wytchnienie i rodzaj terapii. Za namową brata postanowiła zaprezentować swoje prace szerszej publiczności. Artystka celowo nie nadaje tytułów swoim pracom, w ten sposób nie narzuca ich interpretacji, a oglądający wystawę widzę w jej rzeźbach ryby, smoki , ptaki , rośliny i to na co tylko fantazja odbiorcy pozwala. Wernisaż swoją obecnością uświetnił pan Marcin Sówka, który wykonał koncert fortepianowy, odbierając gromkie brawa i uznanie słuchaczy.

Wystawę w Miejskim Ośrodku Kultury można oglądać do końca marca. Zapraszamy także grupy zorganizowane. W celu umówienia zwiedzania wystawy prosimy o kontakt pod numerem: 42 710 31 18 lub 19.