Finał Festiwalu “DIALOGI”

16 października br., w Kościele p.w. Św. Józefa w Ozorkowie odbył się koncert finałowy 1. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”. W koncercie wystąpili artyści związani z naszym miastem oraz zaproszeni goście. Usłyszeliśmy sopranistkę – Annę Szoszkiewicz, która zaprezentowała się między innymi w arii Alessandro Scarlattiego – “Mio tesoro per te moro”, z towarzyszeniem trębacza Tomasz Woźniak i organów, przy których zasiadł Marcin Sówka. Nie zabrakło także prezentacji solowych zarówno Tomasz Woźniaka jak i Marcina Sówki oraz duetów w wykonaniu tychże artystów. Licznie przybyła publiczność miała także okazję wysłuchać pieśni wykonanych przez ozorkowski Chór “Apasjonata” pod dyrekcją Marcina Sówki. Warto podkreślić, że w nawiązaniu do obchodów 200. rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu Szymon Bajor, specjalista ds. edukacji historycznej w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, wygłosił prelekcję nt. historii kościoła Św. Józefa oraz jego otoczenia. Po koncercie nie zabrakło miłych gestów ze strony publiczności. Artyści zostali obdarowani kwiatami, odbyły się liczne rozmowy zakulisowe, a najmłodsi słuchacze koncertu otrzymali upragnione autografy.

Zarówno ten ostatni koncert jak i cały Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców naszego miasta, co sprawiło ogromną radość organizatorom przedsięwzięcia. Byli nimi: Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie, Łódzki Dom Kultury, Parafia p.w. św. Józefa w Ozorkowie oraz Urząd Miejski w Ozorkowie.

W imieniu organizatorów składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia.

Darczyńcy: Piotruś S.C Zakład Cukierniczo – Piekarski, Bar Gastronomiczny „Źródełko” Transport Zarobkowy Kuzańscy Sp. J, Zakład Masarski Józef Laszkiewicz w Ozorkowie

 Festiwal “Dialogi” w obrazach – prezentacja POBIERZ