Chór “Apasjonata” i Przyjaciele w Koncercie Pieśni Patriotycznych

Chór “Apasjonata” i Przyjaciele

W niedzielę, 21 listopada br. w Kościele św. Józefa w Ozorkowie, odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych przygotowany przez Chór “Apasjonata” pod dyrekcją Marcina Sówki. W koncercie zaprezentowali się także przyjaciele chóru: Anna Szoszkiewicz, Natalia Sadowska oraz Marek Zytek.

Odzyskanie niepodległości po 123 latach zaborów ziściło się w roku 1918 , ale prowadził do niego szereg wydarzeń i zrywów niepodległościowych. Nie byłby one możliwe gdyby nie miłość do ojczyzny, którą przekazywały sobie kolejne pokolenia. Bo choć Polski nie było na mapie Europy to była ona zawsze w sercach Polaków.

Przygotowując niniejszy koncert ozorkowscy artyści chcieli oddać hołd tym wszystkim, którzy walczyli o wolność Ojczyzny.

W pierwszej części koncertu, wykonanej przez Chór “Apasjonata” pod dyrekcją Marcina Sówki, publiczność usłyszała między innymi takie utwory jak: “Cześć polskiej ziemi”, “Piękna nasza Polska cała”, “Maszerują Strzelcy”, “Modlitwa obozowa” oraz “Pieśń Konfederatów Barskich”.

W kolejnej części Koncertu pojawili się soliści, którym akompaniował Marcin Sówka. Jako pierwsza zaprezentowała się Natalia Sadowska, wykonując współczesny utwór patriotyczny do słów Jana Pietrzaka “Taki kraj” oraz jedną z najbardziej znanych piosenek żołnierskich I Wojny Światowej – “O mój rozmarynie”.

W dalszej kolejności zebrana publiczność wysłuchała utworów wykonywanych przez sopranistkę – Annę Szoszkiewicz, która zaprezentowała się nie tylko w partiach solowych, ale także wraz z Markiem Zytkiem stworzyła wspaniały duet. Para wykonała utwór “Bywaj dziewczę zdrowe”. To piękny romans wojenny z okresu Powstania Listopadowego, traktujący o emocjach towarzyszących rozstającym się przez wojenną zawieruchę zakochanym oraz miłości do “wzywającej Ojczyzny”.

Finał koncertu zgromadził na scenie wszystkich artystów i wywołał aplauz publiczności. A to wszystko za prawą wspaniałego wykonania “Marszu Sybiraków ” z solowa partią Marka Zytka. To z pewnością wieczór, który na długo pozostanie w pamięci artystów oraz wspaniałej publiczności.