Choć przyszło nam żyć w czasie pandemii, to Ozorkowska publiczność z zachowaniem wszelkich obowiązujących wytycznych sanitarnych, zgromadziła się na przepięknym, niedzielnym koncercie w kościele św. Józefa.
Podczas kolejnego wydarzenia odbywającego się w ramach Festiwalu „DIALOGI”, wystąpił Zespół wokalny Jerycho, posługujący się tradycyjnym idiomem śpiewu sakralnego. Grupa wykonała historyczne śpiewy polskie i łacińskie stosując improwizowaną polifonię.
Zespół ma na koncie kilka płyt. Między innymi wydaną w 2018 roku na 100-lecie odzyskania niepodległości pt. „Bogarodzica” oraz albumy: „Golgotha” z pieśniami wielkopostnymi i „966”nagrane w 2019 roku.
Dyrygentem zespołu jest Bartosz Izbicki – muzykolog i organista. Od przeszło 20 lat zajmuje się polską tradycją chorału, monodii liturgicznej i pieśni nabożnej. W 2013 roku założył zespół Jerycho, z którym realizuje swoją wizję muzyki sakralnej – zakorzenionej w tradycji i jednocześnie atrakcyjnej dla współczesnego słuchacza. Co ciekawe pracował w Ozorkowie, pełniąc funkcję organisty w latach 1999 – 2020. Wtedy też w Ozorkowie powołał pierwszy czterogłosowy Chór Męski, co po latach zainspirowało go do założenia zespołu JERYCHO.
W naszym mieście artyści wykonali refleksyjny koncert zatytułowany „Bogurodzica i pieśni maryjne” na który złożyły się utwory sakralne z okresu XIV – XVII wieku.
Mury kościoła św. Józefa rozbrzmiewały piękną , niosąca słuchaczom harmonię i ukojenie, muzyką. Nie obyło się bez braw, bisów i rozmów z artystami. W trakcie koncertu zabrzmiały także tradycyjne instrumenty dawne takie jak lira korbowa, fidel, portatyw, fisharmonia, regał, zachwycając pięknem i prostotą brzmienia. Cały koncert odbył się w konwencji unplugd – nie tylko bez instrumentów elektronicznych, ale również bez prądu, tworząc wyjątkowy klimat wydarzenia.
Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury oraz Parafia św. Józefa w Ozorkowie. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Ozorkowa.