„Kontrasty” – czyli słów kilka o wernisażu Grzegorza Kubiaka

We wtorek, 16 stycznia br., w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie odbył się wernisaż Grzegorza Kubika zatytułowany „Kontrasty”. Artysta zaprezentował prace malarskie wykonane różnymi technikami (olej i akryl) a także rysunki wykonane ołówkiem. Kontrastów na tej wystawie jest wiele. Wyrażają się w technice wykonania i tematyce prac, ale także nurcie od realizmu do abstrakcji.

Prace zachwycają kunsztem (te wykonane w ołówka są tak realistyczne, że oddają rzeczywistość wierniej niż fotografia), pięknie kontrastującymi barwami, rozmachem i kreatywnością. Dodatkowo abstrakcje zachęcają widza do podążania w głąb siebie i zajmowania stanowiska wobec obrazu. Jakiego – to już sprawa indywidualna.

Podczas wernisażu nie zabrakło długich rozmów z artystą oraz pięknego, złożonego także z kontrastów, akcentu muzycznego w wykonaniu pianisty – Marcina Sówki.

Wystawę można oglądać w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie do 15 lutego br. Zwiedzanie indywidualne w godzinach pracy placówki, zwiedzanie grupowe po wcześniejszym umówieniu wizyty pod nr tel. 42 710 31 18 lub 19.

Artysta o sobie

Moja przygoda z malarstwem rozpoczęła się już w dzieciństwie. Od najmłodszych lat rozwijałem w sobie umiejętność dostrzegania i tworzenia piękna. Choć zawodowo nigdy nie związałem się ze sztuka to moja artystyczna dusza często daje o sobie znać. Początkowo tworząc portrety by obecnie realizować się w obrazach abstrakcyjnych. Nie chce zamykać się w jednej przestrzeni, zbyt wiele rzeczy mnie interesuje. Chciałbym w pełni uwolnić kreatywność i fantazję jaką dysponuje. Kierowanie się doborem tematu czy konkretnej techniki nie pozwala poczuć swobody twórczej. Lubię kiedy sztuka mówi do widza i wywołuje emocje bądź skłania do refleksji.

Kontrasty – są szczególnie widoczne w moich ostatnich pracach. Moją myślą przewodnia było znalezienie balansu miedzy kolorami i kształtami, dynamiką a statyką.